Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 277

Wątek: Przekładnia kierownicza (maglownica) - naprawa

  1. #11
    Użytkownik Awatar misiek962
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Sanok
    Posty
    855

    Domyślnie

    panowie przerabiałem ten temat w ep4 na ep klubie jest o tym grubo,chlopaki walczyli na rózne sposoby raz ponagalo a raz nie.
    Plus jest taki że maglownice elektryczną mozna samemu rozebrać bez wiekszych problemów.
    W moim byłym ep tezzaczela pukać ale stwierdziłem że nie na sensu placic za regeneracje jak i tak to pewnie nic nie da wię rozebralem ją sam.po ogledzinach wychodziło na to że wszystko jest ok.Wymylem dokladnie wszystkie części z starego smaru ku zdziwieniu było go nie wiele,póżniej pod czas skladania ladowalem smaru tyle ile się da.
    Po złożeniiu wszystkiego maglownica ucichła.Jedyne koszty jakie doszły to smar i zbieżność.ale za nim zrobilem zbieżnosc to pojezdziłem troche autem żeby być pewien że wszystko jest ok.Po schemacie widze że ta maglownica jest bardzo podobna do ep tylko nie widze sruby ktorej reguluje się luz przy pomocy tulei i sprężyny

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic 5d '99/D14Z4
    Skąd
    Kraków
    Posty
    286

    Domyślnie

    Zawieź do Morawicy, pogadaj z chłopakami, na pewno będzie to pewniejsze niż wróżenie z fusów na forum - ci goście od rana do wieczora robią tylko Hondy i na pewno parę takich usterek juz widzieli.

  3. #13
    Użytkownik Awatar jash
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    45

    Domyślnie

    Święta prawda, ale zebrać doświadczenia doświadczonych w jednym wątku nie zaszkodzi. Dla potomnych. :-)

  4. #14
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    Honda Civic FN2
    Skąd
    Białystok
    Posty
    480

    Domyślnie

    Magiel z VII gena jest jednak trochę inny (miałem epkę 4ry lata). Motyw z zapruciem magla smarem znam Aczkolwiek minus taki że w VIII gen (przynajmniej w FN2) dostęp do magla to padaka :/

  5. #15
    Użytkownik Awatar misiek962
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Sanok
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cyborgwrc Zobacz posta
    Magiel z VII gena jest jednak trochę inny (miałem epkę 4ry lata). Motyw z zapruciem magla smarem znam Aczkolwiek minus taki że w VIII gen (przynajmniej w FN2) dostęp do magla to padaka :/
    Mam nadzieje ze tutaj nie będą padac tak jak w epkach😠

  6. #16
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiek962 Zobacz posta
    Mam nadzieje ze tutaj nie będą padac tak jak w epkach😠
    Nie liczyłbym na to. Jeżeli regularnie użytkujesz UFO-ka w ruchu miejskim (studzienki, przejazdy kolejowe, torowiska, dziury) to prędzej czy później magiel da znać o sobie. Andkas wspominał że kilka razy był na wymianie przekładni

  7. #17
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Do VII jest już sprawdzony patent na stuki przekładni kierowniczej... Ślizg zamiast tworzywa wykonany z mosiądzu i stuki ustają.


  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez butler.gdansk Zobacz posta
    Do VII jest już sprawdzony patent na stuki przekładni kierowniczej... Ślizg zamiast tworzywa wykonany z mosiądzu i stuki ustają.

    Szymon, może do VIII gen. coś wymyślisz? Klientów by nie brakowało

  9. #19
    Użytkownik Awatar misiek962
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Sanok
    Posty
    855

    Domyślnie

    Nie ma sie co martwic na zapas, polacy wszystko ogarną

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie

    Wg mnie największym problem w regeneracji jest tulejka po prawej stronie (tam gdzie puka) która jest zamontowana na stałe. Przy montażu prawdopodobnie pierwsze wkładają tulejkę a potem zaprasowują obudowę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •