Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: dziwne odgłosy z oparcia fotela kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Awatar masu80
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    29

    Domyślnie dziwne odgłosy z oparcia fotela kierowcy

    Witam,
    od jakiegoś czasu zauważyłem, że w oparciu siedzenia podczas jazdy zwłaszcza przy skręcaniu lub jeździe na nierównościach coś "przeskakuje" jakby sprężyna lub jakaś struna, daje się to odczuć na plecach, coś jakby w konstrukcji oparcia fotela, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ???

  2. #2
    Użytkownik Awatar KingKong
    Dołączył
    Oct 2007
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraków/ Ostrów Maz.
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masu80 Zobacz posta
    Witam,
    od jakiegoś czasu zauważyłem, że w oparciu siedzenia podczas jazdy zwłaszcza przy skręcaniu lub jeździe na nierównościach coś "przeskakuje" jakby sprężyna lub jakaś struna, daje się to odczuć na plecach, coś jakby w konstrukcji oparcia fotela, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ???
    potwierdzam, jest, ale nie zwracam uwagi bo obecnie skupiam się na wkurzającym rezonowaniu jakiegoś plastiku w drzwiach z prawej strony

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX gen
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    44

    Domyślnie

    U mnie jak najadę na dziurę z prawej strony to coś trzeszczy w bagażniku. Odgłos dochodzi z prawej strony. Trochę denerwujące ale już się przyzwyczaiłem. Chociaż jak któryś z kolegów miał podobny problem i go rozwiązał to chętnie skorzystam z rad. Próbowałem zaradzić problemowi, wszedłem do bagażnika dociskałem różne plastiki, a brat jeździł po dziurach lecz niestety nie zlokalizowałem przyczyny. Mogę jedynie powiedzieć, jakby kogoś denerwowały odgłosy drzwi na nierównościach, to pomaga posmarowanie uszczelek silikonem.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Jaroszy
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Jarek
    Auto
    Civic IX L13z4
    Skąd
    Białystok/Gent
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marynarz1985 Zobacz posta
    U mnie jak najadę na dziurę z prawej strony to coś trzeszczy w bagażniku. Odgłos dochodzi z prawej strony.
    może to zestaw naprawczy? ogolnie kompresor jest zawiniety w folie bombelkowa ale może butelka stuka?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX gen
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaroszy Zobacz posta
    może to zestaw naprawczy? ogolnie kompresor jest zawiniety w folie bombelkowa ale może butelka stuka?
    Do testow wyjąłem wszystkie rzeczy z bagaznika nawet te ukryte w schowkach i dalej skrzypi.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez masu80 Zobacz posta
    Witam,
    od jakiegoś czasu zauważyłem, że w oparciu siedzenia podczas jazdy zwłaszcza przy skręcaniu lub jeździe na nierównościach coś "przeskakuje" jakby sprężyna lub jakaś struna, daje się to odczuć na plecach, coś jakby w konstrukcji oparcia fotela, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ???
    Czy udało się zlokalizować przyczynę odgłosu i przemieszczenia. U mnie występuje identyczna sytuacja i nie wiem jak się do tego zabrać.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Auto
    CIVIC 1.8 5d 2013
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    11

    Domyślnie

    sposób sprawdzenia i naprawy w poniższym filmiku
    https://www.youtube.com/watch?v=X3dwi8m-9M8

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •