Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Układ chłodzenia

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    Co dwa dni dolewam jakieś 400 ml wody do chłodnicy :P uszczelka jak nic. Trochę sobie poczytałem o tym, jestem prawie pewien niestety...

    No wymiana Mlawa85 się bardziej opłaca, tylko że wiesz, jak już robić SWAP no to lepiej na d16v1, bo jest mocniejszy, ma vtec a wcale nie dużo droższy od d14z6. Tylko tego już za 170 zł nie znajdę. No i ta robocizna - mój mechanik mówi, że tam jest od cholery roboty, plus wiercenia bo mam gaz i że 700 zł musi wziąć. jak dodamy do tego silnik, powiedzmy 800 to już jest 1500. A nigdy nie jest tak, że kończy się na tym, bo a jeszcze tu coś się znajdzie, jeszcze tu, i śmiało mogę zrobić 300 złotowy margines błędu. I tu dochodzimy do pytania, czy w ogóle opłaca się robić auto... Nie umiem sobie odpowiedzieć na to pytanie i nikt mi nie chce odpowiedzieć na to pytanie :P

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Honda Civic EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    806

    Domyślnie

    Jak dół jest dobry to masz dwa wyjścia:
    1 - robić UPG i przy okazji zająć się głowicą (zawory, prowadnice, uszczelniacze, planowanie)
    2 - chcesz przy okazji mieć więcej mocy to na Twoim miejscu kupiłbym głowicę z D16V1+ECU, albo z D17A2+ECU.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analyzer64 Zobacz posta
    Jak dół jest dobry to masz dwa wyjścia:
    1 - robić UPG i przy okazji zająć się głowicą (zawory, prowadnice, uszczelniacze, planowanie)
    2 - chcesz przy okazji mieć więcej mocy to na Twoim miejscu kupiłbym głowicę z D16V1+ECU, albo z D17A2+ECU.

    A jak mam sprawdzić czy ten dół jest dobry? Jestem kompletnym amatorem ale szybko się uczę

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Honda Civic EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    806

    Domyślnie

    Najwięcej to by wyszło po zdjęciu głowicy.
    A olej Ci brała?

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    Tak. Nie umiem dokładnie powiedzieć ile, ale zwykle kupowałem dwa baniaki 4 litrowe, przejeżdżałem około 11 tys km dolewając co jakiś czas, i przy wymianie było już poniżej minimum, ostatnio jakiś milimetr niżej niż kropka minimum. Sporo zależało od jazdy - jak jechałem gdzieś daleko autostradą, zwykle więcej brał, jak jeździłem spokojnie po mieście - trochę mniej.

    Myślę, że od 300-500 ml na tysiąc kilometrów bierze. Jak wymieniłem uszczelkę pod deklem, zrobiłem regulację zaworów, nowe filtry, nowy olej i regulacja LPG to brał mniej.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Honda Civic EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    806

    Domyślnie

    Mogły to być uszczelniacze zaworowe, ale tak bez oglądania silnika to ciężko stwierdzić. Uszczelka pod głowicą jest do wymiany, tu nie ma wątpliwości, przy takich dolewkach płynu które robisz, nie jeździłbym tym samochodem tylko oddał do mechanika. Po zdjęciu głowicy sporo będzie widać w jakim stanie jest dół. Chcesz pojeździć samochodem dłużej to wg mnie najlepiej byłoby zregenerować głowicę (w zależności co do wymiany, bo może się skończyć tylko na uszczelniaczach zaworów), zrobić szlif i wymienić pierścienie jeśli będzie trzeba. To jest grubsza sprawa jeśli chodzi o koszt, tylko zważ na to, że jak kupisz cały silnik to też nie będziesz wiedział w jakim jest stanie i w efekcie za miesiąc możesz znaleźć się w punkcie wyjścia. Ja bym robił na Twoim miejscu to co masz, a jak chcesz dodatkowo więcej mocy to zmieniłbym głowicę, jeśli nie - robiłbym to co jest.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dzięki za radę. A mając silnik jakiś do kupna, wyjęty już z auta, da się na niego spojrzeć i stwierdzić czy jest ok czy coś jest nie tak? Najtańsze d16v1 jakie znalazłem jest za 480 zł, tylko idąc tokiem myślenia tańsze-gorsze/uszkodzone, mogę się przejechać tak jak piszesz. Jakbym dał radę jakoś na miejscu sprawdzić czy silnik jest z grubsza przynajmniej ok, to sprawa byłaby dużo łatwiejsza. Lub pokażę go mechanikowi, ale jeśli dobrze rozumiem, to on też, żeby cokolwiek ocenić musi ten silnik jeszcze rozkręcić?

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Honda Civic EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    806

    Domyślnie

    Za 480zł cały silnik?! zapomnij o tym, jeśli chcesz się cieszyć bezawaryjną jazdą. Przy każdej zmianie silnika to minimum dochodzi Ci wymiana rozrządu, oleju, nowy płyn chłodniczy, to już będzie droższe niż ten silnik, o którym piszesz. 1000zł to myślę, że trzeba dać za D16V1 - minimum, a najlepiej to znaleźć taki motor, który siedzi jeszcze w aucie i można to odpalić, weźmiesz sobie jakiś zestaw i sprawdzisz chociaż kompresję. Ewentualnie możesz kupić silnik, na który sprzedawca udziela kilkudniowej gwarancji, zwykle jest to 14 dni. To jest jakieś wyjście, a nie zakup najtańszej jednostki, nie wiadomo w jakim stanie

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    Rozrząd dopiero co zrobiłem... Mechanik powiedział, że przeniesie mi ten, tylko paski chyba dokupię.

    Większość daje kilka dni rozruchowej, tylko chodziło mi o to, że jak ja (amator) pojadę gdzieś po ten silnik to żeby spojrzeć i móc chociaż cząstkowo stwierdzić, czy w miarę ok.

    Dziś wróciłem z małej trasy (w jedną stronę 110km). W jedną stronę było ok, teraz wróciłem, otwieram maskę, a tam armagedon - wszystko upier.... płynem. Nie wiem skąd wywaliło, ale to chyba nie ważne. Ważne, że nie tyle nie powinienem, co powoli już nie mogę jeździć tym autem...

    No nic, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Na dniach podejmę jakąś decyzję i naprawie to dziadostwo. Honda miała być tak bezawaryjna...

  10. #20
    Użytkownik Awatar mlawa85
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Lexus IS300 SC '02
    Skąd
    Warszawa/Słupsk
    Posty
    6,551

    Domyślnie

    wywalilo Ci spod korka zbiorniczka wyrownawczego na bank. ile masz przebiegu?? uszczelki najczesciej sypia sie po 180-200 tys km w tych silnikach. czy ja wiem czy to duzo?? uwazam ze raz na 200 tys remont silnika jest jeszcze do przezycia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •