Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 181

Wątek: Normy zuzycia oleju.

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Litr oleju na 1000 km ??? Chyba jakiś błąd... chyba 1 l na 10000 km ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar 4est
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    GóRnY ŚlĄsK
    Posty
    102

    Domyślnie

    większośc producentów zabezpiecza się w taki własnie sposób - nawet w jakimś głupim cinquecento norma wynosi także 1dm3 na 1000km (tak przynajmniej pisze w instrukcji)

  3. #3
    Użytkownik Awatar TOMI 3D
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    W-WA BEMOWO
    Posty
    154

    Domyślnie

    Mój cif D15B2 połykał 1 litr na 1000 km i cholernie dymił. Trza było robić remont :sad: Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad tym zużyciem oleju. To nie jest normalne przy takiej jeżdzie jak opisałeś.

    Dodam jeszcze, że kolega miał D16A6 w 4 gen z przebiegiem 300 000 km i jego pochłaniał 1-1,2 l na 1000 km i nie dymił. Mój motor mniej brał oleju i dymił jak cholera , a kolegi brał więcej i nie dymił - i gdzie tu logika ? :?

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Awatar badyl
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    WRX STI PPP
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    746

    Domyślnie

    Moja była 4g z przebiegiem 330tys.kil. nie bierze oleju(d14a1)to znaczy bierze olej jak kazdy silnik,ale jego zawartosc jest uzupełniana nie spalonym paliwem,wiec sie wyrównuje.I to tyle

  5. #5
    Użytkownik Awatar przemir
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Fałtekowo
    Posty
    708

    Domyślnie

    pamietajmy tylko o tym co napisalem: modele silnika - zeby nie bylo ze komus D seria spala tyle co B seria wiec jest git czy, a mi pali tyle /w zamysle Bseria/ a ktos odpowiada o moj BOZE to moje D15...
    no i olej tez ma znaczenie bo gesciejszy bedzie wolniej znikal

    Mogli bysmy zrobic rozgraniczenie normy Dseri i Bserii czy tez Vtekow i nonVtekow! Co Wy na to ? Wiem ze jest to uogolnienie ale nie chcemy przeciez dojsc do absurdu bo kazdy z nas jezdzi inaczej i moje szybko jest dla kogos lajcikiem i odwrotnie. Tak zeby z Forum mozna bylo wyciagnac pewien obraz tego jak mamy patrzec na apetyt olejowy naszego potforka - bo jak narazie to nic z tego topiku przynajmnie dla mnie nie wynika i gdy czyta to osoba z boku np dopiero co chcaca kupic civica moze sie przerazic :wink:


    Tyle odemnie :roll: pozdro 2800

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    Moja była 4g z przebiegiem 330tys.kil. nie bierze oleju(d14a1)to znaczy bierze olej jak kazdy silnik,ale jego zawartosc jest uzupełniana nie spalonym paliwem,wiec sie wyrównuje.I to tyle
    :shock: ze niby ubytek oleju uzupelnia paliwo?? Nie no bez przesady

  7. #7
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Wg waszych opisow ze bierze 1 l oleju na 1 tys. km to znaczy ze moj silink z przebiegiem 200 tys jest w stanie idealnym, a niestety napewno nie jest. Od minimu do maximum na bagnecie jest ~ 1 l.
    Nigdy jeszcze od wymiany do wymiany oleju nie musialem dolewac wiecej niz moze 1/6 litra. Wiec albo jezdze jak ciota ( a nie wydaje mi sie) albo cos nie tak

  8. #8
    Użytkownik Awatar Mystek
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michal
    Auto
    Accord 2.2 iCTDI
    Skąd
    W-wa
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    Hmm ja od kupna zrobilem 30 tysi z hakiem zmienialem 3 razy olej w sumie mam zwykle b2 zaden vtec przeciez a jeszcze ani kropli nie dolalem przez ten okres a silnik na dzien dzisiejszy ma 176k wiec jest na to jakas regula cyz bieze olej czy nie !?

  9. #9
    Użytkownik Awatar Pancin
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Końskie
    Posty
    47

    Domyślnie

    Odkad zalałem półsyntetyka zrobiłem prawie 8000km i dolałem 1l. Myślę, że jak na VTi to niewielkie zużycie. Zuważyłem, że ubytki na bagnecie pojawiają się dopiero jak dłużej pojeżdżę ostro. Przy normalnej jeździe do pracy, jakbym się starał nie kręcić go bardzo, to praktycznie byłoby bez ubytków.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    No i to mi sie podoba, i do tego masz VTI

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •