Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Automatyczne włączanie świateł - jak wyłączyć?

  1. #1
    Użytkownik Awatar abla
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    Civic 4D 1.8 Exe
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    157

    Domyślnie Automatyczne włączanie świateł - jak wyłączyć?

    Witam

    Civic sedan 2007r. (model 2006) ma zamontowane automatyczne włączanie świateł, prawdopodobnie było to założone w ASO przy kupnie auta.
    Działanie tego jest jednak trochę nie do końca przemyślanie, tzn. po przekręceniu kluczyka na poz. I (AKCESORIA) po chwili włączają się już postojówki (włącznik świateł jest oczywiście na OFF). Po przekręceniu kluczyka na poz. II (ZAPŁON) po chwili włączają się światła mijania niezależnie od tego czy uruchomię silnik czy nie.
    Chciałbym mieć możliwość wyłączenia tego układu bo np. gdy chcę posłuchać radia czekając na parkingu czy podczas sprzątania auta to po co mają świecić postojówki.
    Wiem, że niektórzy z Was mają podobny układ założony w ASO ale dodatkowo z wyłącznikiem, u mnie niestety tego wyłącznika nie ma dlatego prośba do Was o podpowiedź, może jakiś schemacik albo zdjęcia, gdzie mógłbym zlokalizować ten układ automatu do świateł i gdzie mógłbym się wpiąć, żeby założyć sobie dodatkowy wyłącznik tego układu.

    Chyba, że nie jest to żaden dodatkowy układ tylko jest to zaprogramowane (w ECU)?

    Z góry dzięki za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez abla ; 23-04-13 o 21:36

  2. #2
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Rzuć okiem na złączki przy skrzynce z bezpiecznikami pod deską.
    Nad bezpiecznikami są właśnie te złączki i wychodzące z przewody lecą właśnie do świateł. Przyglądnij się im czy nie mam tam czegoś dolutowanego - to by była najprostsza metoda na podłączenie dod. modułu. Potem po przewodach możesz spróbować dojść do układu sterującego.
    Druga opcja to układ sterujący pod maską. Tutaj też pasowało by się przyglądnąć przewodom w okolicach lamp, czy nie ma nic dolutowanego.
    Jak ani jeden ani drugi sposób nic nie da to chyba zostaje tylko telefon do ASO gdzie to montowali...

  3. #3
    Użytkownik Awatar maxiormchw
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Maks
    Auto
    Było FN2 '08
    Skąd
    Okolice Krakowa
    Posty
    344

    Domyślnie

    Ja miałem to dziadostwo założone przez "chwilkę". Autokopex w K-ce zamontował mi to w kolumnie kierowniczej, na górze i chyba tam bym tego szukał bo pewnie mają szkolenie na taki montaż. Takie czarne "pudełeczko" 7x5cm. Układ nie wymagał lutowania niczego, same przekaźniki, tylko wpinali się w wiązkę kabli.

  4. #4
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Mówiąc "dolutowane" miałem na myśli właśnie wpięcie się w przewody wiązki świateł. Metoda nie ma znaczenia, lutowanie, złączki...
    A u ciebie gdzie ten sterownik był wpięty? W przewody nad skrzynką?

  5. #5
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abla Zobacz posta
    Działanie tego jest jednak trochę nie do końca przemyślanie, tzn. po przekręceniu kluczyka na poz. I (AKCESORIA) po chwili włączają się już postojówki (włącznik świateł jest oczywiście na OFF). Po przekręceniu kluczyka na poz. II (ZAPŁON) po chwili włączają się światła mijania niezależnie od tego czy uruchomię silnik czy nie.
    masz jakoś dziwnie to podłączone ,mi robili to w AUTOWEST w W-wie i światła się zapalają dopiero po kilku sekundach po odpaleniu silnika,a włącznik/wyłącznik tego mam przy skrzynce bezpieczników w środku auta,nad stopką obok pedału sprzęgła

  6. #6
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    A razem z mijania włączają się wam tylne postoje i tablica rejestracyjna? Bo tak ma być wg przepisów.

  7. #7
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Trafo , a czasem nie było nowelizacji tego ?
    Bo wydaje mi się ze w dawnych dziennych miało się zapalać tylnie postojowe , natomiast w nowej wersji przepisów nie.

    Tu link mówiący o tym co piszę
    http://motoryzacja.wnp.pl/zmiana-prz...277_1_0_0.html
    Nowelizacja z 2009

  8. #8
    Użytkownik Awatar abla
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    Civic 4D 1.8 Exe
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    157

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za wszystkie odpowiedzi pokierowaliście mnie i okazało się, że jednak założyli też wyłącznik tego ustrojstwa, który... wisiał sobie na kabelkach obok skrzynki bezpieczników... Przymocowałem go sobie w tej pokrywie nad nogami kierowcy i teraz jest w zasięgu ręki.

    Cytat Zamieszczone przez zyga502 Zobacz posta
    masz jakoś dziwnie to podłączone ,mi robili to w AUTOWEST w W-wie i światła się zapalają dopiero po kilku sekundach po odpaleniu silnika
    No właśnie dziwnie i dlatego chciałem mieć możliwość wyłączenia tego. Mógłbym spróbować poryć, żeby to przerobić ale tak po omacku bez schematu szukać co autor tej radosnej twórczości miał na myśli to wolę to po prostu wyłączyć i myślę raczej o założeniu świateł dziennych. Utrudnieniem w tym przypadku jest to, że mam przeciwmgielne ale obok nich jest trochę miejsca w tych zaślepkach i właśnie przed chwilą jedną z nich wyciągnąłem i będę próbował dopasować do tego jakieś homologowane DLR-y. W tym miejscu powinny spełniać wszystkie wymagania rozporządzenia.

  9. #9
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szczepar Zobacz posta
    Trafo , a czasem nie było nowelizacji tego ?
    Bo wydaje mi się ze w dawnych dziennych miało się zapalać tylnie postojowe , natomiast w nowej wersji przepisów nie.

    Tu link mówiący o tym co piszę
    http://motoryzacja.wnp.pl/zmiana-prz...277_1_0_0.html
    Nowelizacja z 2009
    Tak, masz rację. Nowela była ale w sprawie świateł dziennych.
    Tutaj chodziło mi o światła mijania.
    Na mijania można jeździć w ciągu dnia, ale zgodnie z Rozp. w sprawie war. tech. pojazdów, Rozdział 3 par. 13 pkt. 2 ppkt. 2, razem z nimi muszą być włączone właśnie postojówki i oświetlenie tablicy...

  10. #10
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Masz rację , nie doczytałem dokładnie.
    Fakt o ile można zamiennie jeździć na mijania/dziennych (mowimy o jeździe w dzień) - to w przypadku obu rodzajów świateł są pewne uwarunkowania techniczne dotyczące nich.
    Co innego jak by na kloszach była wybita homologacja na dzienne i mijania

    Kłania się czasem niedoczytanie posta i dopowiedzenie sobie czegoś od siebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •