Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Zamontowanie mini komputera w EM2

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    692

    Domyślnie

    Swoją drogą, strasznie paskudny ten komputer i mało estetycznie to wygląda. Twój projekt czy kupny? To najtańszy wyświetlacz LCD za 40zł plus pewnie jakiś tani Atmel. Co to wogóle robi poza zczytywaniem temperatury z czujek?

    Nie lepiej zamontować jakieś radio 2 din z androidem?
    Np. http://www.aliexpress.com/item/Lates...599661630.html
    Potem przez BT parujesz z czytnikiem z OBD2 i masz fajne kontrolki na panelu (Torque) plus odczyty z sensownych miejsc a nie czary mary z czujnikow temperatury w nadkolach. Może to droższe rozwiązanie, ale nie rzezasz auta, sam montujesz i wygląda fajnie...

  2. #22
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arekwu Zobacz posta
    Swoją drogą, strasznie paskudny ten komputer i mało estetycznie to wygląda. Twój projekt czy kupny? To najtańszy wyświetlacz LCD za 40zł plus pewnie jakiś tani Atmel. Co to wogóle robi poza zczytywaniem temperatury z czujek?

    Nie lepiej zamontować jakieś radio 2 din z androidem?
    Np. http://www.aliexpress.com/item/Lates...599661630.html
    Potem przez BT parujesz z czytnikiem z OBD2 i masz fajne kontrolki na panelu (Torque) plus odczyty z sensownych miejsc a nie czary mary z czujnikow temperatury w nadkolach. Może to droższe rozwiązanie, ale nie rzezasz auta, sam montujesz i wygląda fajnie...
    Kupny. W sumie mam już dość tego komputera. Zrobiłem nową zaślepkę, obkleiłem na nowo ale i tak nie ma szału. Taki komputer powinien być w aucie poniżej 2000r. Nie wiedziałem, że jest radio 2 din z androidem To po jaką cholerę ludzie wsadzają tablety do auta jak jest takowe radio? Nad radiem się zastanowię i za jakiś czas właśnie chyba je kupie. Tylko, że ja chciałbym, aby pokazywało mi spalanie z LPG, a nie z BP. Mini komputer będzie jeździć do czasu zakupu tego radia
    Ostatnio edytowane przez Genax ; 11-05-14 o 11:11

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    692

    Domyślnie

    No tak, rzeczywiste odczyty z LPG by się przydały.Ja też sobie liczę teraz spalanie dzieląc przejechane kilometry przez zatankowane paliwo.
    W komputerach Hondy brakuje mi np. czegos takiego jak w Renault, czyli przewidywany zasięg na baku. Gdyby jeszcze to było i dla LPG to byłoby super.

    Co do programikow, to tu jest cos ciekawego. Fajnie by bylo wrzucic na takie radio i miec bezposredni odczyt z wtryskow LPG.
    http://marwell.pl/~ravi/storage/remapper/

  4. #24
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Jak już sprawie sobie takie radio to na pewno pobawię się z podłączeniem tego pod LPG.

  5. #25
    Użytkownik Awatar ziober11
    Dołączył
    Nov 2014
    Imię
    Krzysztof
    Auto
    Civic Coupe EM2
    Skąd
    FZ
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam a co powiecie na coś takiego
    http://allegro.pl/komputer-pokladowy...838677604.html
    Przymierzam się do montażu jakiegoś kompa i nie wiem na co się zdecydować.

  6. #26
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    No nawet tylko gdzie to upchniesz? Ja taki komputer wole mieć ładnie umiejscowiony tylko w emce nie ma zbytnio gdzie..

  7. #27
    Użytkownik Awatar ziober11
    Dołączył
    Nov 2014
    Imię
    Krzysztof
    Auto
    Civic Coupe EM2
    Skąd
    FZ
    Posty
    5

    Domyślnie

    No fakt 1,5" szerokie w schowek pod radiem nie wejdzie. No jest trochę kłopotliwa lokalizacja takich gadżetów w EM2.

  8. #28
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Ja taki nawet i byłbym w stanie kupić ponieważ nie ma zbyt wielu uniwersalnych komputerów pokładowych lecz mam zamiar kupić radio 2din na androidzie także schowek i tak poleci :P zresztą jak dla kogoś kto chce mieć ukazane spalanie LPG to podłączenie pod OBD nie jest dobrych rozwiązaniem

  9. #29
    Użytkownik Awatar ziober11
    Dołączył
    Nov 2014
    Imię
    Krzysztof
    Auto
    Civic Coupe EM2
    Skąd
    FZ
    Posty
    5

    Domyślnie

    Rozglądałem się za takim radyjkiem ale to są duże koszta na allegroszu ostatnio widziałem, prawie 2tysie(nowe oczywiście). Mi osobiście by pasował UKP ale na interfejsie OBD2 z bluetooth. Instalacja byłaby szybsza, tylko czujniki temp. trzeba by było ulokować. Jak nic się nie pojawi to jednak się zdecyduje na tradycyjny UKP firmy Reveltronics. Trzeba się koniecznie dostawać do ECU żeby zdobyć sygnał VSS ? W pierwszym poście jest informacja, że sygnał ten znajduję się również w kostce od radia. Dlaczego go nie wykorzystałeś?

  10. #30
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Bo taka opcja jest w nowszych samochodach gdzie głośność wzrasta wraz z prędkością, a u nas tego nie ma więc najlepiej podłączyć się pod ECU

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •