Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z obrotami na jałowym na LPG

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    91

    Domyślnie Problem z obrotami na jałowym na LPG

    Witam serdecznie. Silnik na LPG od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje. Gdy przyspieszam, a potem przy hamowaniu wysprzęglam, obroty spadają do bardzo niskich (czasem nawet ok. 300rpm) i dopiero po jakimś czasie (kilka sekund) stabilizują się. Jak silnik jest do końca rozgrzany to jeszcze idzie przeżyć, w zależności jak gwałtownie przyspieszę, obroty spadają mocniej lub słabiej. Gorzej jak jest mniej rozgrzany, wtedy potrafi nawet zgasnąć. Czym może to być spowodowane? Możliwe, że coś z parownikiem? A może elektrozawór? Co jest zrobione: przegląd ostatnio odbywał się jakieś 1,5 roku temu, został wymieniony elektrozawór, filtr, dodatkowo wyregulowany luz zaworowy, regulacja przepustnicy, a kilka tygodni temu wymieniłem również świece. Wymieniałem też krokowca i lamda więc też nie. Kabli jeszcze nie sprawdzałem, ale wtedy to i raczej z przyspieszaniem coś byłoby nie tak. Jeśli chodzi o benzynę to nie używam, tylko na niej grzeję, bo z nią też mam przeboje, silnik faluje i nikt tego nie potrafi naprawić (moim zdaniem przez LPG świruje, bo po resecie kompa i nie przełączaniu na LPG benzyna chodzi dobrze). Na gazie oprócz tego dziwnego zachowania też jest ok. Jakieś pomysły?

    Honda Civic V gen. 1993r. EG4 D15B2, LPG BRC z 2006r.
    Ostatnio edytowane przez aribike ; 17-03-15 o 18:14

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Imię
    Piotr
    Auto
    D15Z6 EK3
    Skąd
    Inowrocław
    Posty
    102

    Domyślnie

    Robiłeś samodiagnostykę? Może jakiś bład pokaże to będzie łatwiej. Piszesz, że na benie też głupieje więc to może niekoniecznie wina LPG

  3. #3
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Soróbuj się przejechać z odłączoną wtyczką EACV.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    91

    Domyślnie

    Ale na benie głupienie od kiedy go mam, a na gazie dopiero od niedawna. Która to ta wtyczka? Coś z przepustnicą, krokowcem, czy czym?

  5. #5
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Tak, EACV to krokowiec

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    91

    Domyślnie

    Ok sprawdzę i napiszę co się dzieje. Tak BTW, krokowiec przy włączonym LPG normalnie spełnia swoją funkcję?

  7. #7
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Pewnie tak. On tam jest po to, zeby na podstawie odczytow z lambdy sterowac skladem mieszanki. W sumie na zimnym silniku ECU go nie wysterowuje ale wiesz jak nie wiesz . Wystarczy, ze czujnik temperatury przeklamie i juz moze swirowac pawiana.

  8. #8
    Użytkownik Awatar sebawo
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EJ6 + B16A2
    Skąd
    SRS
    Posty
    747

    Domyślnie

    Klasyczny błąd, na benie głupieje, ale puki na gazie jeździ to można mieć to w dupie. A potem ludzie wygadują, że lpg jest beeee, bo silnik silnik psuje.
    Weź człowieku ogarnij ten silnik, ma chodzić prawidłowo i na gazie i na benzynie. Inaczej nigdy nie dojdziesz do ładu z tym.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    91

    Domyślnie

    Chciałbym go zrobić, ale to nie takie proste. Próbowałem sam wymieniając wiele rzeczy itd., niestety bez rezultatu. Dawałem go do 3 różnych mechaników i gazowników, niestety nikomu nie udało się rozwiązać problemu złej pracy na benie... :/

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    91

    Domyślnie

    Pojeździłem teraz. I tak: jak silnik nagrzał się na maksa, tak że na postoju chodził wentylator, to chodził prawidłowo, po wysprzęgleniu nie schodził do niższych obrotów niż normalne. Natomiast gdy był zimniejszy, obroty spadały. Dopowiem też, że gdy na zimnym dość wcześnie przełączę na gaz i poczekam aż się zagrzeje (na postoju bo na zimnym nie wkręca się na obroty na LPG i jechać się nie da) to wtedy właśnie jak już jadę po nagrzaniu najbardziej dzieją się cyrki z obrotami, natomiast jak go długo grzeję na benie, a potem przełączam na LPG, to jest lepiej. Odłączałem też krokowca. Ogólnie krokowiec reaguje, jak odłączyłem zauważyłem, że po odpaleniu wentylatora spadły obroty i nie wzrosły z powrotem, nie ustabilizowały się tylko zostały niższe. Po podłączeniu wtyczki od razu poszedł do góry. Tak więc to działa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •