Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Coś dziwnego w oleju

  1. #1
    Użytkownik Awatar mx4ever
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EK3 Ferio d16z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie Coś dziwnego w oleju

    siemka zdjąłem miskę olejową w niedawno nabytym d16z6 w celu wymiany uszczelki która wydaje mi się że była przyklejona na kropelkę maja ludzie pomysły... sprawdzam czy w misce niema przypadkiem opiłków i znalazłem kilka takich jakby płatków złotawych coś jak mosiądz tak z 3-4 były, wydało mi się to dziwne ale myślę niema tragedii ale jakoś spojrzałem na smok olejowy i też wystawał jeden taki większy zacząłem dłubać w tym smoku i załamka ile tam tego było, nie mam pojęcia co to jest ale wiem ze nie wróży to to nic dobrego liczę na wasza pomoc, mam tylko nadzieje ze silnik nie nadaje się już tylko na stolik
    foto w linku
    http://pokazywarka.pl/3u4ycj/

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Auto
    Civic V 3D
    Skąd
    Łódź
    Posty
    55

    Domyślnie

    Nie wiedziałem czegoś takiego jeszcze ale nie jeździłbym dalej tym autem bez poznania pochodzenia tego czegoś... nie wygląda to dobrze

    Napisz jak się dowiesz skąd to się tam znalazło jestem bardzo ciekawy

  3. #3
    Użytkownik Awatar siara87
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    karol
    Auto
    EJ2, EJ6, EP4
    Skąd
    Miedzyrzec Podl
    Posty
    2,049

    Domyślnie

    Silnik odpalany? Miska napewno jest z silnika po panewce, ciezko potem wyplukac takie pozostalosci z zakamarkow. W najlepszym przypadku ktos zmienil tylko miske na taka,w gorszym byla jakas mocniejsza awaria panewek a jesli to jest swieza sprawa to niesyety bedzie pukac

  4. #4
    Użytkownik Awatar mx4ever
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EK3 Ferio d16z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    silnik kupiłem z jeżdżącego auta i był normalnie odpalany i nie było żadnych podejrzanych dźwięków, miska to zamiennik wiec jest szansa tak jak mówisz ze z innego auta i nie była dobrze wyczyszczona ale równie dobrze może w tym się coś już dziać ale powiem szczerze ze to są naprawdę spore kawałki wiec myślę ze było by coś słychać, doradźcie co zrobić

  5. #5
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Nic dobrego to nie wrozy, ,moze ktos gluta jakiegos zalal zeby wyciszyc panewke, wyczysc wszystko dobrze , wlej olej odpal i zobacz co sie bedzie dzialo, jak ktos cos ukrywal i zamazkowal panewki to i tak wal juz zapewne bedzie na smietnik ...

  6. #6
    Użytkownik Awatar PIMPEK_EJ2
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Szymon
    Auto
    EJ2 D16Z9 + M62
    Skąd
    łdz
    Posty
    2,027

    Domyślnie

    Albo założył panewki na pałe! Zdejmij podpore wału i stopki korbowodów, zobacz jak są panewki, jakie oznaczenia na nich sa i zobacz czy wał nie porysowany.
    daj znać co wyszło

    U mnie po 220km na obróconych 2 panewkach nie było takich płatów

  7. #7
    Użytkownik Awatar mx4ever
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EK3 Ferio d16z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    siema silnik już jakiś czas w aucie, na razie mam mało czasu na dłubanie, czekam na kompa od jogala i walczę pomału z elektryka, miałem taki zamiar wszystko rozebrać i zobaczyć w jakim jest stanie ale silnik dłubałem w piwnicy a niestety mam strasznie pojeb... sąsiadkę która zaczęła grube jazdy robić i byłem zmuszony wsadzać tak jak było, wyczyściłem co się dało, nowy filtr oleju i zobaczymy co z tego wyjdzie, liczę na trochę szczęścia ale wiem ze może być kibel
    przy okazji podpowie ktoś może z czego linka gazu podejdzie bo z d15z6 jest dosyć sporo za długa

  8. #8
    Użytkownik Awatar Karpiczek
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,292

    Domyślnie

    A spuszczałeś olej. Jak on wyglądał? Nie miał takich jakby malutkich opiłków metalu?

  9. #9
    Użytkownik Awatar mx4ever
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EK3 Ferio d16z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    olej spuszczał poprzedni właściciel, pozdrawiam go przy okazji bo silnik naprawdę igła, do filtra oleju tez nie zdarzyłem zajrzeć bo go wyrzuciłem zanim zobaczyłem co tam się dzieje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •