Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Powerbass s-6c +Alpine MRV F-305 V12 + ALPINE IVA-D105R - Piskliwe tweetery

Użytkownik Awatar lliper
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Honda Civic EJ9 pr

Domyślnie Powerbass s-6c +Alpine MRV F-305 V12 + ALPINE IVA-D105R - Piskliwe tweetery

Cześć, zakupiłem ostatnio do mojej ej-tki zestaw Powerbassów s6c. Po przeczytaniu kilkunastu opinii że góra jest umiarkowana, miałem nadzieje że będę zadowolony, po odsłuchaniu miałem wrażenie że kupiłem jakieś chińskie głośniki za 40zł z biedronki. Tweetery tak "dają" po uszach że nie można wytrzymać. Nie wiem czego to jest czy te zwrotnice są aż tak kiepskiej jakości ? Przy skręceniu wysokich tonów na 17,5kHz jest lepiej, ale dalej jest do za głośno.

Miał ktoś może taki problem u Siebie? Wie jak go rozwiązać ? Zastosować jakies tłumiki ? Czy może podłączyć głośniki w bi-ampingu ? bo mam wrażenie że wydałem 200zł w błoto...

Użytkownik Awatar djdolar
    Auto
    E jot szejść R-95P

Domyślnie

pozostaje CI jedynei korekcja na radiu . Ten model tak gra . niestety opinie na forach "nie grają"

edit:
    w tej cenie mogłes poszukać u-Dimension EL Comp 6 - grają przyjemniej , nie walą po uszach.

Użytkownik Awatar lliper
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Honda Civic EJ9 pr

Domyślnie

hmm, no zawsze można od sprzedać

Użytkownik Awatar MarcinWL
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3

Domyślnie

Pamiętaj że nie tylko głośniki mają wpływ na brzmienie, być może radio albo wzmacniacz nadmiernie ostrzą co tylko uwypukla brzmienie tweeterów z S6C które bądź co bądź do łagodnych nie należą.

Użytkownik Awatar zakit
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Silvia S12/Laguna

Domyślnie

jaki masz korektor w radiu? ja bym proponował sciagnac kilka decybeli z pasma 17KHz w góre
    ja u siebie tak zrobiłem, sciagnalem po 3dB z samej góry, mimo ze lubie ostre syki.
    gram Vibe.

Imię
    Marcin
    Auto
    EK3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zakit Zobacz posta
    jaki masz korektor w radiu? ja bym proponował sciagnac kilka decybeli z pasma 17KHz w góre
    ja u siebie tak zrobiłem, sciagnalem po 3dB z samej góry, mimo ze lubie ostre syki.
    gram Vibe.
    To trochę kastrowanie dźwięku, ale czasem nie na innej rady. Tanie tweetery, na prostej zwrotce 6db/okt (czyli to co w s6c) mają tendencję do ostrzenia, jest to spowodowane dość nierównomierną charakterystyką tweeterów, przy pewnych częstotliwościach ten głośniczek po prostu gra głośniej co słuchacz odbiera jako nieprzyjemne ostrzenie.

Btw. lliper czy masz powłączane jakieś "udoskonalacze" dźwięku w radiu, podbicia basu, loud itp? Jeśli tak to powyłączaj to wszystko, i dopiero zacznij ustawiać sprzęt.

Użytkownik Awatar lliper
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Honda Civic EJ9 pr

Domyślnie

Wszystko mam na zero Tak jak mówiłem jak skręcę w radiu własnie 17,5kHz to jest już lepiej, ale słychać "kastracje". Jest jeszcze opcja żeby podłączyć cały zestaw w bi-ampingu bez zwrotnicy . Tylko że dostać się do gumowych osłon na kable to porażka...

Użytkownik Awatar zakit
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Silvia S12/Laguna

Domyślnie

no tak tylko ze do biampingu musisz juz miec 4ro kanał i to z dobrą regulacją HPFa a nie taką podstawową do np 200Hz

Imię
    Marcin
    Auto
    EK3

Domyślnie

Z tymi głośnikami szkoda zachodu na biamping, kiedyś próbowałem na 4ch wzmacniaczu audioart i alpine 9833r (ma pełną zwrotkę aktywną i czasówki) i szczerze mówiąc nie dało się tego dobrze ustawić. S6C to budżetliga, i jedyne co może uratować brzmienie to ciepło brzmiący wzmacniacz dobrej klasy i poprawne ukierunkowanie tweeterów. Popatrz sobie na charakterystki kierunkowe jakiegokolwiek tweetera, im większy kąt między głośnikiem a uchem słuchacza tym słabiej słyszalne wysokie częstotliwości - czyli w praktyce odpowiednio ukierunkowując tweetery zrobisz to samo co obcinając wysokie częstotliwości zwrotnicą na radiu. Z tą zaletą że zakres regulacji masz płynny no i nie ingerujesz w brzmienie za pośrednictwem radia, co pozwala zachować lepszą jakość dźwięku.
    Ostatnio edytowane przez MarcinWL ; 24-03-14 o 09:37

Użytkownik Awatar wydma8

Domyślnie

Zawsze gra tak, jak gra najslabszy punkt ukladanki...

Uprawnienia umieszczania postów