Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: VTR FireStorm Vs CBR600

  1. #1
    Użytkownik Awatar Cairo
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 1st gen 5D 7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,143

    Domyślnie VTR FireStorm Vs CBR600

    Przez przypadek stałem się posiadaczem Hondy VTR 1000 FireStorm z 2003r.
    Jest to pierwsze moto z jakim mam doczynienia, uczę się na nim jeździć i w miarę już opanowałem motocykl, w sensie przemieszczania się nim, nie *******zielania.
    Podoba mi się charakterystyka VTR, ogólnie uważam, że jest łatwy w prowadzeniu, ale jednak trochę duży.
    Myślę, żeby wymienić go na CBR600 z ok 2000r.

    VTR uważam za motocykl niezbyt wygodny, czy na CBR jest jeszcze gorzej?

    czy CBRka będzie agresywniejsza? Czy poradzę sobie z nią? jak bardzo różni się prowadzenie tych dwóch motocykli?


    (propozycje kup sobie MZ proszę zostawić dla siebie)

  2. #2
    Użytkownik Awatar sunnboy
    Dołączył
    Jul 2006
    Imię
    Adrian
    Skąd
    Toruń
    Posty
    3,566

    Domyślnie

    polecam cbr 600,100ps brak laga ,ladny dzwiek ,ladnie sie zbiera polecany na 1 motor,lekki zwinny,zwawy ladny przebieg momentu no i ,,wygodny..co Honda to Honda
    VTR 1000 FireStorm na 1 motor?! wow chyba sie nie zaciagalo rad na temat pierwszego motoru.poza tym miej swiadomosc ze te 100 kucy to jest naprawde potezna moc dla pierwszaka...uwierz...

  3. #3
    Użytkownik Awatar Cairo
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 1st gen 5D 7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,143

    Domyślnie

    FireStorma kupiłem na sprzedaż, bo był w takim ślicznym stanie młody rocznik, że grzech było go nie wziąć, a że mi się jazda spodobała to teraz zwlekam ze sprzedażą, ale jakby ktoś chciał to PW proszę

  4. #4
    Użytkownik Awatar sunnboy
    Dołączył
    Jul 2006
    Imię
    Adrian
    Skąd
    Toruń
    Posty
    3,566

    Domyślnie

    zobacz sobie jeszcze Honde NSR 125,albo gsx,

  5. #5
    Użytkownik Awatar the-one
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    Prelude BB6
    Skąd
    DSW
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sunnboy Zobacz posta
    zobacz sobie jeszcze Honde NSR 125,albo gsx,
    Skoro opanował w miare VTR1000 to raczej po przesiadce na 125 i to w 2T szybciej ją sprzeda niz kupił.

    Roznica pomiedzy VTR 1000 a CBR 600 jest spora, VTR ma silnik V2 i charakterystyka w oddawaniu mocy pomiedzy tymi motocyklami jest ogromna, w VTR masz duzy moment obrotowy i nie musisz redukowac biegow zeby płynnie przyspieszac i jezdzic. CBR 600 z 2000 roku to model F4 na gaźniku z silnikiem R4. Ogolnie motocykl lekki, pozycja za kierownicą wygodna jak na motocykl sportowy, moc 110 KM do opanowania, jak to mowią Honda w wersji F to motocykl do ręki, czyli wsiadasz i jeździsz Jezeli przyzwyczailes sie do VTR to na CBR w dolnym zakresie mozesz czuc lekki niedosyt mocy, ale ze wzrostem obrotów jest już tylko lepiej. No i CBR w stosunku do V2 znacznie mniej pali.

    CBRka jest agresywna ale tylko w gornym zakresie obrotów (jak to 600)

  6. #6
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    VTRka po pierwsze jest niewygodna, a po drugie brać takie moto na pierwszy ogień....

    CBR bedzie wygodniejsza, choć wszystko zależy ile masz cm wzrostu. Ja przy 190 mam problem na każdym plastiku 600, no może na GSX-R najwygodniej.

  7. #7
    czarli
    Gość

    Domyślnie

    jesli masz rowno pod sufitem i troche umiejtnosci to mozesz nawet hayabuse kupic! Moj pierwszy motocykl to tez vtr 1000 f i rowniez z 2003 roku. Ale wracajac do pytania wydaje mi sie ze cbr'a jest wygodnijesza ale musisz miec na uwadze ze jest slabsza i juz nie odpycha sie jak vtr'a i nie ma takiej elastyki. Jak wsiada 2 osoba to juz nie ma takiego fanu a na vtrze moto nawet daje rade w dwie osoby (siliniki V maja swoje plusy)

    czy CBRka będzie agresywniejsza?
    mysle ze nie. jesli mowimy o modelu z roku 2000.

    Czy poradzę sobie z nią?
    powinienes skoro na 1 strzal wybrales sporta z silnikiem V

    jak bardzo różni się prowadzenie tych dwóch motocykli?
    osoby ktore sie przesiadaja z rzedowki na V-ke moga sie zdziwic stylem jazdy - jest ciutke inny np przy skladaniu sie w winkiel, gdy odpuszczasz gaz motor momentalnie zwalnia natomiast w rzedowce jest to odczuwalne lagodniej. Hmm pewnie by sie cos jeszce znalazlo ale jakos na chwile obecna do glowy nic mi nie przychodzi.
    pozdro, powodzenia

  8. #8
    Użytkownik Awatar civic lsi dubi
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    daniel
    Auto
    [H]coupe vgen [H]CBR f2
    Skąd
    Lipnik,okolice krakowa
    Posty
    396

    Domyślnie

    ja tam bym wolał jednak V-ke,,,,przy tygodniowej zamianie z kumplem bardzo dobrze mi sie jezdzilo,,,,jak dla mnie super motorek,,,,tylko mi sie bardziej podoba w wersji "naked" wiec jak kto woli,,, co do wypowiedzi "kenny" ze jest nie wygodna,,,nie wiem na ilu motorach jezdziles bo skoro mowisz ze jest nie wygodna to chyba nie na za wielu.....jest to jeden z lepszych modeli moto z wygodna pozycja i dobrze wyprofilowanym siedzeniem bo nie uwiera po bokach ani nie jest za waskie(no chyba ze masz dupe jak stodoła),,,,jezdzi sie tak mniej wiecej jak yamahą yzf thundercat 600,,,jak kto woli mi bardziej Vka by odpowiadała,,,,,,,,,,,,,,,,,Cairo? polataj 1-2 sezony sam zobaczysz jak nabierzesz wprawy to bedziesz zalował ze sprzedałeś jesli jest w tak super stanie,,,pomykaj i szerokości i co najw -> rozwagi i wyobraźni pzdr

  9. #9
    Użytkownik Awatar Iri
    Dołączył
    Dec 2008
    Auto
    PC31 99r
    Skąd
    OKR
    Posty
    20

    Domyślnie

    vtr łyka na 100km koło 10l :/ jak chcesz V-ke to polecam VFR 800 wygodna

  10. #10
    Użytkownik Awatar LongeR
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EJ9 D14T/Z.O P C
    Skąd
    ok.KR
    Posty
    299

    Domyślnie

    NIEEEEE! WYMIENIAJ na CBR600!!! VTR to Bardzo przyjemna kultura pracy i sporo momentu na dole,jeszcze piszesz iż kupiłeś w ślicznym stanie,jeśli tak to dbać i jeżdzić (a tak na marginesie Cairo dasz sie bujnać mozemy sie pod Adamem ustawic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •