Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem elektryka = radio + zegar zrobiło kaput

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2004
    Skąd
    kraina cienia;)
    Posty
    30

    Domyślnie problem elektryka = radio + zegar zrobiło kaput

    jade sobie wczoraj pomlutku i lajtowo odjechłem moze 4km od wyjazdu z domu i tu nagle radyjko i zegar przestały żyć. ok pewnie bezpicznik, niesty nie zmniłem dzis bezpicznik i nadal d... wywaliłem radio i tez zegar nie działa
    co sie mogło stac i jak to naprawic??
    czy czeka mnie wizyta u elektryka?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Mystek
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michal
    Auto
    Accord 2.2 iCTDI
    Skąd
    W-wa
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    a zapalniczka dziala ?!
    i pozostale rzeczy dzialaj ? np. postojowki czy cos ?! Mi zgasly postojowki a bezpiecznik byl dobry ale wymienilem bezpiecznik z podswietlenia konsoli z 7,5 na 10 i zapalilo sie wszystko spowrotem :razz: Jakos to zrobili w cifach ze zgasnie ci jedna rzeczy i moze pasc druga polaczyli to razem siakos ...

  3. #3
    Użytkownik Awatar Koser
    Dołączył
    Nov 2004
    Auto
    ITR nh0
    Posty
    445

    Domyślnie

    Ej Zyzy miałem dokładnie to samo. DOKŁADNIE. Pojechałem do elektryka (w łomiankach), zreperował to w 20 minut. Zapłaciłem jakieś 30 zeta. Rok już jeżdże i na razie wszystko ok. A powód był błachy, źle podłączone radio tzn jak wyjąłem kluczyk ze stacyjki to radio i tak grało. Aż do momentu kiedy coś tam się nie spaliło.
    A więc 30 zeta + elektryk = po sprawie.

    No tak a radyjko i zegar ma jeden wspólny bezpiecznik. I wszystko mam nadzieje jasne.

  4. #4
    Bero
    Gość

    Domyślnie

    radio i zegar maja 2 wspolne bezpieczniki. 1 pod maska w skrzynce a drugi ten w skrzynce pod kiera. moglo wywalic jeden z tych 2/obydwa

  5. #5
    Użytkownik Awatar Koser
    Dołączył
    Nov 2004
    Auto
    ITR nh0
    Posty
    445

    Domyślnie

    Tak bero zgadza są dwa. Ale ja miałem na myśli że każdy jeden odpowiada wspólnie za radio i zegar. Ale mówię miałem identyczny problem. Najpierw przepalił mi się ten mały po kierą wymieniłem i nic ten pod maską był spoko. No więc elektryk w ogóle rozebrał całą konsole koło kiery i coś tam podłubał i zrobił.
    Miałem taki sam objał i dwa dobre bezpieczniki.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    ZTCP to do radia sa dwa bezpieczniki pod kierownica. Jeden jest odpowiedzialny za prad caly czas (B), a drugi po przekreceniu kluczyka (ACC). Jesli na tabliczcce jest opisany tylko jeden jako radio, to poszukaj w serwisowce opisu instalacji, zeby znalezc ten drugi.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2004
    Skąd
    kraina cienia;)
    Posty
    30

    Domyślnie

    dzieki ma moze ktos ta serwisówke do zassnia lib sam link do opisu bezpiczników bo ja znlazłem tylko jeden pod kierowniaca

  8. #8
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zyzy
    dzieki ma moze ktos ta serwisówke do zassnia lib sam link do opisu bezpiczników bo ja znlazłem tylko jeden pod kierowniaca
    no to drugiego szukaj pod maska
    SPPJ Member

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •