Strona 3 z 70 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 694

Wątek: klimatyzacja

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    U mnie w benzynie nie ma tego problemu. Fakt, że aktualne mrozy wydłużają nieco czas kiedy w środku robi się ciepło, ale tragedii nie ma. Nie zauwazyłem też żeby inaczej zachowywyał się wskaźnik temperatury - poza tym że naturalnie nieco wolniej dochodzi do standartowego poziomu, tj nieco poniżej 1/2 skali. Natomiast niemiło byłem zaskoczony wczoraj, kiedy to po 8h postoju w ciągu dnia na mrozie, szczaw ledwo-ledwo odpalił. Fakt że za pierwszym razem, ale musiałem go "chechłać" chyba z 10 sekund kiedy to myslałem, że narobię sobie obciachu przed chłopakami których stare ople czy fordy paliły "od pyknięcia".
    Może u Ciebie problemem jest to, że masz silnik diesla? Z tego co daaaawno temu czytałem, diesle potrzebują nieco wiecej czasu żeby się nagrzać, Nie chcę palnąć głupoty, ale coś kojarzę że ma to związek z ich dużą "sprawnością energetyczną" skutkującą własnie wolniejszym nagrzewaniem się. Myslę jednak, że chłopaki z "ajsitidijajami" lepiej rozwiną temat.
    Pzdr - Artur S.

  2. #22
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie

    U mnie się nagrzewa po kilku paru kilometrach, także odwiedź serwis

  3. #23
    Użytkownik Awatar Pik
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    Leon Cupra 5F
    Skąd
    Ełk
    Posty
    1,173

    Domyślnie

    Ja swoim nie jezdzilem od kilku dni, od czasu jak pojawily sie mrozy. A mieszkam w pn-wsch czesci kraju, takze jak zwykle mrozek u nas najostrzejszy. Zapalil od razu, od pierwszego zakrecenia, choc lampki przygasly, widocznie akumualtor troche oslabl... Ale u mnie benzyna.

    A temperatura silnika zawsze jest pokazywana ponizej wartosci srodkowej, nawet w lecie, to norma.

  4. #24
    Użytkownik Awatar Ca$h
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CIVIC VIII 2.2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    706

    Domyślnie

    diesel tak ma, w zimie ciepla nie daje, czasem gdzies pojade w dwie strony zrobie 6-7km, a wskazowka temp silnika nawet nie drgnie, w krotkim rekawku sie nei pojezdzi zima

  5. #25
    Użytkownik Awatar civic FD
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    SzM
    Auto
    Honda Civic 4D
    Posty
    39

    Domyślnie

    jak już jesteśmy przy klimie to chciałbym o coś zapytać czasem jak włączam lub wyłączam klime albo nawet sam nawiew to słyszę taki dziwny odgłos z otworów wentylacji jakby syczenie mnie to przypomina coś jak by uciekające powietrze z balonika syczy z takim pogwizdem delikatnym niemam pojęcia co to może być byłbym wdzięczny za podpowiedź
    Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Awatar Sagi80
    Dołączył
    Oct 2008
    Auto
    Civic Sport 1.8 5D 2008
    Skąd
    Ząbki k/Warszawy
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civic FD Zobacz posta
    jak już jesteśmy przy klimie to chciałbym o coś zapytać czasem jak włączam lub wyłączam klime albo nawet sam nawiew to słyszę taki dziwny odgłos z otworów wentylacji jakby syczenie mnie to przypomina coś jak by uciekające powietrze z balonika syczy z takim pogwizdem delikatnym niemam pojęcia co to może być byłbym wdzięczny za podpowiedź
    Pozdrawiam
    Też tak czasem mam, zwłaszcza podczas jazdy i przy wyższych obrotach, ale w ASO sprawdzali klimę i jest ok.

  7. #27
    Użytkownik Awatar Pabloss
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda Civic 1.8 EX
    Skąd
    Jaworzno
    Posty
    603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civic FD Zobacz posta
    jak już jesteśmy przy klimie to chciałbym o coś zapytać czasem jak włączam lub wyłączam klime albo nawet sam nawiew to słyszę taki dziwny odgłos z otworów wentylacji jakby syczenie mnie to przypomina coś jak by uciekające powietrze z balonika syczy z takim pogwizdem delikatnym niemam pojęcia co to może być byłbym wdzięczny za podpowiedź
    Pozdrawiam
    prawdopodobnie to odgłosy spowodowane wyrównywaniem się ciśnienia w układzie klimatyzacji. Co prawda ja nie słyszę tego przez otwory wentylacyjne ale słyszę to po skończonej jeździe jak wyłączę silnik --- wtedy coś syczy i się przelewa. Przy okazji serwisu zapytałem o to i powiedzieli że jest OK.

  8. #28
    Użytkownik Awatar civic FD
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    SzM
    Auto
    Honda Civic 4D
    Posty
    39

    Domyślnie

    ok to w każdym razie jestem już spokojny dziękuje za odpowiedź
    Pozdrawiam

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civic FD Zobacz posta
    ...czasem jak włączam lub wyłączam klime albo nawet sam nawiew to słyszę taki dziwny odgłos z otworów wentylacji jakby syczenie...
    Witam!
    W poprzednim szczawiu (5D/6gen) syczenie przy włączaniu klimy oznaczało konieczność uzupełnienia czynnika. Ale skoro u Ciebie nawet jak nie włączasz AC a tylko sam nawiew i też Ci syczy, to pewnie nie to....
    Pzdr - Artur S.

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Auto
    CIVIC UFO
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam. "Tees1975" zamknął mi (moim zdaniem bezzasadnie) nowy wątek, więc moje pytanie umieszczam tutaj:
    Proszę kolegów o poradę. W moim 2-letnim Civicu klimatyzacja działa dość dziwnie. Przy niskich temperaturach na zewnątrz ustawiam klimę w tryb auto i ustawiam temperaturę np na 21 stopni. Po kilku kilometrach wewnątrz kabiny robi się duszno i stanowczo za ciepło. Po kilku dalszych kilometrach temperatura spada i chcąc jechać w miarę komfortowo muszę podkręcić na 22-23 stopnie. Gdybym od razu ustawił na 23 stopnie, to w tym przejściowym okresie bym się "ugotował". Chcąc jechać we właściwej temperaturze, na początek ustawiam automat na 18 stopni, a potem stopniowo podkręcam do 24 stopni. Czy ktoś ma też takie objawy?
    A oba tylne amorki wymieniłem na gwarancji po 6 tysiącach a teraz mam około 20 tys i znów z tyłu coś stuka. Jadę do serwisu.
    Ostatnio edytowane przez mike_4don ; 27-04-12 o 09:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •