Strona 68 z 70 PierwszyPierwszy ... 18586667686970 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 694

Wątek: klimatyzacja

  1. #671
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Luz na sprzegle jest duży , nie wiem czy regulacja luzu jest jeszcze w stanie to ogarnąc.
    Wymiana tarczy sprzegla jak nic.
    Co do koła pasowego to wyjdzie jak zdejmą. (tylko niech założą dobre, bo 2.0 i 1.8 mają lekko inną budowę koła pasowego)

  2. #672
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Prosiłbym was o pomoc.
    Jakby ktoś był tak miły i zrobił podgląd czujników (auto+mode) i mi wkleił wartości. Zależy mi aby samochód miał rozgrzany silnik, rozgrzaną kabinę do około 20 stopni, i ustawienie klimatronika za pierwszym razem na 20 stopni, a za drugim razem w pozycji LOW.

    Instrukcja
    Aby uruchomić tryb wyświetlania sygnałów wejściowych, postępować według następujących punktów
    1. Wyłączyć zapłon.
    2. Nacisnąć i przytrzymać przyciski AUTO i MODE, następnie uruchomić silnik.
    3. Po uruchomieniu silnika zwolnić oba przyciski. Zostanie wyświetlony numer czujnika i następnie wartość sygnału dla tego czujnika. Zanotować wyświetlane wartości.
    4. Aby przejść do następnego czujnika, nacisnąć przycisk ogrzewania szyby tylnej.

    Czujnik /Element /Wyświetlana jednostka miary

    1 Temperatura wnętrza °C
    2 Temperatura zewnętrzna °C
    3 Wartości promieniowania słonecznego: Ciemno = 00, Świecenie latarką = 04, Pochmurnie = 10,
    Słonecznie = 65 10 kcal/m2·h
    4 Temperatura powietrza wylotowego parownika °C
    5 Otwarcie mieszania powietrza po stronie kierowcy (niska wartość sygnalizuje dostarczanie zimnego powietrza, wysoka wartość sygnalizuje dostarczanie ogrzanego powietrza) % otwarcia
    6 Otwarcie mieszania powietrza po stronie pasażera (niska wartość sygnalizuje dostarczanie zimnego powietrza, wysoka wartość sygnalizuje dostarczanie ogrzanego powietrza) % otwarcia
    7 Ustawianie trybu % otwarcia
    8 Otwarcie przy recyrkulacji % otwarcia
    9 Temperatura powietrza nawiewanego (TAO) °C
    Ostatnio edytowane przez CzechuXX ; 15-11-18 o 10:12

  3. #673
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII 1.4, VII
    Skąd
    3-miasto
    Posty
    108

    Domyślnie

    Wymieniłem przekaźnik na BOSCH 0 332 017 300 bo tylko taki był na stanie za 14zł (minus tego przekaźnika ze jest ciut wyższy.
    Za dodatkowe 400g + filtr Mann 150zł
    .

  4. #674
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    39

    Domyślnie

    Klima kilka dni po sprawdzeniu szczelności i uzupełnieniu.
    Wszystko działało, dziś trochę cieplej i pojawiły się problemy.
    Jadę i wszystko wygląda, że działa, ale jak zatrzymałem się na światłach zaczęło dmuchać ciepłym powietrzem i dało się wyczuć wilgoć. Ruszam i znów przyjemny chłód. Utknąłem w korku i zacząłem kombinować. Z moich obserwacji wynika, że potrzebuję minimum 1500 obr/min żeby klima działała. Przy dłuższym postoju obroty wentylatora nawiewu zmniejszyły się jakby schłodził temp. w kabinie.
    Nie pasuje mi to idealnie do opisanych tu sytuacji bo raczej piszecie, że klima wyłącza się po kilku minutach albo po rozgrzaniu silnika i zaczyna działać po jakimś czasie.
    Sprzęgło, czy coś innego?

    Luz sprzęgła 0.8, w sumie 0.9 na upartego też wejdzie...
    Ostatnio edytowane przez Arikuzu ; 26-04-19 o 19:14

  5. #675
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Domyślnie

    a może przekaźnik zaczyna szwankować ? ja właśnie wczoraj odebrałem samochód z serwisu klimy (sprawdzenie szczelności, wymiana oringów + nabicie i uzupełnienie oleju) ... i NIC.
    Nie chciała się włączyć. Wentylatory chodziły, obroty były podbijane..ale nie było charakterystycznego 'kliknięcia'. 30 min temu, podjechałem do sklepu, kupiłem przekaźnik HELLA (numer dla potomnych 4RA 933.766-111). Podmieniłem go i śmiga. Jest sporo wyższy od fabrycznego OMRON'a .. ale spokojnie mieści się w skrzynce.

  6. #676
    Użytkownik Awatar PatrykCivic
    Dołączył
    May 2014
    Auto
    FN1+ -> FN2 -> FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    113

    Domyślnie

    Przestała mi działać regulacja siły nawiewu. Na wyświetlaczu wszystko jest okej, natomiast "obroty" nawiewu w ogóle nie rosną, ciągle nawiew pracuje na minimum. Gdzie zacząć szukać przyczyny?

  7. #677
    Użytkownik Awatar manieku
    Dołączył
    Aug 2013
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Civic VIII 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    75

  8. #678
    Użytkownik Awatar pwl
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    FN1 '07 FK2 FL '09
    Skąd
    Toruń
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukashh Zobacz posta
    a może przekaźnik zaczyna szwankować ? ja właśnie wczoraj odebrałem samochód z serwisu klimy (sprawdzenie szczelności, wymiana oringów + nabicie i uzupełnienie oleju) ... i NIC.
    Nie chciała się włączyć. Wentylatory chodziły, obroty były podbijane..ale nie było charakterystycznego 'kliknięcia'. 30 min temu, podjechałem do sklepu, kupiłem przekaźnik HELLA (numer dla potomnych 4RA 933.766-111). Podmieniłem go i śmiga. Jest sporo wyższy od fabrycznego OMRON'a .. ale spokojnie mieści się w skrzynce.
    To ja miałem lepszą akcję. W FN1 po serwisie dupa - klima nie chodzi. Przełożyłem przekaźnik z FK2. Klima w FN zaczęła chodzić. Dowcip polega na tym, że w FK2 też działa na niby zepsutym przekaźniku :O

  9. #679
    Użytkownik Awatar jogibabu
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Lbn
    Posty
    40

    Domyślnie

    U mnie omron dawał pół roku oznaki padania. Wyciągałem go ze 3 razy i przecierałem szmatą i jeszcze działał. Ja wymieniłem na fiatowski A727. Kupiłem nowy za grosze na allegro.

  10. #680
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arikuzu Zobacz posta
    Klima kilka dni po sprawdzeniu szczelności i uzupełnieniu.
    Wszystko działało, dziś trochę cieplej i pojawiły się problemy.
    Jadę i wszystko wygląda, że działa, ale jak zatrzymałem się na światłach zaczęło dmuchać ciepłym powietrzem i dało się wyczuć wilgoć. Ruszam i znów przyjemny chłód. Utknąłem w korku i zacząłem kombinować. Z moich obserwacji wynika, że potrzebuję minimum 1500 obr/min żeby klima działała. Przy dłuższym postoju obroty wentylatora nawiewu zmniejszyły się jakby schłodził temp. w kabinie.
    Nie pasuje mi to idealnie do opisanych tu sytuacji bo raczej piszecie, że klima wyłącza się po kilku minutach albo po rozgrzaniu silnika i zaczyna działać po jakimś czasie.
    Sprzęgło, czy coś innego?

    Luz sprzęgła 0.8, w sumie 0.9 na upartego też wejdzie...
    Diagnoza warsztatu (ponoć niezłego) to problem z wydajnością kompresora.
    Wyjęcie z auta, sprawdzenie, regeneracja, montaż - w optymistycznym wypadku 650 zł, wariantu pesymistycznego nie chcieli określać dokladnie, generalnie sky's the limit.
    Naprawiać, wymieniać na używkę, czy szukać innego warsztatu?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •