Strona 11 z 70 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 694

Wątek: klimatyzacja

  1. #101
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Stargard
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez russso Zobacz posta
    Witam!
    Ja u siebie sprawdzałem i jest tak: Temperatura na zewnatrz -2 i jak właczę klimatyzacje na on i tęperaturę na Lo to sprężarka się załącza i zachwilę wyłącza po chwili znowu załacza i wyłącza i tak co jakiś czas bo czuć po obrotach silnika. I moje pytanie czy może to być właśnie wina tego przekaźnika?
    może to normalne działanie układu. Sprężarka być może załącza się wtedy kiedy czujniki wykryją zmianę temperatury. Sprężarka nie musi chyba być "na chodzie" cały czas?

  2. #102
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic 2.2 CTDI
    Posty
    265

    Domyślnie

    jak jest zimno na zewnatrz to sie nie wlaczy sprezarka zabezpieczenie jest ktos mi tak mowil z forum juz ponizej 5 stopni nie zalaczy sie

  3. #103
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam chciałem sie zapytac forumowiczów o automatyke w klimie. Moja Hania z 2011r ma zawsze nawiewy ustawione w automatyce na szybe i na nogi bez względu na tem. zadaną , zewnętrzną czy pore roku. Czy to jest norma jak jest u was??
    Aby wiało przez kratki nawiewu w konsoli trzeba przełączyć na manual u ustawić.

  4. #104
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    Honda Civic 1.8 Ex
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arekgr3 Zobacz posta
    Witam chciałem sie zapytac forumowiczów o automatyke w klimie. Moja Hania z 2011r ma zawsze nawiewy ustawione w automatyce na szybe i na nogi bez względu na tem. zadaną , zewnętrzną czy pore roku. Czy to jest norma jak jest u was??
    Aby wiało przez kratki nawiewu w konsoli trzeba przełączyć na manual u ustawić.
    W trybie Auto kierunki nawiewu się zmieniają zależnie od temperatury (wewnętrznej), przynajmniej u mnie tak jest (co prawa model z 2006).

  5. #105
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Auto
    5D, 1.8 Sport, 2007
    Skąd
    Warszawa/ Legionowo
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arekgr3 Zobacz posta
    Witam chciałem sie zapytac forumowiczów o automatyke w klimie. Moja Hania z 2011r ma zawsze nawiewy ustawione w automatyce na szybe i na nogi bez względu na tem. zadaną , zewnętrzną czy pore roku. Czy to jest norma jak jest u was??
    Aby wiało przez kratki nawiewu w konsoli trzeba przełączyć na manual u ustawić.
    U mnie za to na Auto nigdy nie wieje przez centralne kratki nawiewu gdy jest włączone ogrzewanie - w kierunku kabiny wieje tylko przez boczne i czasem dorzuca jeszcze nogi. W przypadku klimy (gdy np auto jest mocno nagrzane) daje ze wszystkiego

  6. #106
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Posty
    532

    Domyślnie

    Panowie , który to bedzie przekaźnik od klimy, patrze w instrukcji i mam tylko silnik wentylatora, głowny wentylatora, jak on jest opisany w instrukcji. lub który to w w skrzynce pod maską-ten omron u mnie jest tylko niebieski.

  7. #107
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej to jest ten w prawym górnym rogu. W serwisówce jest opisany tak: "Fan control relay". Jak się nie walnąłem w tłumaczeniu to chyba o niego chodzi.

  8. #108
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Posty
    532

    Domyślnie

    Jak stoję przodem do auta to chyba pierwszy po prawej stronie( są 4) na pokrywie jest narysowana jakby śniezynka, gwiazdka. Wyjołem go i na mierniku nic nie pokazuje więc chyba walnięty( oby)

  9. #109
    Użytkownik Awatar abla
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    Civic 4D 1.8 Exe
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    157

    Domyślnie

    Też ostatnio próbowałem zlokalizować ten przekaźnik u siebie z marnym skutkiem, tzn. nie znalazłem tego OMRONa więc wywnioskowałem, że chyba już go ktoś wymienił, bo są włożone MITSUBY chociaż żaden nie jest dokładnie o takim numerze jak pisaliście. U mnie wygląda to tak:
    <--- PRZÓD AUTA .................................................. ............................ TYŁ AUTA --->


    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    Najprawdopodobniej to jest ten w prawym górnym rogu. W serwisówce jest opisany tak: "Fan control relay". Jak się nie walnąłem w tłumaczeniu to chyba o niego chodzi.
    Raczej to będzie jeden z tych dwóch zaznaczonych poniżej (1 albo 2):

    Ostatnio edytowane przez abla ; 05-05-13 o 23:58

  10. #110
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Posty
    532

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Panowie!!! Obstawiam nr 2 jako przekaźnik sprzęgła sprężarki i ten przekaźnik nie pokazuje oznak życia. Sprężarka w ogóle się nie załącza - przekaźnik mitsuba 7001 5Z27

    Panowie, a czy mogę na próbę założyć przekaźnik o innym oznaczeniu?Serwis stwierdził,że lepiej nie bo spale sprężarkę
    Ostatnio edytowane przez irecki26 ; 06-05-13 o 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •