Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nietypowy problem

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie Nietypowy problem

    Hej

    Mam nietypowy problem - mianowicie zmieniłem akumulator na nowy (yuasa), odpaliłem auto, włączyłem światła - działa. Wyłączyłem silnik, ale podszedł sąsiad z prośbą o przesunięcie auta - więc odpalam, włączam światła - a tu nie ma świateł mijania. Obie żarówki na raz padły. Pomyślałem, że trudno - nowy aku, wcześniej jeździłem wiecznie na praktycznie rozładowanym (ale odpalało auto normalnie), więc może to to. Wymieniłem żarówki, jeździłem dwa tygodnie - dziś zgasło mi auto jak jechałem wolno w korku, więc wyłączyłem światła, odpaliłem auto, włączam światła - nie ma obu świateł mijania, padły obie żarówki. Ma ktoś pojęcie co się może dziać? Sprawdzałem podpięcie akumulatora, nigdzie nie ma żadnych przetartych kabli, dziwnych styków czy czegoś źle podpiętego...jak tak dalej pójdzie to zrujnuje sobie budżet ciągłymi wymianami żarówek...

    dzięki za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Tak tylko na szybko myślę, że po prostu za duży prąd "dociera" do Twoich żarówek, stąd takie akcje.

    Akumulator kupiłeś zgodnie z zaleceniem producenta co do pojemności ... ?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Auto
    VII 2004 5d 1.6 EU
    Skąd
    Dębica
    Posty
    255

    Domyślnie

    Warto sprawdzić prąd ładowania alternatora. Rozumiem, że problem nastąpił wraz z wymianą akumulatora na nowy? Bieguny i wszystko inne podpięte poprawnie?
    Akumulator dobrany odpowiedni?

    Tak gdybam, ale trzeba sprawdzić te elementy, choć powinno być jakieś zabezpieczenie by na żarówki nie poszedł prąd wyższy niż tolerowany przez żarówki.
    Ostatnio edytowane przez picasso2000 ; 18-02-14 o 18:05

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    Nie dopisałem jednej rzeczy, bo jeszcze o niej nie wiedziałem - nowe żarówki nic nie dały. Nie było świateł mijania w ogóle już.

    Właśnie wróciłem od mechanika - mam nową manetkę lewą przy kierownicy (tzn nowa to za dużo powiedziane - używana i straszliwie brzydka) i to naprawiło problem. Okazuje się, że gdzieś tam w środku doszło do małego przepalenia w skutek trzeba wymieniać całą manetkę bo podobno jest nierozbieralna...no i światła mam, z nowymi żarówkami. Pierwszy raz w ogolę słyszę o takiej usterce... co ciekawe, na prawej lampie były 3 plusy. Mam nową masę, ale w sumie nie wiem czy to problem rozwiązało bo potem już nie patrzyłem na ręce mechanikowi i nie wiem czy to sprawdził. (jak coś plącze z pojęciami elektryki to sorry, ale to kompletnie nie moje rejony :P)

    Na marginesie - jeśli ktoś posiada ładną i sprawną lewą manetkę do Civica hatchbacka VII generacji to chętnie kupię a co do kupna - orientujecie się czy ma to znacznie, czy manetka jest z trzy drzwiowej wersji, pięciu, lub innych silników? Na zdrowy rozum nie, ale wolę spytać nim kupię.

    Edit: akumulator i wszystko zgodne z zaleceniami

  5. #5
    Użytkownik Awatar iljash
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Maciej
    Auto
    bi em dablju 323
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,482

    Domyślnie

    Widzialem ze w dziale kupie wrzuciles ogloszenie o manetke. Spodobalo mi sie z gwarancja rozruchowa, bo tez nie wyobrazam sobie, ze to moze sie zepsuc a tak na serio to akurat w krk masz pare miejsc gdzie mozesz taka czesc kupic. Masz szrot w Maslomiacej , mozesz przedzwonic zapytac. Do Cairo tez mozesz przedzwonic zapytac. Do Wieliczki jak sie oni tam nazywaja ( jest na forum ich ogloszenie w komercyjnej ) tez mozesz zadzwonic i zapytac. Ewentualnie do Adama z Kokotowa czy mu gdzies na polce takie cos nie lezy i zalega

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    wiem wiem, jutro podzwonię, ale raczej najtaniej będzie na allegro. Parę już widziałem, z gwarancją rozruchową i całkiem ładne więc nie będzie problemu. Tylko ciekawi mnie czy ta manetka jest taka sama do wszystkich wersji. Ma ktoś pojęcie?

  7. #7
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Według Japancarsu, oznaczenie jest u Ciebie : 35255-S5A-G02

    Z tego co widzę w Japancarsie, to bywają różne oznaczenia, więc dla pewności, szukałbym z Twojego modelu ...chociaż jak widzę na allegro, to wyglądają tak samo :]

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    No ja z zewnątrz też nie widzę różnicy, ale może być jakaś w środku...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Marek
    Auto
    EP2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie

    Na wymianę lewej manetki była nawet akcja serwisowa.
    Wyszedł też Service Bulletin 04-015
    link1
    link2

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    Civic VII, D16V1,
    Posty
    123

    Domyślnie

    o proszę, nie wiedziałem... pewnie poprzedni właściciel przegapił, albo po prostu padło z mojej winy. Ale dobre info jest takie, że z innych wersji silnikowych i drzwiowych (mam na myśli 3d głownie) pasuje bez problemu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •