Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 172

Wątek: Interfejs lub komputer diagnostyczny - czytanie, kasowanie błędów itp

  1. #11
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Buri - Cło nie powinno objąć , z 2 powodów.
    1. Wysyłka z GB czyli teren EU
    2. Jak by szło z Chin to i tak powinno się pod limitem zmieścić.

    ELM juz kupiony i sprawdzony z Torque Pro.
    No i mam jak na dłoni , że panowie ciut mi przyszaleli z mapą.
    Korekta na LPG -11 % , Korekta na PB 0%
    Zrobię 10kkm , to podjadę pomarudzić do nich aby to poprawili

  2. #12
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buri Zobacz posta
    tez na szybko wchodze w tego elm'a, bedzie mial okazje sie wykazac juz niedlugo, nawet pobralem torque lite - ciekawe czy odczyta i skazuje blad, ktory mi wywala
    jak nie to rozwaze ten kabel HDS i program z ebay'a tylko troche upierdliwe jest to, ze wymaga komputera z windowsem xp..
    Trafo a jak zamawiales ten kabel to scigali cie o jakies cla, podatki itp?
    Proponuję sobie zainstalować drugi system (XP) tylko do diagnostyki. Dużo miejsca nie zajmie a odpalał go będziesz tylko jak będzie potrzebny.
    Za kabel zapłaciłem dokładnie tyle ile na aukcji i ani grosza więcej.
    Tyle tylko że nie ja go kupowałem bo nie mam PayPala. Tak się akurat składa że mój brat siedzi w Anglii i to on mi wszystko zamówił i zapłacił a ja mu zwróciłem pieniądze. Adres do wysyłki podał do mnie i w ciągu 2 tygodni kabelek był w Polsce. Przesyłka poszła z Chin.
    Wiem że mogę mieć mieć problem przy reklamacji/gwarancji, ale zaryzykowałem i jak na razie działa

    PS.
    Jak pisałem wcześniej, kabelek nie obsługuje 100% Hondy więc żeby ktoś nie był zawiedziony.
    Parametry i urządzenia koło silnikowe czyta, błędy też wyłapie, ale już np testu urządzeń elektrycznych/elektronicznych nie da się zrobić
    Ostatnio edytowane przez TRAFO ; 14-08-14 o 15:59

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Krystian
    Auto
    FD7 R18A2 Exe
    Skąd
    Wierzchosławice
    Posty
    249

    Domyślnie

    System XP możesz zainstalować obok albo trochę się pobawić i stworzyć wirtualną maszynę z systemem XP, polecam VMware.

  4. #14
    Użytkownik Awatar bialy06
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Bartek
    Auto
    5D
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    Wyjścia są 2:
    1. Do podstawowej diagnostyki tanio i wystarczająco ELM.
    2. Profesjonalnie tylko HDS, nie zwykły kabelek taki jak w tym temacie, który niczym nie różni się od ELM tylko cały HDS koszt ok. 400 zł np:
    http://www.aliexpress.com/item/Buy-Q...628308483.html
    Nie wiem czy już ogarnięto kompatybilność HDSa z przejsciówkam RS232 na USB, ale zawsze HDS działał tylko z portem szeregowym RS232 (przejściówki na USB można było sobie wsadzić... ) ważna uwaga bo w dzisiejszych czasach cieżko znaleźć w kompach ten port szeregowy (nie mylić z wyjsciem monitora VGA) i trzeba dodatkowo wyposażyć się np. w kartę PCI RS232

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Paweł
    Skąd
    Kraków
    Posty
    233

    Domyślnie

    Ja używam do podstawowej diagnostyki elm327 na bt i program Torque Pro i jestem zadowolony, więcej nie ma co opisywać, Kolega wyżej idealnie streścił możliwości

  6. #16
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy06 Zobacz posta
    Wyjścia są 2:
    1. Do podstawowej diagnostyki tanio i wystarczająco ELM.
    2. Profesjonalnie tylko HDS, nie zwykły kabelek taki jak w tym temacie, który niczym nie różni się od ELM tylko cały HDS koszt ok. 400 zł...
    1. Tak jak najbardziej
    2. Nie do końca, rozpisał bym ten punkt na podpunkty
    a)
    Profesjonalnie tylko HDS koszt ok. 400 zł...
    b)
    zwykły kabelek taki jak w tym temacie, który niczym nie różni się od ELM
    Więc:
    a) OK
    b) Tu muszę się nie zgodzić
    Do zastosowań ponad amatorskich a przed profesjonalnych taki kabelek jak opisałem jest OK.
    Przy koszcie ok. 70zł widać ze szczegółami wszystkie parametry które mają wpływ na pracę silnika, podane są też zakresy prawidłowej pracy. Jeżeli jakiś parametr jest poza zakresem to jest wyraźnie wyświetlony.
    Poza tym, tym kabelkiem w przeciwieństwie do ELMa można np. wyzerować komputer, czy zrobić kasowanie wartości położenia przepustnicy, co jest niezbędne przy nauce biegu jałowego (np. po czyszczeniu przepustnicy).
    Powiem tak, jak komuś taki wydatek nie przeszkadza a lubi się bawić i zbierać dodatkowe informacje to jak najbardziej polecam.

  7. #17
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    dzieki wszystkim za opinie, o takie informacje mi chodzilo, bedzie dla potomnych jak beda mieli podobny dylemat
    na razie zostaje przy tym elm, bo i tak jestem w szoku jakie to daje mozliwosci w polaczeniu z aplikacja Torque

    mi juz sie wydatek zwrocil, bo ze szczeparem skasowalismy blad i, co ciekawe, check engine+migajaca kontrolka swiec zarowych okazala sie bledem...ukladu klimatyzacji
    niby mozna sie bylo domyslec, bo pojawil sie jak wlaczylem stacyjke przy wyjetym przekazniku, kiedy mierzylismy czy jest prad w tym gniezdzie, ale za cholere nie chcial zgasnac mimo odlaczenia aku a u elektryka ta przyjemnosc minimum 50pln
    Ostatnio edytowane przez buri ; 14-08-14 o 17:52

  8. #18
    Użytkownik Awatar bialy06
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Bartek
    Auto
    5D
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    b) Tu muszę się nie zgodzić
    Do zastosowań ponad amatorskich a przed profesjonalnych taki kabelek jak opisałem jest OK.
    Przy koszcie ok. 70zł widać ze szczegółami wszystkie parametry które mają wpływ na pracę silnika, podane są też zakresy prawidłowej pracy. Jeżeli jakiś parametr jest poza zakresem to jest wyraźnie wyświetlony.
    Poza tym, tym kabelkiem w przeciwieństwie do ELMa można np. wyzerować komputer, czy zrobić kasowanie wartości położenia przepustnicy, co jest niezbędne przy nauce biegu jałowego (np. po czyszczeniu przepustnicy).
    Powiem tak, jak komuś taki wydatek nie przeszkadza a lubi się bawić i zbierać dodatkowe informacje to jak najbardziej polecam.
    Jeżeli 70zł to zgadzam się w 100%, ale widziałem tutaj ofertę 250zł za ten kabel, co jest ceną nieadekwatną

    EDIT:
    Rzeczywiście koszt ok. 75 PLN (ponad 3x taniej niż na allegro )
    http://www.aliexpress.com/item/2013-...615062082.html

    Podsumowując:
    1. Do podstawowej diagnostyki tanio i wystarczająco ELM (najlepiej BT w połączeniu z apkami na androida czy iOS).
    2. Zastosowanie ponad amatorskie kabel a'la HDS w połączeniu z komputerem, koszt ok. 80zł
    np. http://www.aliexpress.com/item/2013-...615062082.html
    3. Profesjonalnie tylko HDS, koszt ok. 400 zł np:
    http://www.aliexpress.com/item/Buy-Q...628308483.html
    Ostatnio edytowane przez bialy06 ; 14-08-14 o 23:59

  9. #19
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    bialy06 :
    Możesz poprawny link do tej opcji za 400 PLN wrzucić ?

  10. #20
    Użytkownik Awatar bialy06
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Bartek
    Auto
    5D
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    Poprawiono. BTW to tylko przykładowe propozycje i proszę się nimi sztywno nie sugerować, najlepiej poszukać samemu czy to na aliexpress czy ebayu. Oczywiście wszystko jest też na allegro ale drożej - każdy wybierze opcję najlepszą dla siebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •