Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Rdza na rantach drzwi - też tak macie?

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki Swift Sport
    Skąd
    DSW
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin001984 Zobacz posta
    Żeby powstała rdza wystarczy goły metal, wilgoć i powietrze więc sama konserwacja nie pomoże. Ja ma być porządnie zrobione to najlepiej oddać auto na warsztat. Zdjąć drzwi, oczyścić dobrze rdzę szczotką na wiertarce, zastosować tzw. wytrawkę i na to podkład. Potem pomalować doły drzwi od wewnątrz (całych nie trzeba). Na końcu napsikać do środka drzwi konserwację
    i to mialem na mysli
    pzdr

    Cytat Zamieszczone przez Paluch_tcw Zobacz posta
    Nie powiedziałem ze nie mam, zostało 10%, w dyskusję nie będę się zagłębial bo wiem jak to się skończy a niestety na szkoleniach widać co innego, jeżdżąc po Warsztatach jako technik tez widzę co się dzieje. A akurat sika nie pudruje tylko wypycha wodę przy konserwacji i dzięki temu dobrze zabezpiecza nawet bez jakiegoś super przygotowania powierzchni.
    ok, wodę wypycha a co z rdzą ,ktora juz jest?W stomatologii jak nie wyczyscisz zęba z prochnicy i go wypełnisz to robi się zgorzel(tworzą sie gazy ,ktore mogą rozsadzić zęba i boli jak choleraZ korozją jest podobnie.
    pzdr i przepraszam za bolesny przyklad ale tak to widzę.
    Ostatnio edytowane przez artax ; 04-01-15 o 00:21

  2. #12
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artax Zobacz posta
    i to mialem na mysli
    pzdr


    ok, wodę wypycha a co z rdzą ,ktora juz jest?W stomatologii jak nie wyczyscisz zęba z prochnicy i go wypełnisz to robi się zgorzel(tworzą sie gazy ,ktore mogą rozsadzić zęba i boli jak choleraZ korozją jest podobnie.
    pzdr i przepraszam za bolesny przyklad ale tak to widzę.
    Akurat przykład mało bolesny bo mam w rodzinie stomatologa, którego gabinet jest 5 metrów od mojego domu. A to co opisujesz to nie zgorzel więc słaby przykład.

    Jak już chcesz się tak wymieniać zdaniami to:

    "Ja znam kilku dobrych blacharzy wbrew temu co kolega pisze ,ze w PL takowych nie ma"

    Blacharzy również znam dobrych tyle, że nie mają oni nic wspólnego z zabezpieczaniem antykorozyjnym ani lakierowaniem.

    Poza tym na podstawie zdjęć, które zamieścił CMC podaj adres chociaż jednego warsztatu, który to wykona rzetelnie i zabezpieczenie nie będzie gorsze od fabrycznego. Odpowiem Ci sam - każdy jeden lakiernik i warsztat usunie rdzę, tą która widać na zdjęciach w okolicach otworów odwadniających, usuwając przy tym fabryczny ocynk. A nikt nie pomyśli nawet o wyczyszczeniu zgrzewu drzwi od środka (nawet jak pomyśli to tego nie wykona) a stamtąd zaczęła się korozja, i to co usunie z zewnątrz powróci szybciej niż Ci się wydaje, bo nawet tego nie zabezpieczy tak jak powinien a dodatkowo naruszy fabryczną powłokę antykorozyjną w skutek czego CMC wywali kasę na pseudo naprawę, która zamaskuje ten problem na dość krótki czas.

  3. #13
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    Dodatkowo po*******...zapinki,połamią kilka plastików wjeb... blachowkręta gdzie coś nie leży,można by duuużo mówić jeśli wziąć pod uwagę glębsze naprawy,ale będzie Pan zadowolony.Potem "Krzysiu podaj ten czrny klej z półki". Naszczęście u mnie żadnych gumek nie tam nie ma,i mam pytanie czy ktoś mądry to wywalił czy już tak było... Ja tylko jednego takiego znam co zrobi to dobrze,ale jest zbyt drogi i robota nieopłacalna....

  4. #14
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    No racja, nikt nie będzie przecież odginał rantów drzwi żeby tam rdzy szukać. Jak się odizoluje goły metal od wilgoci i powietrza to taką naprawą jak wspomniałem trzy posty wyżej można zatrzymać, a na pewno spowolnić postępowanie rdzy. Jak ktoś się ze mną nie zgadza to zawsze można kupić komplet wszystkich drzwi które nie mają jeszcze oznak rdzy i zapobiegawczo je zabezpieczyć konserwacją. Temat wyczerpany.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki Swift Sport
    Skąd
    DSW
    Posty
    370

    Domyślnie

    Panowie rozumiem wasze traumatyczne doświadczenia Moze mam szczęście do solidnych fachowcow bo przyznam Wam rację ,ze roznie bywa.
    Paluch ,nie zamierzam sie licytować bo po 30 latach doświadczeń moto(nie wiekmam swoje poglądy i nie wrzucam fachmanów do jednego wora.Często ludzie chcą z 10 zl zrobić a wiedza i fachowaść kosztuje.Często kto mało płaci ,2 razy płaciZ autem jak z zębami jak raz coś zaniedbasz to potem się sypie.
    Ze stomatologicznym pozdrowieniem
    p.s.Marcin czytam ,ze zrozumiałeś moją intencję.Tak trzeba zrobic jak piszesz.

  6. #16
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artax Zobacz posta
    Paluch ,nie zamierzam sie licytować bo po 30 latach doświadczeń moto(nie wiekmam swoje poglądy i nie wrzucam fachmanów do jednego wora.Często ludzie chcą z 10 zl zrobić a wiedza i fachowaść kosztuje.Często kto mało płaci ,2 razy płaci
    Ja również pozdro

  7. #17
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Paluch_tcw : Jesteś pewien istnienia ocynku na hondzie ? Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie , ale 16 letnia Skoda Felicja ma mniej rdzy niż nasze Hondy (poza klapą, którą w każdej Skodzie rdza wp..) .
    Tego jestem pewien bo ojciec tłucze się do pracy takim sprzętem i nie chce go zmieniać na nic innego

    Zostawienie tego samemu sobie zakończy się tragicznie , bo jak by ktoś nie zauważył to woda po szybie nonstop wpływa do dzwi.
    Można się zastanawiać co z tym zrobić wg mnie :
    1. Wymienić dzwi i zabezpieczyć drugie :P , a pierwsze sprzedać - Początkowo może wydawać się to droga zabawa ale najpewniejszy sposób usunięcia rdzy
    2. Walka z rdzą , droga i niewdzięczna robota ,fachowiec weźmie sporo , partacz weźmie ale sprawa wróci, samemu - jak nie masz wiedzy i chemii to koszty wcale nie są niskie, plus potrzebujesz masę czasu.
    (z własnego doświadczenia koszt farb specjalistycznych może być wysoki , i jak by policzyć to co stoi na półce to wyjdzie jakieś 500 PLN)
    3. Spowolnienie rdzy przy pomocy preparatów do ochrony profili zamkniętych (te zawierające inchibitory korozji są w stanie skutecznie spowolnić jej wzrost)

  8. #18
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szczepar Zobacz posta
    Paluch_tcw : Jesteś pewien istnienia ocynku na hondzie ? Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie , ale 16 letnia Skoda Felicja ma mniej rdzy niż nasze Hondy (poza klapą, którą w każdej Skodzie rdza wp..) .
    Tego jestem pewien bo ojciec tłucze się do pracy takim sprzętem i nie chce go zmieniać na nic innego

    Zostawienie tego samemu sobie zakończy się tragicznie , bo jak by ktoś nie zauważył to woda po szybie nonstop wpływa do dzwi.
    Można się zastanawiać co z tym zrobić wg mnie :
    1. Wymienić dzwi i zabezpieczyć drugie :P , a pierwsze sprzedać - Początkowo może wydawać się to droga zabawa ale najpewniejszy sposób usunięcia rdzy
    2. Walka z rdzą , droga i niewdzięczna robota ,fachowiec weźmie sporo , partacz weźmie ale sprawa wróci, samemu - jak nie masz wiedzy i chemii to koszty wcale nie są niskie, plus potrzebujesz masę czasu.
    (z własnego doświadczenia koszt farb specjalistycznych może być wysoki , i jak by policzyć to co stoi na półce to wyjdzie jakieś 500 PLN)
    3. Spowolnienie rdzy przy pomocy preparatów do ochrony profili zamkniętych (te zawierające inchibitory korozji są w stanie skutecznie spowolnić jej wzrost)
    Widziałem kilka napraw tego modelu i wszystko wskazuje na to, że ocynk jest. Także Honda kiedyś podała informację z tego co pamiętam, że wszystkie civici od 2000r wychodzą w ocynku.

  9. #19
    Użytkownik Awatar CMC
    Dołączył
    Jul 2013
    Auto
    UFO 2.2 i-CTDi
    Skąd
    PL
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szczepar Zobacz posta
    Paluch_tcw : Jesteś pewien istnienia ocynku na hondzie ? Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie , ale 16 letnia Skoda Felicja ma mniej rdzy niż nasze Hondy (poza klapą, którą w każdej Skodzie rdza wp..) .
    Tego jestem pewien bo ojciec tłucze się do pracy takim sprzętem i nie chce go zmieniać na nic innego

    Zostawienie tego samemu sobie zakończy się tragicznie , bo jak by ktoś nie zauważył to woda po szybie nonstop wpływa do dzwi.
    Można się zastanawiać co z tym zrobić wg mnie :
    1. Wymienić dzwi i zabezpieczyć drugie :P , a pierwsze sprzedać - Początkowo może wydawać się to droga zabawa ale najpewniejszy sposób usunięcia rdzy
    2. Walka z rdzą , droga i niewdzięczna robota ,fachowiec weźmie sporo , partacz weźmie ale sprawa wróci, samemu - jak nie masz wiedzy i chemii to koszty wcale nie są niskie, plus potrzebujesz masę czasu.
    (z własnego doświadczenia koszt farb specjalistycznych może być wysoki , i jak by policzyć to co stoi na półce to wyjdzie jakieś 500 PLN)
    3. Spowolnienie rdzy przy pomocy preparatów do ochrony profili zamkniętych (te zawierające inchibitory korozji są w stanie skutecznie spowolnić jej wzrost)
    Pewnie jest tak, że ocynk ocynkowi nierówny - porównaj VW z lat 98-99 - mam jedno w rodzinie i nie ma GRAMA RDZY a japońce z 2004-2005 są już zeżarte :/

  10. #20
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CMC Zobacz posta
    Pewnie jest tak, że ocynk ocynkowi nierówny - porównaj VW z lat 98-99 - mam jedno w rodzinie i nie ma GRAMA RDZY a japońce z 2004-2005 są już zeżarte :/
    Jak ten ocynk wygląda tak jak powłoka lakiernicza to nie ma się co dziwić.
    Tak swoją drogą to u mnie nie ma tych gumowych zatyczek na drzwiach i rdzy nie widać. Tak musiał z salonu wyjechać, więc może zależy gdzie składany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •