Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Honda Civic 1,3 imo hybryda czy warto?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    1

    Domyślnie Honda Civic 1,3 imo hybryda czy warto?

    Witam serdecznie,
    zastanawiam się nad kupnem Hondy Civic rocznik 2007-2008 z silnikiem hybrydowym 1,3.
    Szukałem informacji w Internecie, ale jest tego na prawdę mało. Może ktoś z was jest szczęśliwym posiadaczem tego modelu?
    Jak się użytkuje?
    Jak sprawuje się bateria, i po jakim czasie trzeba ją wymienić?
    Które z kosztownych elementów narażone są na awarię?
    Na co zwracać uwagę przy kupnie?
    Czy przebieg 200 000km to dużo na hybrydę?

    Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, pozdrawiam serdecznie.
    Łukasz

  2. #2
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Pisz do kolegi buri, on ma w rodzinie IMA

  3. #3
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    oj no lepiej tu pisac,tez jestem ciekawy opini

  4. #4
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    no to ja coś napiszę - miałem kiedyś przez chwilę ima (nawet mi 2 felgi zostały z niej).
    1) dostępność części/ceny - nie ma stresu, a niektóre części bajecznie tanie ze względu na popyt.
    2) samochód służy do bardzo spokojnej jazdy, ciśniesz - wyje !
    3) skrzynia bezstopniowa - dla mnie coś czego nie uznaję.
    4) wg. mnie dla kogo to auto? dla kogoś do miasta ! najlepiej kogoś ze spokojnym temperamentem
    5) jaką hybrydę bym kupił? toyoty, jeździłem trochę priusem i wydawał mi się fajniejszy od civica.
    6) a co do przebiegu - przebieg przebiegowi nie równy, jedno auto eksploatowane w mieście, drugie na trasach, jedno ma dobry serwis i dbającego właściciela, a drugie nie. W Polsce przebieg 200.000km brzmi jak wyrok. Czy bym kupił takie auto? Nie, bo jak przejedziesz kolejne 50.000km to go już nie sprzedasz bez kręcenia licznika, a tego ja bym nigdy nikomu nie zrobił. pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    w rodzinie mam 2 civiki ima - obie z rocznika 2008, wszystko sprawuje sie bez zarzutu, baterie trzymaja jak nalezy, od 2009 kiedy sa uzytkowane zero awarii. ale trzeba przyznac ze obie maja przebiegi ponizej 100kkm.
    mialem okazje troche tym autem pojezdizc i bardzo je lubie, bo jest duze i komfortowe, idealne do miasta (no moze do miasta gabaryt spory)
    przyspieszenia i wyprzedzanie, mimo ze dane katalogowe nie powalaja to sa bardzo przyzwoite - kiedys jechalem w 4 osoby z pelnym bagaznikiem w trasie to z wyprzedzaniem nie bylo zadnego problemu - poprostu wciskasz gaz w podloge, dostajesz max asyste z baterii i wyprzedzasz.
    ogolnie hybrydy maja te fajna charakterystyke pracy, ze silnik elektryczny ma niewielka moc (14KM jesli dobrze pamietam) ale duzy moment (100Nm) dostepny plasko w calym zakresie predkosci obrotowych od 1000RPM.
    co do skrzyni cvt - prawda jest taka ze jak cisniesz to jest glosno, bo silnik pracuje na max obrotach dopoki nie odejmiesz gazu, ale kazdy silnik spalinowy na wysokich obrotach jest glosny, helou!
    na codzien jak jezdzisz normalnie to skrzynia utrzymuje obroty na poziomie1500-2500 i jest cichutko, wiec halas tylko w momencie przyspieszania ale nie demonizujmy tego..
    minus tego auta widze jeden - maly bagaznik (mniejszy niz w zwyklym sedanie) bez mozliwosci polozenia tylnej kanapy, bo na oparciu zamontowane sa baterie.
    spalanie w trasie ok 6-6,5 litra, komputer zwykle pokazuje wiecej, w miescie ok. 7

    do priusa bym nie porownywal - to jest inny typ hybrydy, na pewno oszczedniejsza ale i sporo drozsza w zakupie
    konstrukcja imy jest bardzo prosta, bo silnik elektryczny jest zamontowany na tej samej osi, co spalinowy wiec nie ma tu przekladni planetarnych i innych dodatkowych urzadzen a cvt jest w jednym i drugim..

    civic ima produkowany był na rynek europejski w japonii (dla niektorych to zaleta), we wnetrzu rozni sie tym od zwyklego sedana, ze ma ciemna grafitowa podsufitke
    na baterie honda udzielala 8 lat gwarancji, wiec jak masz na oku auto z przegladami i udokumentowana histora nie musisz sie o ten element martwic do konca tego okresu.

    czy bym kupil z przebiegiem 200kkm? zalezy w jakim stanie i za jakie pieniadze, ogolnie nie skreslam samochodow ze wzgledu na przebieg, moj samochod dobija do tej magicznej liczby wlasnie i nie zamierzam go krecic przy sprzedazy, a jeszcze kilka lat pojezdze.
    co poradzic na to, ze u nas wszyscy by chcieli auta 10lat z przebiegiem max 150kkm. sa tacy ktorzy doceniaja realny i udokumentowanty przebieg, nawet wysoki

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    6

    Domyślnie Silnik 1.3 Hybrid

    Witam
    Przymierzam się do zakupu Hondy Civic z silnikiem 1.3 Hybrid. Mam pytanie, jakie macie doświadczenia z tym silnikiem? Warto kupić takie auto?
    Bardzo proszę o poradę

    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie

    Plusy przemawiające za zakupem:
    - produkcja w Japonii
    - skrzynia CVT - jeśli jeździ się spokojnie jest super komfortowa
    - spalanie od 3,9 ( mój rekord ) do 6,0 l/100km
    - bardzo bogate wyposażenia jak na ten rok produkcji i cenę ( klima autom, 8 poduszek, pełna elektryka itp. )
    - wygląd to oczywiście kwestia gustu ale moim zdaniem mało jest w tym przedziale cenowym hybryd które wyglądają jak normalny samochód
    - komfort i cisza przy spokojnej jeździe

    Minusy:
    - bateria - producent daje 8 lat gwarancji lub 160 tys km. Nowa koszt 8 tyś ale używana już od 1 tyś do 3 tyś z gwarancją rozruchową sprzedawcy - podłączasz, sprawdzasz płacisz )
    - serwis - silnik spalinowy to prosta konstrukcja na łańcuchy rozrządu i wszystkie elementy pozostałe możesz naprawiać w każdym warsztacie ale gdyby coś Ci się działo z IMA pozostaje Ci ASO.
    - brak możliwości składania oparć w tylnych siedzeniach ( bateria jest miedzy siedzeniami a bagażnikiem )
    - jak koledzy wyżej pisali nie można jechać jak w priusie np. 2 km na samym elektrycznym silniku ( na tyle pozwala zasięg priusa na samej baterii ). Mi to osobiście nie przeszkadza bo nie jestem miłośnikiem ekologii a kupiłem hybrydę bo interesuje mnie mniejsze spalanie a nie chciałem się użerać z DPF, 2 masą, wtryskami, turbinami w dieslu.

    Reasumując jeśli znajdziesz bezwypadkowy zadbany i serwisowany w aso ( to ważne bo jeśli się nie mylę w 2010-2011 była akcja Hondy ze zmianą softa który miał bardziej chronić i wydłużyć żywotność baterii ) egzemplarz to warto rozważyć zakup. Polecam oczywiście sprawdzić auto i baterię w ASO ( kosztuje to od 200 - 350 zł ).

  8. #8
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gleiwitz Zobacz posta
    - brak możliwości składania oparć w tylnych siedzeniach ( bateria jest miedzy siedzeniami a bagażnikiem )
    Jak mialem zajawke na hybryde dla dziewczyny to rozwazalismy CR-Z i Insighta, bo brak skladania kanapy w i tak mega niefunkcjonalnym nadwoziu sedan byl dla nas nie do przyjecia.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie

    Tez przy zakupie myślałem o Insight ale wybrałem Civic ze względu na dużo lepsze wykończenie wnętrza ( Insight jest ordynarnie plastikowy ) no i ze względu na wygląd bo mi osobiście sedan bardziej się podoba

  10. #10
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    To fakt, Insight jest tez eko jezeli chodzi o materialy ze zmielonych smieci
    Najfajnieszy jest CR-Z ale tam tez ciezko mowic o praktycznosci. Fajne by bylo UFO hybryda, aku zamiast schowka pod podloga. I zostaloby mega praktyczne auto

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •