Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: Tuleje "wyczynowe" DARTON vs MAHLE

  1. #11
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    Saiti, nie spodziewaj się jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony warsztatu, który to montuje. Silniki o takiej mocy nie podlegają żadnym zapisom gwarancyjnym, ryzyko bierzesz zawsze na siebie, a jak trafisz na porządny warsztat, to może podzielicie się kosztami ewentualnej naprawy. Nikt nie wyłoży z kieszeni hajsu na coś, czego nie obiecywał, a "zrobisz 500 koni bez problemu" nikt Ci nie zagwarantuje i do tego powodów fakapu może być bardzo wiele. Nikt tego na siebie nie weźmie w 100%.
    W ostateczności zawsze o wszystkim przekonujemy się na własnej skórze.
    To, że Dziak się czasem do pewnych rzeczy nie poczuwa jak jest fakap, to zupełnie inna sprawa.
    Tak tak, rację masz 100%, nie podchodzę aż tak optymistycznie do tematu niestety :P Ale jakoś, no mimo wszystko pewniej bym się czuł. Chociaż prostopadle osadzona tuleja na odpowiedni wymiar to 95% sukcesu.

    Może inaczej - czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie: "Czy tuleje MAHLE będą gorsze od serii DARTON?". Wiem, że temat jest świeży dość w Polsce (albo mało "spopularyzowany), stąd właśnie SZUKAM, a nie WYNAJDUJĘ osoby, które z tym miały większą styczność

  2. #12
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    K24 z Kuźni ma chyba tuleje, o które pytasz, plus kołkowanie, ale w końcu nie wiem czy po wybuchu opony na hamowni to auto zaczęło jeździć, czy coś dalej się robi.
    Fawor chyba gdzieś kiedyś pisał, że jakiś jeden silnik na Mahle strzelił, ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    Fawor chyba gdzieś kiedyś pisał, że jakiś jeden silnik na Mahle strzelił, ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło.
    fawor dementuje i się nie udziela w tym temacie Gadajcie z ownerem Rasta albo wykonawcą Qowaxem.

  4. #14
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    K24 z Kuźni ma chyba tuleje, o które pytasz, plus kołkowanie, ale w końcu nie wiem czy po wybuchu opony na hamowni to auto zaczęło jeździć, czy coś dalej się robi.
    Fawor chyba gdzieś kiedyś pisał, że jakiś jeden silnik na Mahle strzelił, ale nie pamiętam dokładnie o co chodziło.
    Michałowe już się poszło sprzedać po oponie. Także ciężko ocenić. Auto Rasty - podobno niewiadoma co tam było, więc ciężko "oceniać"

  5. #15
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Nie pozostaje Ci nic innego jak wysłać blok do zatulejowania i kołkowania
    Ej, ale jak robisz B18, to może byś wziął za półdarmo mój piękny kolektor, wydech i orurowanie?

  6. #16
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Sati jakie koszty tych tulei z montażem ?

  7. #17
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    mój piękny kolektor
    Zagwarantuj, że masz tam flanszę T25

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    wydech
    Chętnie, ale jeden już mam

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    orurowanie?
    To kiedy ja kuhwa swojego TIGa w końcu użyję?

    Tak więc pewnie będzie tuleja Krotoszyńska - czy wybuchnie, czy nie - dopóki nie wybuchnie, to znaczy, że ok

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R
    ;2452192]Sati jakie koszty tych tulei z montażem ?
    "tulejowanie sport na tulejach Mahle z płyta symulacyjną - 1600pln (cena zawiera płaszczyznę bloku, honowanie i szczotkowanie tulei)
    - kołkowanie - 400pln
    - wyważenie dynamiczne kpl. - 450pln (cena nie zawiera oddzielnego wyważania korb i tłoków. Jeżeli są to kute podzespoły zazwyczaj nie trzeba robić korekcji)
    Dodatkowo na pewno należałoby sprawdzić wymiary podpór wału, samego wału oraz korbowodów, jak również sprawdzić pasowanie luzów panewek głównych i korbowodowych.
    - sprawdzenie podpór bloku - 60pln
    - honowanie/roztaczanie podpór bloku - 300pln
    - sprawdzenie/pasowanie luzów panewek gł+korb - 200pln/kpl"

    Dostałem taką wycenę od DZIAKa jako człowiek z ulicy. Da się to zrobić za 1100-1300 zł zależnie od rozbudowanych znajomości. Cena z tulejami, z obsadzeniem itp - uprzedzając "wow"-owate pytania

  8. #18
    Użytkownik Awatar Yotomeczek86
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord USA Coupe
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,175

    Domyślnie

    Co jak co, ale Dziaka to bym omijał szerokim łukiem

  9. #19
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yotomeczek86 Zobacz posta
    Co jak co, ale Dziaka to bym omijał szerokim łukiem
    No to jedziemy z konkretami!

  10. #20
    Użytkownik Awatar Yotomeczek86
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord USA Coupe
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,175

    Domyślnie

    Źle rozwiercone tuleje, złe pasowanie przez co silnik zatarł się na 4 tłokach. Dziak stwierdził że to wina nie umytego silnika, strojenia bo stukowe było, oraz że się tłoki skurczyły. Więcej chcesz wiedzieć, Kamil Woźniak na fb wszystko Ci powie, niuton też zna temat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •