Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Honda Logo - Potrzebny manual, serwisówka albo dobra rada.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    2

    Domyślnie Honda Logo - Potrzebny manual, serwisówka albo dobra rada.

    Witajcie.
    Zakupiłem sobie takie cudeńko. Jest to moja pierwsza Honda, ale drugi Japoniec w życiu. Chciałem zupełnie inne autko, ale jak karnełem się nią pierwszy raz to już wiedziałem, że to jest to. Niestety ma trochę wad, i tematów do wyprostowania.
    Pierwsza rzecz to jakiś "Owners manual". Podobno jak czegoś nie ma w goooglu to nie istnieje. A tutaj parę dni wertowania stron ( nawet tych w Pasztu , i lipa.
    Następna rzecz to wtyczka diagnostyczna, gdzie tego szukać, i jak to wygląda? Szukałem czegoś w stylu OBD, ale coś mi mówi że to nie będzie takie proste...
    Muszę "pogadać" z kompem bo pali się kontrolka ABS, co prawda zlokalizowałem podejrzanego w postaci czujnika tylnego koła, ale wolę jeszcze się upewnić. Do tego czasami gdy depnę delikatnie szarpie. Co pewnie jest skutkiem "zachwaszczenia" czegoś w układzie paliwowym, bo sądząc po stanie klem akumulatora, poprzedni właściciel nie wiedział nawet jak się maskę otwiera.
    Do wyprucia jest stary alarm. Jakieś drobnostki w stylu centrala, i ogrzewania tylnej szyby.
    No, i oczywiście wymiana płynów ustrojowych wraz z filtrami, plus wymiana rozrządu. To ostatnie jest chyba najpilniejsze, bo podejrzewam jest jeszcze oryginalny.
    Silnik w Logo jak wyczytałem jest D13B7, dość bogato opisany w necie, czyli z wymianą rozrządu powinienem sobie poradzić.
    Tyle na razie.
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie, i wskazówki.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Uniek
    Dołączył
    Jul 2007
    Auto
    Accord CW3
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,036

    Domyślnie

    W hondzie logo nie znajdziesz zlacza diagnostycznego do podlaczenia interfacu bo go nie ma

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    No... Czyli zostaje poszukać wtyczki od selfa. 😣

    Internet milczy w tym temacie, a ludzie szukają. Warto więc zostawić ślad potomnym.

    Kostka jest widoczna po zdjęciu schowka, wpięta razem z drugą 3-pinową, do niebieskiego "trzymacza. "Trzymacz" zamocowany jest z lewej strony, na górze. Jak wyczaję sposób przesyłania zdjęć na forum to załączę jeszcze fotkę.
    Ostatnio edytowane przez Bizon301 ; 08-07-15 o 15:19

  4. #4
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Książka typu "Sam naprawiam Honda Logo". Niestety po rosyjsku ale raz, że rysunki, a dwa, OCR oferuje nawet google online. Sam robiłem kiedyś Hyundaia z rosyjskiej serwisówki bo innej nie ma w całej sieci i nawet ruskiego alfabetu się przy tym nauczyłem
    Nawet jeśli Ci się nie przyda do tego ABSu to napewno przyda się w przyszłości. http://vk.com/doc201387730_333425558

  5. #5
    Użytkownik Awatar podlez
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    robert
    Auto
    EG9 JRSC, CN2, GA3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    5,775

    Domyślnie

    odkopie.
    Też zassałem tego ruskiego manuala i da rade coś porobić.
    Póki co nic innego z podobną wiedzą nie znalazłem w sieci.

  6. #6
    Użytkownik Awatar podlez
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    robert
    Auto
    EG9 JRSC, CN2, GA3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    5,775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Uniek Zobacz posta
    W hondzie logo nie znajdziesz zlacza diagnostycznego do podlaczenia interfacu bo go nie ma
    w wersji poliftowej od 2001 roku jest złącze OBD2 Ostatnio Torqe-a podłączałem i działa elegancko.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •