Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Honda Civic 6 Stag 300-4 ustawienie gazu, szarpie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie Honda Civic 6 Stag 300-4 ustawienie gazu, szarpie

    Witam, niedawno zakupiłem Hondę Civic 6gen Coupe 1.6 105hp (D16Y7) z instalacją gazową Stag 4-300 z wtryskami Hana Black, które rzekomo niedawno zostały wymienione.
    Problem jest taki, że silnik dławi się na gazie do 3tyś obr gdy jest ciepły. Na benzynie ten problem nie występuje. Spalanie też wydaję mi się ciut za wysokie.
    Pali mi ok 9,5/100km, gdzie wcześniej też miałem Civica (1.5 D15B2 EG4) z wtryskiem dwupunktowym, instalacją LPG pierwszej generacji i przy podobnym stylu jazdy, i trasach paliła ok 8-8,5L/100km.

    Podpiąłem auto pod laptopa i mapa wydaję się ok, ale prosiłbym o rzucenie okiem co może być nie tak.



  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Ej2 D16+T
    Posty
    916

    Domyślnie

    Mnożnik wyszedł dziwnie. A jak wygląda tabela auto adaptacji ? jest włączona w ogóle ?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie

    Nie znam się ale tabela autoadaptacji jest chyba wyłączona. Do tego dzisiaj podpiąłem ją znowu pod komputer i troszkę rozjechały się mapy. Zamieszczam kilka fotek.






  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Ej2 D16+T
    Posty
    916

    Domyślnie

    Przedewszystki powinieneś poprawnie zebrać mape benzynową by mieć do niej odniesienie. Zresetuj sobie ecu bezpiecznikiem odpal na benzynie i poczekaj aż się załączy wentylator. Zapisz starą konfiguracje gazu i wykasuj mapę benzynową oraz gazową. Mając otwarte okno zbierania mapy benzynowej zbierz większość mapy ( te żółte pola to pola które komp gazowy chce się nauczyć i masz trafiać w nie tym celownikiem)
    Dopiero gdy zbierzesz mape benzynową przełączasz się na gaz. Teraz jeżdżąc na gazie zaczyna budować się mapa gazu, i jeśli widzisz że w którymś punkcie krzywa wtrysku gazowego (zielona) jest po niżej krzywej wtrysku benzynowego (niebieska) musisz przesunąć mnożnik w górę, analogicznie jeśli zielona będzie nad niebieską przesuwasz mnożnik w dół. Przyśpieszyć takie korygowanie mnożnika możesz kasując mape gazową po każdej większej korekcie mnożnika oraz porównując czasy wtrysków przełączając się pomiędzy gazem benzyną w danych stanach np. jedziesz ze stałą prędkością z 3tys obr. patrzysz że wtrysk pb jadąc na pb ma 6ms, przełączasz się na gaz i korygujesz mnożnik w tym punkcie tak by wtrysk pb był taki sam jak podczas jazdy na pb. Starałem się wyjaśnić jak najprościej ale i tak pewnie da się w tym zakręcić xD

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie

    Oooo dzięki wielkie, za chwilę będę się bawił Starą konfigurację zapisać przed zresetowaniem ECU tak na wszelki wypadek, tak ? Mapę benzynową zbierać tylko na wolnych obrotach ? A i program mnie pyta o aktualizacje sterownika, zaktualizować go ?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Ej2 D16+T
    Posty
    916

    Domyślnie

    Nie na znaczenia czy pdzed resetem czy po. Zbierasz podczas jazdy zolte kratki oznaczaja pola w ktorych masz zbierac . mozesz zaktualizowac

    Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie

    Przejechałem ok 13km na benzynie, zebrałem mapę. Następnie na gazie, zebrałem mapę, której prawie nie trzeba było zmieniać bo była prawie idealna. Wprowadziłem tylko małe korekty. Zrobić jeszcze tą autoadaptację ? Jak to ma wyglądać jak coś ? A i auto dalej się dławi ale to będzie chyba coś z zapłonem. Na benzynie jak chodziła na wolnych obrotach to było słychać takie delikatne stuki z wydechu.

    Zamieszczam fotke po korekcji:
    Ostatnio edytowane przez ufo321 ; 05-09-15 o 17:54

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Ej2 D16+T
    Posty
    916

    Domyślnie

    Auto adaptacja nie jest za fenomenalna w swoim działaniu i nie zalecał bym jej włączania .Możesz spróbować zmniejszyć przerwę na świecy. A tak w ogóle to jak wygląda twój układ zapłonowy kopułka świece itd ?
    Chociaż wydaje mi się że te wtryski ogą się kończyć bo ta krzywa mnożnika dość dziwna wyszła, zazwyczaj jest bardzo łagodna.
    Ostatnio edytowane przez pablo__89 ; 06-09-15 o 11:51

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Skąd
    Zgorzelec
    Posty
    196

    Domyślnie

    Podobno wtryski były niedawno wymieniane. Ale z tym zapłonem pewnie jest coś nie tak. Na benzynie na wolnych obrotach trochę nie równo chodzi, a podczas jazdy minimalnie się dławi, na gazie jest dużooo gorzej. Do tego ciężko pali. Może zakupie jutro świece, wymienie i może będzie lepiej.

    A i później jeszcze pojeździłem z podpiętym laptopem i mapy się się nie rozjeżdzają.

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142

    Domyślnie

    A zawory kiedyś regulowałeś?Bo instalka zapłonowa i odpowiednie luzy to przy gazie świętość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •