Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 210

Wątek: Niestabilna moc w D15Z6

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie Niestabilna moc w D15Z6

    Elo,
    temat trochę z kategorii 'noob' i podejrzewam, ze jedyne rozwiązanie znam - trzeba przejechać się ze stroicielem lifetime. ALE że nie mam teraz takiej możliwości to może ktoś wpadnie na trafiony pomysł..

    Ecovtec w gazie, ale zachowuje się tak samo na benzynie. Auto ciągnie odpowiednio do serii, a po chwili (częstość totalnie nieregularna) odcina mu, tak na moją dupohamownie, z 20KM...jadąc jednym położeniem gazu nagle auto dostaje muła, wciskasz - ledwo coś tam buczy i nie jedzie, jedziesz tak dalej - nagle przy tym samym położeniu znowu zaczyna przyspieszać. Nieraz przerwy trwają kilka minut, nieraz pół trasy itp itd. Dodatkowo da się odczuć podczas manewrów na półgazie (np parking), że auto zaczyna przerywać i jakby gubić jeden cyl. Wymieniona kopułka (była potyrana), moduł, kable (waliły przebicia) i świece (stare). Po każdym z tych manewrów na chwile było lepiej, ale wraca. Wiem jakie są czujniki w silniku także litanię umiem sobie ułożyć sam - TPS, MAP, IAT, halla, cewka itp itd Ale może ktoś już sie z takim czymś spotkał i nie bede musiał czekać na Niutona..bo dalej strzelać i wymieniać pół osprzętu już mi się nie chce

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez Fawor ; 21-07-14 o 15:06

  2. #2
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Miałem raz taką akcję jak mi sie działo coś ze stykami w kostce przy zapłonowym. Wariował i raz na jakis czas łapał muła.
    rozpiąłem, przedmuchałem, wyczyściłem, spiąłem i problem zniknął.

    U Ciebie pewnie co innego, ale jako, że miałem podobną sytuację to napisałem...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    D15B2
    Skąd
    pleszew
    Posty
    200

    Domyślnie

    Mam D15Z8 bliźniaczy silnik i mam to samo jak jadę jednostajnie to są czasami przymulenia,sam przyśpiesza,za chwilę jakby zwalniał.Oprócz tego na hamowni pokazało mi 125 koni oraz 147 momentu a auto przyśpiesza ponad 11 sekund do setki a mam ten silnik na krótkiej skrzyni w budzie eg byłem z tym w ttgarage w poznaniu i mi gościu powiedział że auto jedzie jak powinno.A robi mnie jak chce golf 4 101 konny,a ostatnio się ustawiłem z kumpla D14A3 odblokowanym na 90 koni i dostałęm baty o około 2 długości.U mnie występuje również problem z wypadającym zapłonem i pyrkaniem z wydechu.Pół auta wymienione i nadal zero poprawy;/

  4. #4
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    a co juz wymieniłeś w osprzęcie? Trop z kostką wydaje mi sie dobry, bo moim zdaniem są to cały czas problemy z zapłonem...sprawdzę dziś

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    D15B2
    Skąd
    pleszew
    Posty
    200

    Domyślnie

    filtr paliwa,powietrza,świece,aparat zapłonowy,kable wn podmieniałem... Powiem tak że miałem problemy z mocą na starym silniku to kupiłem całego angola na części przełożyłem silnik do swojej budy i to samo.Wiązki zostawiłem swoje.I to jedyna część której nie przekładałem.W angolu silnik chodził równo,nie pyrkał z wydechu,nie wypadał zapłon,po swapie pojawiły się te objawi.Tylko jestem ciekaw czemu u mnie jest odpowiednia moc na hamowni a w praniu auto nie jedzie;/

  6. #6
    Użytkownik Awatar lmk
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    FN2 CW, RS5 B9
    Skąd
    Kraków / LHR
    Posty
    525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fawor Zobacz posta
    (...) Auto ciągnie odpowiednio do serii, a po chwili (częstość totalnie nieregularna) odcina mu, tak na moją dupohamownie, z 20KM...jadąc jednym położeniem gazu nagle auto dostaje muła, wciskasz - ledwo coś tam buczy i nie jedzie, jedziesz tak dalej - nagle przy tym samym położeniu znowu zaczyna przyspieszać.
    Z tego co kojarzę, D15Z6 oprócz załączenia swojego VTEC'a przy 3,5 tys. obrotów potrafił przełączać się na odczuwalnie ubogą mieszankę przy niskich obrotach.

    Wyglądało to tak, że w czasie przyspieszania auto żywo reagowało na zmiany otwarcia przepustnicy. Natomiast przy jeździe ze stałą prędkością (i odpowiednio niskimi obrotami, gdzieś poniżej 3 tyś.) następowało przełączenie. Auto wtedy wyczuwalnie słabiej reagowało na zmiany otwarcia przepustnicy (ale można było robić rekordowo niskie spalania na trasie). Aby mocniej przyspieszyć trzeba było albo bardziej depnąć (przełączenie) albo wkręcić się na wyższe obroty. Powyżej 3 (a już na pewno powyżej 3,5) tys. obrotów nie widziałem takiego zubażania i na krótszej skrzyni ganiałem tym za tdi'kami.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    D15B2
    Skąd
    pleszew
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ja to mogę jedynie z jakimś SDI startować

  8. #8
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lmk Zobacz posta
    Wyglądało to tak, że w czasie przyspieszania auto żywo reagowało na zmiany otwarcia przepustnicy. Natomiast przy jeździe ze stałą prędkością (i odpowiednio niskimi obrotami, gdzieś poniżej 3 tyś.) następowało przełączenie. Auto wtedy wyczuwalnie słabiej reagowało na zmiany otwarcia przepustnicy (ale można było robić rekordowo niskie spalania na trasie). Aby mocniej przyspieszyć trzeba było albo bardziej depnąć (przełączenie) albo wkręcić się na wyższe obroty. Powyżej 3 (a już na pewno powyżej 3,5) tys. obrotów nie widziałem takiego zubażania i na krótszej skrzyni ganiałem tym za tdi'kami.
    nie znam tego trybu pracy komputera....ale u mnie tak czy siak mogę deptać do oporu i przez dwa biegi będzie muł, a na nastepnym w tylko jej wiadomym momencie zacznie ciągnąć jakby dostała z 15-20KM. Walczę wlasnie od dwóch godzin Sprawdziłem jakieś babrane kable przy kostce od aparatu (gaz), wszystko rozłączyłem, podłaczyłem na nowo, zaizolowałem, profilaktyczne rozkręcenie aparatu, wd40 w kostki itp...i ch*J Ale jak kolega zmieniał już silnik dla sprawdzenia, to ja wymiękam Dziwne tylko, że u mnie jest totalna seria...żadnych swapów czy tym podobnych..

    Dla mnie jest to ewidentne niedomaganie jakiegoś cylindra, bo na delikatnym puszczaniu sprzęgła auto po prostu regularnie się czka, a podczas jazdy ogniem po prostu jeden cyl zaczyna pracować prawidłowo i jest dopiero wtedy seria...Ktoś coś? Podejrzewałem też samoprzełączające się econo, ale wtedy nie byłoby kurde takich jaj na wolnych Jakby podejrzewać brak kompresji, to luzy zaworowe były robione..

    halp?
    Ostatnio edytowane przez Fawor ; 21-07-14 o 20:46

  9. #9
    Użytkownik Awatar lmk
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    FN2 CW, RS5 B9
    Skąd
    Kraków / LHR
    Posty
    525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fawor Zobacz posta
    Ale jak kolega zmieniał już silnik dla sprawdzenia, to ja wymiękam Dziwne tylko, że u mnie jest totalna seria...żadnych swapów czy tym podobnych..
    Fawor czy o mnie chodzi? Nie zrozum mnie źle, nie próbuję Ci celowo wciskać kitu czy przytoczyć jakiejś zasłyszanej historii. Miałem D15Z6 ponad 2 lata, od razu z regulacją luzów zaworowych, rozrząd, niski przebieg. I przy niskich obrotach i równej jeździe występowały różnice w reakcji na gaz. Interesowałem się tym tematem, ale mi tłumaczono, że to cecha tych silników. Zresztą pytałem o to kiedyś innego posiadacza D15Z6 i też coś takiego zauważył. Silnik sprawował się bezproblemowo, odpalał zawsze czy to na ciepło czy w największe mrozy.

    Jeśli nie znasz takiego trybu pracy kompa, być może przez ten cały czas ja byłem w błędzie Śledzę temat aby zobaczyć jak to się skończy.

    Natomiast przerywanie, czkawka, czy niedeterministyczne zamuły - to już nie uważam, że jest ok.
    Ostatnio edytowane przez lmk ; 21-07-14 o 22:33

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    D15B2
    Skąd
    pleszew
    Posty
    200

    Domyślnie

    a mierzyłeś kompresje? ja mierzyłem i na tym jak i wcześniejszym silniku miałem prawidłową.Jeszcze jak ustawiam zapłon lampą to znacznik na kole pasowym sobie przeskakuje to centymetr w jedną to w drugą.I tu jest pewnie ten problem że nie chce jechać jak powinien.
    Tak jedzie 125 konne auto: https://www.youtube.com/watch?v=V4U4YgHJyZ8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •