Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Diesel 2.2 zawor egr

  1. #11
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    niemoge utrzymac szesciu zapalonych lampek eco a wydaje mi sie ze po zakupie przez dzien-dwa nie bylo z tym problemu,auto z jakiegos powodu pewnie pali wiecej.moge utrzymac te 6zapalonych lampek tylko wtedy jak trzymam delikatnie pedal na gazie,na tyle ze samochod slabnie i to dosc wyraznie,czy u was niema problemu w utrzymaniu zapalonych wszystkich lampek eco? Zeby samochod sobie jechal 100 czy 120? Czy chocby 80? Myslalem ze to bedzie kwestia regulacji zaworow ale niema zmiany po regulacji.Ktos mi tu doradzil zeby wyczyscic egr. Lucas.fk2 czemu uwazasz zeby nie zawracac sobie tym glowy,nie przyniesie skutku bo nie powinien byc brudny? Co moze byc jeszcze przyczyna nie palacych wszystkich kontrolek eco?

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw jak to jest z tymi 6 zielonymi lampkami. Uzytkuje auto głównie w miecie i też kiedyś bez problemu mogłem załapać się na 6 zielonych lampek a teraz tylko cztery. Czy to jest moze kwestia wyczyszczenia EGR-a?

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic 2.2 CTDI
    Posty
    265

    Domyślnie

    ok ale jak sie rozbierze egr to sa dwie uszczelki ktore nalezy wymienic i skad je wziaść widoczne na zdjeciu ponizej nr. 4 i 3


    Cytat Zamieszczone przez buri Zobacz posta
    a ile ty masz najechane ze myslisz ze juz sie zawalil?

    tu masz tutorial:
    http://www.civinfo.com/forum/how/724...egr-valve.html

    chyba tez sobie z okazji wiosny przeczyszcze
    ok a masz uczleki jak sciagniesz egr to musisz wymienic uszczelki
    Ostatnio edytowane przez grypsownik ; 22-03-14 o 22:18

  4. #14
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    uszczelek nie mam ale nie kosztuja jakiegos majatku i zamierzam je kupic w aso
    z tego co pisali na civinfo, to powinny kosztowac ok 50-70pln

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic 2.2 CTDI
    Posty
    265

    Domyślnie

    a zaslepial juz ktos EGR w tych hondach 2.2 ???? jakie sa skutki usuwania czy lepiej przeczyscic samemu buri jak bedziessz czyscic EGR to zamiesc fotki

  6. #16
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze ordi kiedys pisal ze zaslepial u siebie egr - zerknij do jego tematu
    ja wezme sie za czyszczenie najwczesniej za 2 tygodnie bo teraz w rozjazdach bede ale jak juz bede to robil to cykne fotki


    dobra znalazlem - str 10 jego tematu:

    "Dziś próbowałem zaślepić EGR na wzór jak to się robi w VAGach. Po 4 godzinach spędzonych w garażu, popażeniu 2 palców, rozcięciu 2 dłoni, szlifowaniu, kręceniu, cięciu itd udało mi się zaślepić EGR i zamontować go na nowo. Niestety, po odpaleniu auta system powiedział mi "wal się na ryj" i wyświetlił CHECH SYSTEM Wróciłem, poszperałem trochę po necie i niestety ale właśnie podobno w Hondach wywala błąd jak się zaślepia EGR No, chyba że ma ktoś patent na to...?
    Jedyny plus z dzisiejszego dnia jest taki, że potrafię już w 15min wymontować i zamontować na nowo EGR"
    Ostatnio edytowane przez buri ; 24-03-14 o 09:38

  7. #17
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Na civinfo jest sporo fotek z czyszczenia EGR i smoly bylo sporo. Az sie zam zastanawiam czy przy montazu ICka nie przeczyscic EGR przy okazji

  8. #18
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    jest to dobra okazja, wiec czym predzej skladaj to wszystko
    ja sie boje ze u mnie beda sruby pozapiekane i ciezko bedzie je ruszyc ale zobaczymy
    a tak sobie mysle ze moze lepiej jak egr jest przytkany tym koksem i przelot jest maly, bo to prawie jak by byl zaslepiony
    przynajmniej dopoki checka nie wywala

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    Civic 2.2 CTDI
    Posty
    265

    Domyślnie

    ciekawe jak by zadzialal patent zaslepki i malej dziurki po srodku w tej zaslepce czy wywali wtedy check

    a można przeciez ta uszczelke zastapic pasta wysokotemperaturowa ?
    Ostatnio edytowane przez grypsownik ; 25-03-14 o 16:11

  10. #20
    Użytkownik Awatar George134
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Grzes
    Auto
    Honda Civic
    Skąd
    UK
    Posty
    123

    Domyślnie

    Ja mam zablokowany/zaslepiony wylaczony na mapie rowniez zeby niebylo bledow smiga wybornie dolot wyczyscilem tez bo byl niezle zapchany:/
    Polecam
    Kazdemu wywalenie egr i zmniejszy sie zuzycie paliwka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •