Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: CA duży pobór prądu na postoju ok. 1.8A

  1. #1
    Użytkownik Awatar SIMBA
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK4 Rallye Edition
    Skąd
    DKL
    Posty
    463

    Domyślnie CA duży pobór prądu na postoju ok. 1.8A

    Cześć,

    w ciągu ostatniego tygodnia coś wpieprza mi prąd z aku. Samodiagnostyka i pomiary napięć wykluczyły wady akumulatora i alternatora. Pomiar wykazał duży pobór prądu przez wzmacniacz podczas postoju. Wcześniej tego nie robił (ostatnio występuje buczenie/żwitanie w prawym głośniku przy el. regulacji lusterek, może gdzieś zwarcie jest i sperrrdala?) albo robił, z tym że aku dawał radę bo były angelsy na przodzie. Teraz wpadły lepsze świece, ori lampy + ambery (za stacyjką) no i dostał po dupie. Doładowuję go teraz porządnie, ale to kwestia czasu, jak znowu padnie. Na instalację CA składa się wzmachol Magnat RX 44 z basem JBL + kondensator DIETZ Power Cap 1F 21VDC + głośniki magnat w drzwiach. Wszystko jest na instalacji 12V zrobione. W komorze silnika od + aku odchodzi i ksiązkowo max. 30cm dalej jest bezpiecznik, kabel idzie do kabiny, - jest gdzieś na masie auta Zastanawiałem się, czy by nie pierdyknąć jakiegoś przełącznika, którym wyłączałbym na noc dopływ prądu do wzmacniacza. Słyszałem o patencie z kablem remote idąc od radia przez przełącznik hebelkowy do gniazda remote we wzmacniaczu. Pytanie tylko, czy jest to możliwe przy ww. instalacji? Mógłbym kombinować z przełącznikiem bezposrednio na kablach 12V, ale to zabawa ze zbyt dużym prądem już jest.

    Radio które posiadam to takie jak tu http://allegro.pl/sony-xplod-cdx-gt9...212016584.html

    Proszę o pomoc. Jutro podeślę dokładne specyfikacje dot. wzmacniacza.
    Ostatnio edytowane przez SIMBA ; 11-05-14 o 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •