Cytat Zamieszczone przez MichałCK Zobacz posta
Szczerze dla mnie jest to popadanie w paranoje, co kogo obchodzi że przekłamie temperaturę o kilka stopni jak auto stoi dłuższy czas.
Nie nudzę się na tyle by tylko siedzieć w aucie wpatrzony w ekran temperatury, i takimi głupotami się przejmować.
Auto służy do jazdy, nie jako stacja meteorologiczna, przy codziennym użytkowaniu UKP jakoś mnie nigdy nie irytuje to że występują kilku % przekłamania.
Rozumiem że by płakać jak czujnik będzie bezpośrednio dostawać ciepło od komory silnika, w lusterku też nie jest idealnie.
Gdzie byśmy czujnika nie umieścili to przekłamanie jakieś tam będzie w pewnych okolicznościach
Niby racja, ale ja chcąc ograniczyć wpływ ciepła z komory silnika (i przeciągu z grilla) umieściłem do wewnątrz końcówki podłużnicy (dostając się po odkręceniu prawego halogena). Na zewnątrz, na postoju, w trakcie jazdy - malinowo, wskazania identyczne z trzema innymi termometrami.
Śmiesznie było na ostatnim spocie - na poziomie -2, gdzie temp. nie była wyższa niż 8 stopni, pokazywał +17 i to jeszcze po godzinnym postoju
A dziś padła żarówka podświetlenia wyświetlacza, więc mam problem z głowy