Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66

Wątek: Tuleje "wyczynowe" DARTON vs MAHLE

  1. #61
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Jakiś apdejt w temacie Mahle? Co to warte i ile znosi?

  2. #62
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Panowie odkopię trochę temat, jako że chcę zbudować drugie auto (del sol) z bazowym d15z6. Moc ? 400-500hp. I teraz jest kilka opcji, jedną z nich jest składanie na seryjnej tulei i "jak eybnie to ebnie". Opcja numer dwa którą przede wszystkim doradza mi mój kolega słać do stanów i osadzać w "L.A.SLEEVE" lub GoldenEagle. No i trzecia opcja kołkowanie ew mahle + kołek lub coś innego polskiego jeżeli istnieje. Opcja dwa wszystko fajnie ale koszta wysyłki i osadzenia oscyluje od 6 do 12k pln, a za takie pieniądze to wolałbym zrobić B. Dlatego pytam w tym temacie ponieważ albo źle szukam albo dalej nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat mahli i wytrzymałości tego + oczywiście realna cena osadzenia tego w bloku. Kilka lat temu w swoim ej miałem d16z6 350hp na seryjnej tulei i dwa lata przejeździło, ale wiadomo 350 to nie 500hp... Dlatego szukam info co i w jakiej kasie jest teraz opłacalne.
    Pozdrawiam.

  3. #63
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    80B4 4.2BiT
    Skąd
    KOS
    Posty
    202

    Domyślnie

    500KM w Dserii? Wiesz na co się porywasz?
    Tulejowanie w kraju ogarnie Dziak, jesli chodzi o MIDy. "Zwykłe" tuleje wstawi kazdy zakład obrobki silników i kolkowanie rownież zrobi, jesli podasz im szczegóły.

  4. #64
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek50 Zobacz posta
    500KM w Dserii? Wiesz na co się porywasz?
    Tulejowanie w kraju ogarnie Dziak, jesli chodzi o MIDy. "Zwykłe" tuleje wstawi kazdy zakład obrobki silników i kolkowanie rownież zrobi, jesli podasz im szczegóły.
    ojj 500hp to górna granica, wszystko co będzie powyżej 430 uznam za sukces. Czy wiem na co się porywam, tak wiem miałem 350 w D, softa w b16,b20, k20 n/a i teraz J ale nie to jest ważne. Jak sprawa wygląda z Dziakiem ? Czytając nawet opinie ludzi w tym temacie bywa różnie (chodź temat z 3 lat), inne fora również raczej sceptycznie podchodzą do nich. Może inaczej sprecyzuję pytanie, czy ktoś ma projekt poskładany na tych tulejach ew seria + kołek i przekroczone 400hp ?

  5. #65
    Użytkownik Awatar bors
    Dołączył
    May 2006
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    261

    Domyślnie

    Z tego co wiem https://www.facebook.com/adrian.rankiewicz ma tuleje z Dziaka i kołki , ale mocy itd nieznam......Ja mam dartony + kołki i było w okolicach 400KM , ale coś klekło ..jeszcze nie rozbierałeme to niewiem co

  6. #66
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    80B4 4.2BiT
    Skąd
    KOS
    Posty
    202

    Domyślnie

    Ja mam raczej przekroczone 400 (krotoszyny + kołek), ale duzo nie jezdzilem, bo przy 1.8bar co chwile wywala uszczelkę. Poki co auto zostało na 1.5bar (370KM) i czekam na grubsze szpilki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •