Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Maglownica z ITR w 5 genie.

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14a3+ racing
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    315

    Domyślnie

    Według manuala vti z angielki ma dokładnie 3,23 LtL.

    Ale ja z inna sprawą

    Czy magiel z itr można w jakiś sposób przełożyć do civica VI 3d?

  2. #12
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    no te 0,25 czy 0,23 ciezko ocenic krecac na sucho na wyjetym maglu, tak czy inaczej jest to mniej wiecej dodatkowe 90 stopni obrotu.

    Co do Twojego pytania, mozna przelozyc magiel do 6gena, ale trzeba przelozyc sanki z 5gena lub wyjac zebnik z magla ITR i przelozyc do magla z ek/ej.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Karpiczek
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,292

    Domyślnie

    Zgadza się, przekładnia z ITR ma krótsze przełożenie niż ten z Vti MB6.

  4. #14
    Użytkownik Awatar robivitez
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Robert
    Auto
    K20&K24
    Skąd
    Garaz
    Posty
    780

    Domyślnie

    Tak, tylko czy maglownica z DC2 jest faktyczna szybsza, czy LTL jest mniejsze przez mniejszy steering angle? Bo tak naprawde sama liczba LTL nic nam nie powie, jak zakres pracu maglownici nie jest ten sam to milimetra. Bo czy ten zakres jest ten sam to tak naprawde na 100% nie wiadomo.

    Przełozenie maglownicy dokładnie powie nam tylko i wyłacznie ilosc zebow na zebatce. Mozna by tez zmierzyc ruch ranta felgi po przekreceniu jednego obrotu kiera i porownac.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    Sluszna uwaga. Wszystkie te wartosci sa podane w manualach:



    Aczkolwiek mi osobiscie wydaje sie ze moze byc tam blad, bo to nielogiczne, zeby 5d Vti mialo wiekszy zakres skretu niz slabsze wersje.
    W 5 genie, Vti ma mniejszy skret ze wzgledu zeby troche oszczedzic przeguby.

    Tymniemniej wartosci przelozen sa podane dla wszystkich magli. (aczkolwiek wg mnie nalezalo by przyjac ze dla 5d w tej tabelce nalezalo by zamienic miejscami zakres skretu i przelozenie)

  6. #16
    Użytkownik Awatar robivitez
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Robert
    Auto
    K20&K24
    Skąd
    Garaz
    Posty
    780

    Domyślnie

    Bo własnie dzisiaj rano ktos na chorwackiej honda grupie na FB napisał ze sprawdził numery tego czegos na zdjeciu i podobno v MB6 i DC2 sa te same.

    Ten topic tez juz pewno widzałes http://honda-tech.com/honda-civic-de...-rack-2422762/
    I tu dwuch potwierdziło, ze DC2 zebatka ma 9 zebow. V ek/ej civicach ma 8 zebow. Czyli jak MB6 ma ten sam ruch kiery co ej/ek, to by sie zgadzało ze ma 9 zebow i LTL 3.2, czyli "predkosc" maglownicy ta sama co w DC2, tylko steering angle wiekszy.

    A dało by rade zamienic tylko to bez wyjmowania magla?


  7. #17
    Użytkownik Awatar Gorliś
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    EG3 B18C4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    3,165

    Domyślnie

    Czy sie da to pewnie zalezy jak zgrabne i male raczki ktos ma
    Ale zapewne wygodniej by bylo po prostu zdemontowac magiel.

  8. #18
    Moderator Awatar Timo-hg
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    UFO CW
    Skąd
    Wadowice
    Posty
    11,291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hektor139 Zobacz posta
    Jeśli pompka jest ok sprawdź na maluchy od dołu na regulacji czy ktoś przy nim nie grzebać czy niema na bitych nowych punktów może go ktoś za bardzo docisk na kamieniu albo padł rozdzielacz i nie będzie działało wspomaganie
    Jadę do Polski 10 i biorę się za ten magiel, zacznę od regulacji, mam jeszcze jedną pompę z 6 gena z b serii, jak podejdzie to zapodam podmiankę. Ten rozdzielacz mnie tylko zastanawia, wymienny z 5 genem? Nie ma tak, że nie ma wcale wspomagania, bo jakieś lekkie jest, ale wiem, że to nie to bo na poprzednim chodziło ok.
    Czy regulując w drugą stronę, da się coś najprościej w świecie zjebać?

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic V VTI
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć, jestem właśnie na etapie przekładki maglownicy z Integry GSR do Civic V (EG6) i mam dokładnie te same objawy, kierownica chodzi bardzo ciężko nawet na podnośniku.
    @Timo-hg - wiem, że od postu minęło trochę czasu ale czy udało Ci się finalnie rozwiązać ten problem?
    Może inni forumowicze też mają jakieś porady w tym zakresie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •