Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: samochód trochę dziwnie się prowadzi ?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5

    Domyślnie samochód trochę dziwnie się prowadzi ?

    Witam, mam takie pytanie,

    Mam wrażenie że moja civic 1,8 140 km comfort z końca 2011 dziwnie się trochu prowadzi. Może jestem przewrażliwiony i też nie jeżdżę innymi samochodami zbyt często ale wydaje mi się że samochód powinien automatycznie łapać prosty tor jazdy i jechać prosto jak strzała a tu tak nie jest.

    Trudno jest mi ustawić koła w 100% prosty tor jazdy,a czym szybciej to tym trudniej, jeśli już ustawię to gdzieś po 50, góra 100 metrach lekuśko w lewo albo w prawo zakręca. Przy minimalnej fałdce na drodze od razu zaczyna w którąś ze stron delikatnie zakręcać.

    Dodam że było lekkie ryśnięcie z prawej strony samochodu ale geometria poza 4-5 ' odchyleniem zbieżności lewego tylnego koła jest dobrze. Serwis mówi że w zawieszeniu nic nie widzi, na szarpakach też bodajże była sprawdzana i nic nie wyczaili.

    Czy ktoś coś wie na ten temat. Te samochody tak mają czy to może coś skopane jest?

    Pozdrawiam, i proszę o jakieś wskazówki.

    s.

  2. #2
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Daj przejechać się w Twoim Civie komuś kto ma taki sam model, lub sam idź do salonu i zrób sobie jazdę próbną. Wrażenia subiektywne ciężko określić...

  3. #3
    Użytkownik Awatar Civicrob
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D
    Posty
    199

    Domyślnie

    Kiedy sprawdzałeś ostatnio wyważenie kół? To pierwsze co mi przychodzi do głowy. Inna kwestia jest taka, że im szersza opona, tym bardziej jeździ na koleinach. Ja w mojej Hance nie zaobserwowałem takiej tendencji, o jakiej piszesz.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    .. może jeszcze napiszę że to wszystko kiedy puszczam kierownicę.

    Ale sprawdzę w razie czego jazdę próbną i potem ewentualnie koła..

    ciśnienie jest ok, opony szersze sportowe, koła nie wyważane chyba od roku gdzieś tak ..
    Ostatnio edytowane przez slawas2001 ; 05-04-14 o 01:26

  5. #5
    Użytkownik Awatar Jaroszy
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Jarek
    Auto
    Civic IX L13z4
    Skąd
    Białystok/Gent
    Posty
    70

    Domyślnie

    sprawdz czy kierunkowosc opon jest poprawna takie rzeczy ze zdarzaja

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    Civic IX 5d 1.8 Ex
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Ale przy zlej kierunkowosci opon ciagnalby w jedna strone, a slawas2000 opisuje, ze raz w prawo, raz w lewo i im szybciej tym trudniej. Moze wspomaganie siadlo i zamiast dostosowac sile do predkosci caly czas daje "pomoc" na maxa - wtedy mała krzywizna i przy duzej predkosci juz lecisz na bok.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    dobra więc tak:
    - kierunkowość opon poprawna= zewnętrzna strona bieżnika na zewnątrz,
    - ciśnienie poprawne,
    - wyważanie kół sprawdzę jeżeli po następnym punkcie stwierdzicie że jest sens,

    - byłem na jeździe próbnej, ale mieli tylko hatchbacka i gen wyższa bo 9tka a nie 8semka, i teraz to już jest troche inny samochód ze wzgl na to że jest zmienione zawieszenie w 9 gen odczuwalnie bardziej miękkie, i na to że jest tam belka skrętna (hatchback) a nie wielowachaczowe (sedan) , ale mogę stwierdzić że:
    a. samochód testowy nie jechał prosto jak strzała bo na ?nierównościach/przy pochyłej jezdni? (droga była niezła, ale idealnie równa pewnie nie była) samochód czasem lekko jechał w prawo (dodam że nie był nowy bo chyba używany przez kogoś z salonu, pełny bagażnik, zakurzony )
    b. samochód miał całkiem inne działanie wspomagania, *wydaje się* że jakby sporo mocniejsze niż moje, i nie miał takiego jakby luzu po środku (=możliwe że tak odczuwane z powodu lepiej wyważonych kół, i/lub możliwe że węższych opon), ogólnie to wspomaganie pewniej pracowało w samochodzie testowym, tak jak by w moim było troszeczkę niemrawe na środku i około 1 cm ruchem kierownicy w obie strony, taki jakby luz
    c. mój samochód jedzie czasem dłuższy dystans prosto przy dużych, i małych prędkościach, ale nie jest to moim zdaniem idealnie tak jak powinno - patrz podpunkt b

    Co o tym sądzicie? Macie jakieś wnioski uwagi? jestem przewrażliwiony czy coś może być nie tak czy to wina opon?
    Ostatnio edytowane przez slawas2001 ; 11-04-14 o 03:21

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic IX 1.8 Sport
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawas2001 Zobacz posta
    gen wyższa bo 9tka a nie 8semka
    Czy zwróciłeś uwagę, że piszesz na forum IX gena właśnie? Może zapytaj VIII-genowców czy znają takie przypadki...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    przepraszam, ponieważ wszedzie pisze że gen 8 był produkowany do 2011, a gen 9 od 2011, a ja mam kupiony w 2012 model z 2011 więc się po prostu pomyliłem,

    zaraz napisze do działu 8 gen.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •