Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Bierze olej 1,4 16v D1476

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Domyślnie

    Moja ma 130,000km (tez D14Z6) i łyka sobie mniej więcej 100-120ml/1000km.
    Wymieniam olej co 12-14kkm i dolewam w międzyczasie około litra. Jeżdżę na shell helix 5w/40

    Wcześniej miałem D14A8 i łykał praktycznie od zawsze około 200ml/1000km

    Nigdy nie kopcił, nawet trochę.

    Dolewałem i jeździłem nie przejmując się. Na dolewki wydasz góra 100zł rocznie przy takich przebiegach więc nawet nie myśl o remoncie, bo się to nie kalkuluje.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Krzyś
    Auto
    Civic 2001 D14Z6
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    320

    Domyślnie

    W moim rura czarna na liczniku 200tyś i diabli wiedzą ile odkręcone? Łyka około litra na 3000Km. Nie ma znaczenia jaki olej.Nie sądzę aby pierścienie w Hondzie mogły się przykleić to nie WSK. Nie przesadzajcie. Gdyby była potrzebna płukanka silnika Honda z pewnością wspomniała by o tym w instrukcji. Natomiast dobry olej jest rzeczą podstawową. 5w50 czy 10w40 p.synt. testowałem żre tyle samo tylko że zdrowszy i oczywiście droższy jest pełny syntetyk. Myślę o remoncie czyli wymiana pierścieni, uszczelniaczy, regulacja zaworów. Nie wiem ile to będzie kosztowało mam zamiar dopiero to sprawdzić. Używka silnik kosztuje od 600 do 1000zł.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Jasiu
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Szczepan
    Auto
    EM2
    Skąd
    3City
    Posty
    577

    Domyślnie

    Najlepiej zacząć od regulacji zaworów i ewentualnie wymienić uszczelniacze zaworowe.

  4. #24
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof1969 Zobacz posta
    W moim rura czarna na liczniku 200tyś i diabli wiedzą ile odkręcone? Łyka około litra na 3000Km. Nie ma znaczenia jaki olej.Nie sądzę aby pierścienie w Hondzie mogły się przykleić to nie WSK. Nie przesadzajcie. Gdyby była potrzebna płukanka silnika Honda z pewnością wspomniała by o tym w instrukcji. Natomiast dobry olej jest rzeczą podstawową. 5w50 czy 10w40 p.synt. testowałem żre tyle samo tylko że zdrowszy i oczywiście droższy jest pełny syntetyk. Myślę o remoncie czyli wymiana pierścieni, uszczelniaczy, regulacja zaworów. Nie wiem ile to będzie kosztowało mam zamiar dopiero to sprawdzić. Używka silnik kosztuje od 600 do 1000zł.
    No to skoro nie podkleja pierścieni, to po co myślisz o ich wymianie?? Przecież od tego zazwyczaj zaczyna się problem nieszczelności w silnikach spalinowych o pewnym przebiegu i niepewnej przeszłości. Wystarczy, że ktoś jeździł dużo na krótkich odcinkach i nie serwisował za regularnie.

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Krzyś
    Auto
    Civic 2001 D14Z6
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosmo-pl Zobacz posta
    No to skoro nie podkleja pierścieni, to po co myślisz o ich wymianie?? Przecież od tego zazwyczaj zaczyna się problem nieszczelności w silnikach spalinowych o pewnym przebiegu i niepewnej przeszłości. Wystarczy, że ktoś jeździł dużo na krótkich odcinkach i nie serwisował za regularnie.
    A serwisowanie pomoże na podklejone pierścienie. Jesteś pewny że płukanka pomoże? Ja wiem że nie zaszkodzi ale to tylko tyle.(Do kolegi wyżej) Regulacja zaworów miałaby pomóc w uszczelnieniu silnika a w jaki sposób? Wymiana uszczelniaczy -prawda a co będzie jeśli okaże się że olej wali przez zużyte pierścienie. Ponowne rozbieranie silnika i dodatkowy koszt? No dziękuję za takie podpowiedzi panowie.

    PS. Nikt w poważnym servisie nie zdecyduje się na wymianę samych uszczelniaczy, wszyscy wiedzą że powinno się wymienić i górę i dół.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof1969 ; 14-05-15 o 20:09

  6. #26
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Powinno się to wymieniać co jest zużyte, a nie to co ktoś myśli, że jest zużyte, a nie jest. Wymiana dobrych części też nie pomaga, a wymiana wszystkiego, to nie rozwiązanie.

    Płukanie może pomóc, ale nie musi. Wszystko zależy od struktury złogu.. Dużo by pisać. Generalnie nie od razu się tam tworzy skała.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Krzyś
    Auto
    Civic 2001 D14Z6
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    320

    Domyślnie

    A w jaki sposób sprawdzisz pierścienie olejowe?? Rozumiem że kompresję i owszem. Mogę oczywiście wymienić same uszczelniacze zaworowe i jeździć aby się przekonać i tyle. Po czym znów jechać do mechaniorów, kupić uszczelki i ponowne zrzucanie gratów i oczywiście koszt x2. Jak to załatwić żeby się nie dać wmanewrować w koszty?

  8. #28
    Użytkownik Awatar cosmo-pl
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Po zrzuceniu głowicy będzie wszystko widać, podobnie jak po ocenie uszczelniaczy. Z doświadczenia Ci powiem, ze rzadko kto miał z nimi problem w tym aucie, tylko że po Twoich objawach sądząc jest to prawdopodobne. Natomiast kiepska jakość oleju, albo niski stan - załatwia pierścienie moment. Też więc prawdopodobne, bo nie masz auta od nowości.

    Ogólnie ciśnienie możesz zmierzyć i zobaczyć jak wychodzi, potem próba olejowa i będziesz wiedział, czy to juz czas, czy nie. Uszczelniacze dają objaw, że po pewnym czasie, na postoju przy odpaleniu, powinien dać dymka lekkiego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •