Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Karosieria CIVIC VIII - potrzebna pilna rada

  1. #1
    Użytkownik Awatar elminsterr
    Dołączył
    May 2009
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    107

    Domyślnie Karosieria CIVIC VIII - potrzebna pilna rada

    Witam,

    Mam okazję kupić CIVIC VIII 1,8 wersja sport, rocznik 2007 z przebiegiem około 50 tys. - sprawdzony i prawdziwy. Niestety był użytkowany w mieście i ma malowany prawy bok (prawe drzwi przednie i tylne mają wartość lakieru 140 i 110, a wszędzie indziej jest 60-80) oraz plastykowy tylny zderzak. Malowanie zrobione jest ok.

    Poza malowaniem nic nie świadczy o tym był brał udział w wypadku, opony równo żużyte z roku 2007, szyby oryginalne 2007. Za to całe wnętrze i silnik bardzo dobrze, serwisowany w ASO - są papiery, wymieniony np. 2 lata temu akumulator, i amortyzatory przednie przy 37 tys km. Sprzedający chce 36 tys.

    Warto kupować? Ile powinienem wynegocjować z tej ceny przy tym stanie karoserii? Ile będzie kosztować korekta lakieru/ponowne malowanie w dobrym warsztacie i jeśli robota będzie dobrze wykonana, a auto garażowane to ile taki nowy lakier wytrzyma?

    Czy 3 tys. urwane z tej ceny powinno wystarczyć na naprawy?

    Jednak karoseria jest w dość ciężkim stanie - zdjęcia.
    Zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez elminsterr ; 04-03-14 o 12:03

  2. #2
    Użytkownik Awatar 140KM
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    FK2 1.8 Exec
    Skąd
    3city
    Posty
    359

    Domyślnie

    jeśli naprawy lakiernicze były zrobione prawidłowo i wygląda to dobrze to nie ma się czego czepiać ;
    jeśli stan techniczny i wnętrze ok to tylko się cieszyć;
    większość widocznych na zdjęciach rys / uszkodzeń można "naprawić " tanim kosztem nawet samemu przy zastosowaniu dobrych kosmetyków do lakieru;( ufo ma delikatny lakier więc takie rysy to nic nadzwyczajnego )
    kwestia ceny - potarguj ze sprzedającym aby opuścił na kosmetykę lakieru - 36 tyś tanio nie jest ale....

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    EM2 K24
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    678

    Domyślnie

    pasta polerska papier p3000 i zejdzie wszystko z karoseri to na zdj a tam gdzie są małe zarysowania do np podkładu to za pareset zł zrobią ci zaprawki

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    60-80 czyli lakier nieźle zjechany....ogólnie zaniedbany egzemplarz - jak widzę tak obite drzwi na rancie wiem wszystko o użytkowniku...nie szanował auta, 36 tysiaków za tak poprzecierane auto to niezły żart Dodatkowo malowany....ale jakiś jelonek może się chwyci

  5. #5
    Użytkownik Awatar elminsterr
    Dołączył
    May 2009
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    107

    Domyślnie

    Ile byście radzili za to malowanie i stan karoserii stargować? Cała reszta, stan techniczny auta jest w bardzo dobrym stanie...

  6. #6
    Użytkownik Awatar 140KM
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    FK2 1.8 Exec
    Skąd
    3city
    Posty
    359

    Domyślnie

    mam wrażenie ,że właścicielem auta jest kobieta ....

    a rady "zombiego" można przemilczeć

    36 tys na wyjściu to sporo więc targuj mocno... ( porównaj ceny w ogłoszeniach dla 2007 )

  7. #7
    Użytkownik Awatar elminsterr
    Dołączył
    May 2009
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    60-80 czyli lakier nieźle zjechany....ogólnie zaniedbany egzemplarz - jak widzę tak obite drzwi na rancie wiem wszystko o użytkowniku...nie szanował auta, 36 tysiaków za tak poprzecierane auto to niezły żart Dodatkowo malowany....ale jakiś jelonek może się chwyci
    Sądzisz że za dużo? Jak za auto od 1 właściciela i z pewnym przebiegiem 50 tys.? Całe wnętrze potwierdza przebieg, faktycznie stan karoserii nie jest najlepszy ale jestem gotów ją zrobić.

    @zombie6 do ilu według Ciebie powinienem stargować żeby to miało sens?

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    30 tysięcy i ani centa więcej !!!! To jest 2007r. przed liftem, a więc jeszcze badziewniej wykonany w fabryce niż poliftowy, ten zderzak to będzie b. ciężko spasować, auto poza tym jest malowane i ma sporo uchybień, a sprzedający żąda kasiory jak za igłę....

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    EM2 K24
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    678

    Domyślnie

    ryski nawet na głupiej myjni powstają , większość da się spolerować a to co nie to do zaprawek , Elminsterr jeżeli uważasz że to auto właśnie dla ciebie podjedz do lepszego lakiernika niech ci powie ile bd kosztować zrobienie tego i jak ci powie np 400zł to cena w dół o tysiaka i już jest

  10. #10
    Użytkownik Awatar elminsterr
    Dołączył
    May 2009
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 140KM Zobacz posta
    mam wrażenie ,że właścicielem auta jest kobieta ....

    a rady "zombiego" można przemilczeć

    36 tys na wyjściu to sporo więc targuj mocno... ( porównaj ceny w ogłoszeniach dla 2007 )
    140KM: od jakiej kwoty ty byś zaczął? 33 tys.? Jadę za chwilę się targować i chciałbym żebyście mi poradzili od jakiej kwoty zacząć i jaki dać sobie górny limit żeby nie przepłacić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •