Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wymiana wiatraka dmuchawy civic VIII

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Auto
    08 HONDA CIVIC 2.2
    Skąd
    UK
    Posty
    11

    Domyślnie Wymiana wiatraka dmuchawy civic VIII

    Witam wszystkich
    potrzebuje pomocy w sprawie wymiany wiatraka dmuchawy w moim civic 2.2 ex 5d
    dmuchawa strasznie buczy i halasuje,mam juz nowa ale tu pytanie jak ja wymienic?poniewaz jest ona umiejscewiona w konsoli centralnej gdzies za radiem a nie pod schowkiem.od dolu nie ma miejsca,jest za duza,moze trzeba rozebrac jakos deske rozdzielcza?nie mam pojecia
    prosze o pomoc lub jakis link jesli ten post juz wystepowal

  2. #2
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Poczytaj info jakie TRAFO umieścił na swojej stronie, umieścił tam szczegółowe info demontażu konsoli centralnej by dostać się do radia bądź schowka pasażera.
    http://www.trafo.za.pl/honda/

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Auto
    08 HONDA CIVIC 2.2
    Skąd
    UK
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wielkie dzieki,mysle ze cos tam znajde co mi pomoze
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    1

    Domyślnie honda civic 2.2 dmuchawa

    i jak udalo ci sie poprzez rozmontowanie przedniej konsoli wymienic dmuchawe??

  5. #5
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Też mnie to ciekawiło... Trzeba by serwisówkę przejrzeć.
    Ostatnio edytowane przez butler.gdansk ; 16-01-17 o 07:29

  6. #6
    Użytkownik Awatar clip200
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    MA8 -> FN1 S+
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mnie też spotkała przyjemność zmierzenia się z wentylatorem, bo postanowił wyzionąć ducha w trakcie jazdy..

    Więc jeśli zamierzacie się zabierać za jego wyciąganie to przygotujcie sobie sporo miejsca bo trzeba będzie otworzyć drzwi kierowcy na oścież (dla wygody).
    Wentylator znajduje się w konsoli środkowej, od strony kierowcy na wysokości regulatora napięcia od pedału gazu. W związku z tym musicie zdemontować przednią konsolę na podstawie info ze strony TRAFO: http://www.trafo.za.pl/honda/ (zakładka demontaże -> przednia konsola)

    Następnie odłączacie szybko złączkę od regulatora napięcia pedału gazu i odkręcacie sam regulator.
    Dla wygody odkręciłem też blaszkę z niewielkim czarnym niemal kwadratowym "pudełkiem" (nie wiem za co to odpowiada..)

    Teraz macie "swobodny" dostęp do samego wentylatora - trzyma się na 4 śrubkach pod klucz nasadowy 8 lub śrubokręt gwiazdkowy. Po ich odkręceniu powinien dość łatwo wyjść z obudowy - et voila!

    Jeśli tak jak ja chcecie się dobrać do silniczka musicie jeszcze odkręcić jedną śrubkę na gwiazdkę na obudowie i jedną nakrętkę (nasadka 8) trzymającą turbinę, a potem już tylko ostrożnie, acz zdecydowanie podważać turbinę aż zejdzie.

    W moim przypadku niestety silniczka nie dało się uratować bo komutator się już doszczętnie wytarł i muszę szukać coś na podmiankę w dobrym stanie..

  7. #7
    Użytkownik Awatar waran3
    Dołączył
    Oct 2012
    Auto
    Civic VIII 2007
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clip200 Zobacz posta
    Wentylator znajduje się w konsoli środkowej, od strony kierowcy na wysokości regulatora napięcia od pedału gazu.
    Wreszcie coś konkretnego...a ja już odkręciłem schowek od strony pasażera :-) bo wszędzie tam każą szukać wentylatora.

    Te linki do "Trafo" juz nie działąją ale to chyba jest to samo;
    https://civic.one.pl/odnosniki/dodatki/dod._gniazdo.htm

    Cytat Zamieszczone przez clip200 Zobacz posta
    Następnie odłączacie szybko złączkę od regulatora napięcia pedału gazu i odkręcacie sam regulator.
    No tutaj jest pole do popisu. Odkręcenie regulatora to niezła sztuka.
    Trzymają go dwie nakrętki - 12stki, a i dostęp do nich jest bardzo utrudniony. Trzeba użyć klucza nasadowo-przegubowego a długą rączką.
    Na szczęście wystarczy tylko lekko poluzować nakrętki i można je odkręcić palcami.
    Dmuchawa wyjęta. To czarne kwadratowe pudełko, o którym pisze "clip200" to prawdopodobnie sterowanie kierunkiem nawiewu.
    Trzeba je odkręcić bo nie ma opcji żeby bez tego wyjąć dmuchawę.
    Podłączyłem dmuchawę bezpośrednio do 12V - działa. Czyli coś ze sterowaniem.
    Objaw u mnie był taki, że dmuchawa nie zawsze startowała ale wystarczyło podkręcić ( przyciski ze strzałkami na pulpicie) obroty i wentylator zaczynał się obracać
    i już pracował na dowolnie ustawionych obrotach aż to następnego uruchomienia silnika. No i zabawa zaczynała się na nowo, czyli albo ruszył od razu albo
    trzeba było go "popchnąć". Dobrałem się dzisiaj do tego bo nadmuch kompletnie przestał działać.
    Obstawiałem szczotki silnika...no ale wygląda na to że to nie to . Do tego nie wiem czy ten silniczek jest w ogóle szczotkowy. ;-)
    Ostatnio edytowane przez waran3 ; 04-02-21 o 19:39

  8. #8
    Użytkownik Awatar waran3
    Dołączył
    Oct 2012
    Auto
    Civic VIII 2007
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clip200 Zobacz posta
    a potem już tylko ostrożnie, acz zdecydowanie podważać turbinę aż zejdzie.
    ...nie idzie :-)
    Z trudem ale turbina zeszła. trzeba powoli acz zdecydowanie podważać stopniowo przekręcejac obudowę co jakiś czas.
    Szkoda, że nie napisałeś jak dobrać się do silnika.

    Znalazłem taki opis
    "Demontaż silniczka z dmuchawy jest banalny, sugeruję tylko najpierw odkręcić śrubkę od strony gniazda zasilającego aby wyciągnąć z obudowy silnik z turbinką (po odkręceniu śrubki wystarczy tylko włożyć dwa śrubokręty naprzeciwko siebie pomiędzy turbinkę a obudowę i podważać turbinkę a zacznie ona wychodzić wraz z silniczkiem z obudowy),"

    Niestety u mnie silnik siedzi jak zaspawany w tym plastiku. :-)
    Ostatnio edytowane przez waran3 ; 06-02-21 o 14:47

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2021
    Auto
    Civic VIII 1.8 201
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dla potomnych w celu jako takiej przyjemności z wymiany wiatraka, polecam demontaż fotela kierowcy. Następnie kładziemy poduchy po całości lub coś miękkiego i możemy sobie dłubać na leżąco.
    Mi po wymianie na nowy działa ale coś go boli .słychać takie tyrkotanie. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •