Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Problem ze składaniem lewego lusterka

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    6

    Domyślnie Problem ze składaniem lewego lusterka

    witam, jestem nowym userem na forum i jeśli coś napiszę źle to z góry przepraszam.

    Mój problem jest następujący-przy przekręceniu kluczyka w stacyjce lewe lusterko zaczyna się poruszać, po czym rozkłada się na zewnątrz tak,że nie jestem w stanie nic w nim dobrze zobaczyć. Kiedy nacisnę przycisk odpowiedzialny za składanie lusterek składa się ok, ale rozkłada się również za daleko. Mogę sobie ustawić lusterko ręcznie, tzn złożyć je i zatrzymać ręką przy rozkładaniu ale nawet jak jest w dobrej pozycji to przekręca się dalej przy przekręceniu kluczyka więc jest to rozwiązanie na 1 jazdę tak naprawdę.

    Z tego co wyczytałem na forum problemem może być uszkodzona blokada lusterek albo magiczna czarna skrzynka znajdująca się w lusterku, co z tym fantem zrobić najlepiej? Podjechać do jakiegoś warsztatu czy próbować coś zrobić na własną rękę? Jeśli tak to co? Szczerze nie jestem pewny jak zdiagnozować problem.

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar Tommi01
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    Toyota mr-s k24
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    1,873

    Domyślnie

    u mnie jest to samo wypialem kostke z rok temu i swieto hehe czeka az mi sie zachce je rozebrac
    ostatnio ktos na forum pisal ze trzeba rozebrac i bolec wyczyscic nasmarowac bo sie zacial

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wyczytałem też teraz,że to może być wina bezpiecznika polimerowego. Nie wiem, chyba podjadę po prostu gdzieś, byle nie do aso bo zbankrutuje

  4. #4
    Użytkownik Awatar Tommi01
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    Toyota mr-s k24
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    1,873

    Domyślnie

    jak sie wolno rozklada i zatrzmuje sie w dobrym miejscu to bezpiecznik jak sie nie zatrzmuje to ten bolec

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie zatrzymuje się niestety więc bolec w takim razie. Dobrze, przynajmniej nie dam sobie teraz kitu wcisnąć u elektryka. Dzięki za odp

  6. #6
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    U mnie prawelustarko przestało sie w ogóle składać. Na początku objawiało się tak że jak nacisnąłem przycisk składania się lusterek to lewe składało sie do końca a prawe do połowy. Po kilku tygodniach przestało się w ogóle ruszać. Szczerze mówiąc to nawet jest mi to na rękę, bo tu gdzie mieszkam mamy taki wąski most i jak z przeciwka jedzie jakieś szersze auto (limuzyna, suv, van) to składam lewe lusterko, a że prawe nie działa to widze jak blisko jestem od bandy żebym felg nie podrapał. Jak dla mnie super sprawa Ale wiecie, gdybym chciał kiedyś auto sprzedać to się będą czepiać.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Tommi01
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    Toyota mr-s k24
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    1,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin001984 Zobacz posta
    U mnie prawelustarko przestało sie w ogóle składać. Na początku objawiało się tak że jak nacisnąłem przycisk składania się lusterek to lewe składało sie do końca a prawe do połowy. Po kilku tygodniach przestało się w ogóle ruszać. Szczerze mówiąc to nawet jest mi to na rękę, bo tu gdzie mieszkam mamy taki wąski most i jak z przeciwka jedzie jakieś szersze auto (limuzyna, suv, van) to składam lewe lusterko, a że prawe nie działa to widze jak blisko jestem od bandy żebym felg nie podrapał. Jak dla mnie super sprawa Ale wiecie, gdybym chciał kiedyś auto sprzedać to się będą czepiać.
    u ciebie wystarczy tylko bezpiecznik wymienic i bedzie dzialalo jak nowe

  8. #8
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    a to nie będzie coś z mechanizmem? skoro działało poprawnie, potem składało się tylko do połowy, później przestało w ogóle się składać

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 1.8
    Skąd
    Kraków
    Posty
    82

    Domyślnie

    U mnie przy rozkładaniu i składaniu strasznie skrzypi, dźwięk ocierających się kawałków plastiku. Występuje to tylko w ciepłe dni i im cieplej tym głośniej skrzypi. Pewnie temperatura wpływa na plastik i się rozszerza ale tak generalnie nie powinno być. Ma ktoś podobny przypadek i poradził sobie?

  10. #10
    Użytkownik Awatar Tommi01
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    Toyota mr-s k24
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    1,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin001984 Zobacz posta
    a to nie będzie coś z mechanizmem? skoro działało poprawnie, potem składało się tylko do połowy, później przestało w ogóle się składać
    http://www.trafo.za.pl/honda/
    i drobne naprawy i skladanie lusterek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •