Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: stuk podczas cofania

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Imię
    hondziarz
    Posty
    3

    Domyślnie stuk podczas cofania

    Witam jestem posiadaczem civica 9 generacji 1.8 comfort. Ostatnio podczas cofania i zahamowania słyszę bardzo głośny pusty puk który jest bardzo denerwujący. Oczywiście samochód na gwarancji serwis rozkłada ręce. Proszę o pomoc co to może być. ? Czasami zdarza się również ze stuk nie wystąpi a raz wystąpi .

  2. #2
    Użytkownik Awatar Grzechuk
    Dołączył
    Sep 2014
    Auto
    Civic IX 1.4
    Skąd
    Białystok
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam, możliwe, że to któryś klocek hamulcowy w zacisku, podczas zmiany kierunku jazdy lekko się przesuwa. U siebie też to wyczaiłem, czasami stuknie czasami nie, nie ma co się przejmować.

  3. #3
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Szanowny kolego, powiedz w serwisie, żeby odkręcili całe zawieszenie (poluzowali śruby, głównie belki, wahaczy) i dokręcili zgodnie z kolejnością w serwisówkach kluczami o odpowiednim momencie.
    Jest duża szansa że pomoże
    Powodzenia !

  4. #4
    Użytkownik Awatar masu80
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś potwierdził może, że stuk ten pochodzi od klocków ? Od pewnego czasu zauważyłem u mnie takie samo zjawisko: stuk (pojedynczy) tak jakby występował jakiś luz w zawieszeniu występuje po jeździe do przodu a następnie cofaniu i hamowaniu. Występuje on w chwili rozpoczęcia hamowania - tylko przy jeździe do tyłu i tylko w początkowej fazie hamowania (tak jakby jakiś przeskok). Zauważyłem także, że jest głośniejszy przy skręconych kołach. Wg. mnie to nie klocki bo stuk jest zbyt głośny. Byłem już na szarpakach, byłem u majstra podniósł mi samochód do góry, zawieszenie było bez obciążenia ale nikt nic nie wykrył. Dosłownie dziś zrobiłem krótką trasę, wjeżdżam tyłem do garażu i znów to samo. Jeśli ktoś zna ten problem będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Witam,
    mam tak od nowości w swoim poliftowym sporcie. Klika dni po odebraniu auta z salonu pojechałem z tym tematem to Honda Plaza bo trochę się zaniepokoiłem, ale tam od razu stwierdzili, że to normalne w tym modelu. Podobnie usłyszałem w Aries gdzie serwisuję samochód. AFAIR podobno konstrukcja zacisków w IX jest nieco inna niż w VIII, nie ma jakiejś blaszki czy czegoś tam, co skutkuje tym, że klocki się delikatnie przemieszczają stukając. Podobno jednak dzięki temu nie mają możliwości żeby się zablokować np. z powodu zanieczyszczeń, więc niby jest bezpieczniej.
    Zastrzegam, że temat przerabiałem ponad dwa lata temu, więc moje wyjaśnienie może być nie do końca precyzyjne bo mogłem coś pomylić W każdym razie na pewno nie ma się czym przejmować, o ile oczywiście to jest przyczyna stukania.

    Pzdr - Artur S.

  6. #6
    Oczekujący
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FK1
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    415

    Domyślnie

    Mam to samo ale u mnie przy przeglądzie mechanik stwierdził, że tylne klocki są delikatnie starte pod kątem i prawdopodobnie stąd bierze się stukanie. Auto od nowości u nas i serwisowane w ASO

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •