Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Ograniczniki w drzwiach

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Auto
    EJ9 1.4 EU7 1.4
    Posty
    65

    Domyślnie

    ogranicznik jest zbudowany z tej szyny prowadzącej. na końcu ma taką metalową cześć przykręcaną na dwie śruby
    w niej znajdują się dwie gumowe kostki które dociskają takie małe podwójne teowniczki z plastiku. środkiem teowniczków jak były nowe był brzuszek który miał za zadanie wpaść w pierwszy i w drugi stopień przy otwieraniu drzwi. niestety z biegiem czasu plastik się wyciera i nie następuje blokada w tych wycięciach na szynie prowadzącej. mam foto jak to wygląda postaram się tu wrzucić tylko nie za bardzo mam czas

  2. #22
    Użytkownik Awatar maciooZD
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    było MA8 jest EP2
    Skąd
    Sosnowiec (SO)
    Posty
    485

    Domyślnie

    Oki oki Ty nam lepiej powiedz co zrobiles ze brzuszek znow wpada w pierwszy i drugi stopien

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Auto
    EJ9 1.4 EU7 1.4
    Posty
    65

    Domyślnie

    miałem taki plastik szary w kształcie walca fi jakieś 5 cm. stara kostka na wzór posłużyła ale tylko i wyłącznie co do szerokości i wysokości bo brzuszka już nie było więc rzeźba na oko.uciąłem kawałek dłuto do rzeźbienia w drewnie zwykła piła z brzeszczotem i do dzieła. Najwięcej trudności to zdjęcie boczków i te ujowe plastiki w których siedzą spinki całych boczków trwałość jednorazowa:/ale przy składaniu posmarowałem spinki wazeliną techniczna żeby nie połamać przy wciskaniu

  4. #24
    Użytkownik Awatar marcin_T
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    EM2
    Skąd
    Eudezet
    Posty
    369

    Domyślnie

    Pokazesz jakies foto?

  5. #25
    Użytkownik Awatar Siny83
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    CIVIC EV1 2.0 160K
    Skąd
    KWA
    Posty
    131

    Domyślnie

    może minęło 2,5 roku ale myślę że problem nadal występuje i to pewnie w szerszym stopniu, może coś zaradzimy?

    ja rozebrałem ogranicznik, wytarcie ślizgów poliamidowych było znaczne. Frezowanie ręczne ząbka aby odbudować jego kształt, podcięcie boków styku dwuteowniczków ze sobą tak aby doszły bliżej siebie przy ściskaniu cięgna, podkładki z jakiegoś cienkiego materiały z obu stron pod gumki i trochę pomogło. Czuć opór ale przydałoby się to jeszcze poprawić.






    czy ktoś dopadł jakiś inny patent? może nowy zamiennik albo coś? a może z innego auta jakieś lepsze rozwiązanie? myślę że więcej niż 50zł inwestować w to to już przesada, zwłaszcza x4 jak u kogoś wszystkie padły
    Ostatnio edytowane przez Siny83 ; 19-06-20 o 08:25 Powód: foto

  6. #26
    Użytkownik Awatar maciooZD
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    było MA8 jest EP2
    Skąd
    Sosnowiec (SO)
    Posty
    485

    Domyślnie

    ja to już olałem, nie mam do tego zdrowia. Mam wrażenie że to auto ma więcej mankamentów niż zalet...

  7. #27
    Użytkownik Awatar Siny83
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    CIVIC EV1 2.0 160K
    Skąd
    KWA
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciooZD Zobacz posta
    ja to już olałem, nie mam do tego zdrowia. Mam wrażenie że to auto ma więcej mankamentów niż zalet...
    też miałem wcześniej angielkę, walczmy dalej.

  8. #28
    Użytkownik Awatar Gregu
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    EP3, CL7
    Skąd
    Ropczyce (podkar
    Posty
    181

    Domyślnie

    Dodam parę słów od siebie dla potomnosci, bo też mialem ten problem i wydaje mi się, że go rozwiązałem. Kupiłem wcześniej używkę ale też ogranicznik nie trzymał drzwi i sie juz wkur... Rozebralem ogranicznik i wyjalem z niego opisywane przez was 2 plastikowe białe teowniki. Na oko bylo widac ze jeden z nich byl mocno wytarty. Podjechalem do znajomego, ktory spawa plastiki i uzupełnił mi wytarte zaglebienie plastikiem POM. Nastepnie malym diaksem podszlifowalem nadlany plastik w ksztalt zblizony do oryginalu (cos ala romb), tak żeby teownik w miarę dobrze ukladal sie na zaglebieniu slizgu i stykal z drugim teownikiem i tyle. Poskladalem ogranicznik i drzwi sie trzymają. Pozdrawiam i zycze powodzenia w dłubaniu😉

  9. #29
    Użytkownik Awatar pablo.see
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII FD7
    Skąd
    Augustów
    Posty
    75

    Domyślnie

    Dalej się męczycie z ogranicznikami w drzwiach? U mnie już dawno po regeneracji i chodzą ciaśniutko jak fabryczne. Tak to jest jak rosyjskich for się nie czyta.

    https://plastik-avto.ru/product/remk...0-2003?lang=en


    https://www.youtube.com/watch?v=PbiLQNjdJ4A

    Bez problemu zapłacone kartą revolut. Doręczone w 18 dni. Dziwię się, że w Polsce tych zestawów nikt nie sprzedaje. Zapłaciłem 73 zł, ale znając życie w Polsce to by były spekulanckie ceny typu 150 zł za komplet.

  10. #30
    Użytkownik Awatar Siny83
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    CIVIC EV1 2.0 160K
    Skąd
    KWA
    Posty
    131

    Domyślnie

    nooo, panie, mistrzostwo , brawoo

    nie każdy ogarnia rosyjski;p

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •