Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: System start/stop

  1. #21
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Ja wiem czy gorsze specjalnie osiagi. Mazda 3 z wolnossacym 2,0 165 ma nadal bardzo przyzwoite osiagi mimo eco. Do ix wyposazenie dodaje duzo masy za to jest lepszy moment troche i nizej przez co jazda r18 wcale nie jest mniej dynamiczna jak starym vteciem (poki nie odcinasz) Za kilka lat trzeba sie niestety liczyc, ze wolnossakow moze juz nie byc wcale:/ Wracajac do startstopu - powinien byc opcjonalny a nie w serii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #22
    Użytkownik Awatar semthex
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic tourer, CRX
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    344

    Domyślnie

    Moglby byl wlaczany a nie wylaczany. Np. razem z nacisnieciem zielonego econ'a. Ja tam tez nie widze powodu do narzekania na R18 mimo przesiadki z K20. Ma inne cechy i do innych zastosowan go wyprodukowano.

  3. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Ja po przesiadce z VII gena 1.6 110 KM na 1.8 140 KM w VIII genie byłem wręcz zdziwiony mizerotą R18, po przesiadce z K20 to chyba tydzień bym nie spał ze zgryzoty.... Moim zdaniem eco sztucznie zmuliło nowsze i-vteci, oczywiście bez znaczenia nie jest też wyższa masa nowszej generacji....mój Sport w VII genie 1.6 110 KM vtecII sprawiał wrażenie lekkiego i żwawego - mimo niby małej mocy miał większą chęć do jazdy od 1.8 i-vtec'a....oprócz takich stricte tabelek z przyspieszeniami kolosalne znaczenie mają odczucia podczas jazdy, to czy auto subiektywnie odczuwalnie chce jechać, czy też musimy go do tego za bardzo zmuszać.......
    Pamiętam np. ile frajdy 19 lat temu dawało mi Cinquecento Sporting, a już takie Seicento Sporting z tym samym silnikiem 1.1, ale cięższe o 100 kg nawet do tego się nie zbliżało....dlatego obecnie - przy tych ciężkich budach nowych aut wolnossaki do 2.0 już słabo się sprawdzają...z turbo jest totalnie inna jazda, choć wiadomo, że są minusy osprzętu, jakaś większa groźba awarii itp., ale jednak ten fun podczas jazdy jakoś to rekompensuje....

    Cytat Zamieszczone przez semthex Zobacz posta
    Ja tam tez nie widze powodu do narzekania na R18 mimo przesiadki z K20. Ma inne cechy i do innych zastosowan go wyprodukowano.
    Wydaje mi się, że do czasu...a jak się go jeszcze załaduje rodzinką i bagażem, włączy klimę.....
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 22-08-14 o 12:00

  4. #24
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Tylko subiektywne wrazenie imho. W ix masz cisze niespotykana w wielu autach - to plus inna krzywa momentu daje wrazenie ze idzie wolniej a faktycznie jest dosc podobnie - jak dobrze majtasz pustym autem to da sie do ok. 9 nawet zejsc (ponoc tourer idzie duzo gorzej niz 5d tak swoja droga). Na klimie faktycznie czuc roznice ale z dodatkowymi dwoma osobami subiektywne odczucia sa podobne jak w pustym - spalanie tez jest bardzo podobne w 1 i w 3 osoby.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #25
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    O jakiej ciszy piszesz ? w porównaniu z VIII genem to tak, ale w porównaniu z konkurencją w cifie jest 2-3 db głośniej....
    3 osoby to jeszcze nie jest takie obciążenie, tu nie chodzi też o sprint do setki na maksa, a zachowanie w warunkach drogowych, przyspieszenia na wyższych biegach na trasie itp., sprint do setki nie jest taki ważny.....
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 22-08-14 o 12:12

  6. #26
    Użytkownik Awatar semthex
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic tourer, CRX
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    344

    Domyślnie

    Naczytal sie autoswiata i ma glosniej. Znowu subiektywnie mozna oceniac. Na focusa czy vw bym nie zamienil w zyciu. Jest cicho bo jezdze tym autem, podoba mi sie i nic na dluzsza mete bo to byla swiadoma przesiadka. Z dzieckiem w trasie nie gonie a 3 do setki to od tego jest motocykl
    Nie zamienilbym sie z powrotem na FN2 bo tourer ma wiecej zalet waznych dla mnie.

  7. #27
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie System start/stop

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    O jakiej ciszy piszesz ? w porównaniu z VIII genem to tak, ale w porównaniu z konkurencją w cifie jest 2-3 db głośniej....
    3 osoby to jeszcze nie jest takie obciążenie, tu nie chodzi też o sprint do setki na maksa, a zachowanie w warunkach drogowych, przyspieszenia na wyższych biegach na trasie itp., sprint do setki nie jest taki ważny.....
    Sam sobie zaprzeczasz troche stare vteci byly wlasnie mniej elastyczne niz r18 takze zachowanie w warunkach drogowych masz jak najbardziej na plus. Pomijam oczywiscie k20 bo to ma inna pojemnosc i moc.

    Na ucho ix gen jest cichszy odczuwalnie w porownaniu z ufo przy normalnej jezdzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #28
    Użytkownik Awatar semthex
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic tourer, CRX
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    344

    Domyślnie

    Michal, jest jak na auto rodzinne wystarczajacy i tyle. Co tu dyskutowac, k20 w trasie meczyl mimo wiekszej mocy

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Auto
    Accord VIII 2.0
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30

    Domyślnie

    Kazdemu wedlug potrzeb...ja wpadam w depresje po kazdorazowym dluzszym wypadzie w trase. A mam pare koni i niutonow w R20A wiecej niz w R18A.
    Co prawda masa ciut wieksza,wiec osiagi beda porownywalne.
    Ostatnio przejechalem sie Leonem 1.4 TSI ACT 150 KM/250 Nm....i tu byla frajda. Dobrze,ze na jazde probna pojechalem motocyklem,bo jak bym potem wsiadl do Accorda...to musialbym skoczyc zaraz do apteki po jakies antydepresanty.
    Elastycznosc tego malego silnika,lekkosc z jaka przyspiesza,brak potrzeba krecenia,aby przyspieszyc....bajka.
    Przy 170 km/h mial 3.500 obrotow...u mnie jest ponad 4.500 przy tej samej predkosci. Jest przez to glosniej,wiecej pali,a jedzie mimo to mocno astmatycznie.
    Ale to tylko moje spostrzezenia.
    Ja wiecej wolnossaka nie kupie...jedyna zaleta to teoretyczna bezawaryjnosc.
    Ostatnio edytowane przez gebek ; 22-08-14 o 18:06

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebek Zobacz posta
    Przy 170 km/h mial 3.500 obrotow...u mnie jest ponad 4.500 przy tej samej predkosci. Jest przez to glosniej,wiecej pali,a jedzie mimo to mocno astmatycznie.
    Accord... Pojedź Civikiem IX 170 km, to usłyszysz, że silnik ledwo co słychać, dominuje tylko szum powietrza, a co do spalania to myślę, że nie będzie większe niż w 1.4 TSI.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •