Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 96 z 96

Wątek: Woda w bagażniku civic ufo 2006 pomocy!!

  1. #91
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Mam problem w moim Civicu z wodą w bagażniku. Po każdym deszczu gdzieś przecieka woda i mokry jest dolny bagażnik (tam gdzie powinno być koło zapasowe). Uszczelniłem wszystkie rynienki przy dachu, miejsca za kierunkami bocznymi gdzie wchodzą kable i nic to nie dało. Rozebrałem tylną klape jednak jest tam kompletnie sucho, wiec to na pewno nie z klapy. Zauważyłem też że mokra jest również tapicerka z lewej strony, gdzie lewarek i odpowietrznik. Którędy może tam dostawać się woda? Uszczelka od wlewu paliwa wydaje sie być okej, odprowadzenie wody jest drożne, więc za cholere nie mam pojęcia jak do tego dojść. Dodam że kielichy amorów są suchutkie.
    Z góry dzięki za pomoc

  2. #92
    Użytkownik Awatar jogibabu
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Lbn
    Posty
    40

    Domyślnie

    U mnie kolego waliło pod listwami dachowymi i tylko przy dużym ciśnieniu. Rozbierz boczek przy mechanizmie wzijającym pasy. Jeśli masz tam mokro to duże prawdopodobieńatwo, że chodzi o te miejsca pod listwami. Ja zerwałem stare wygłuszenie i dałem na grubo bollem. Od tamtej pory mam spokój.

  3. #93
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Przepraszam za literówki ale piszę z telefonu i ... wiadomo.
    Jednak do brzegu. Jak pewnie wiecie, jest kilka przyczyn przecieków do wnętrza, tak z przodu jak i z tyłu.
    Tych z przodu (na dywanikach) np.:

    1. czasami słyszy się coś o nieszczelnościach w otworach technologicznych w ścianie grodziowej, spod serwa czy coś, ale to temat raczej indywidualny i raczej rzadki, mało spotykany, a ja tu o masowych problemach...

    2. niedrożny lub zsunięty lub uszkodzony wąż odprowadzający skropliny zza filtra kabinowego (wyjąć filtr kabinowy, w korytko pod filtrem włożyć końcówkę kompresora, przedmuchać najpierw od góry potem od dołu dla pewności. Jak nie mamy dostępu do kompresora, będzie też i drut, tylko ostrożnie);

    3. nieszczelności kleju wokół szyby przedniej (Zdjąć listwy maskujące uchwyty relingów dachowych zaczynając od tyłu aż cala wyjdzie, jak już zdjęte to oczyścić dokładnie z brudu, ziemi, piachu, liści itd na całej długości!!! Sprawdzić czy wokół uchwytów nie przerdzewiało. TYM RAZEM BEZ KOMPRESORA I DYSZY SIĘ NIE OBEJDZIE! zdjąć maskownice ze słupków A, naszykować płyn do mycia szyb DOMOWYCH {chodzi bardziej o butelkę, bo lepiej rozprowadzi płyn},lub zwykła woda z płynem do naczyń),włożyć dyszę do wnętrza w okolice krawędzi szyby przedniej, spryskać płynem na zewnątrz wokół krawędzi szyby, dmuchać i obserwować gdzie widać pęcherzyki powietrza. Jak już mamy winnego to odtłuszczamy wokoło i najlepiej szczeliwem do dachu rynien albo co tam kto dostanie, bo nie twardnieją i dobrze przylegają. SILIKONY RACZEJ NIE BO RDZA LUBI KWAŚNE I BĘDĄ PUSZCZAĆ PO KRÓTKIM CZASIE!

    4. rozchodzące się zgrzewy w każdym rogu dachu pod listwą maskującą uchwyty do relingów:
    - z PRZODU - metoda ta sama co punkt wyżej: listwy won, czyścimy, odtłuszczamy, kompresor, płyn, pęcherzyki, potem szczeliwo, najlepiej paluszkami bo mało miejsca, ale tak żeby nie zakleić odpływu, a że klej plastyczny to rozchodzenie szczelin niegroźne;
    - z TYŁU - jako że w przeciwieństwie do ukrytych pod listwami przednich zgrzewów, tylne masakrycznie widać, polecam trochę inną metodę - zaprawka w kolorze nadwozia w markerze (tzw PEN), no chyba że ktoś kocha silikony. Znowu listwy z dachu i całe zgrzewy od tych pod listwą kilka centymetrów na końcu dachu, aż po same końce paneli pod uszczelką pokrywy bagażnika. Farbą w PENIE wypełniamy szczeliny widoczne na zgrzewach, dokładnie i kilkukrotnie, na bogato wkoło. Co prawda może zacząć się rozchodzić znowu, ale jak macie PENA w kolorze to i estetyczniej i łatwo o poprawki. Czasami po zimie trzeba zabieg na tylnych zgrzewach poprawić, cieplej się robi i szczelina się rozchodzi!

    5. przelotki instalacji z budy do klapy (tu naprawa raczej nigdy nie zawodzi, najlepiej szczeliwo, ale że przeciwnik trudny to niech już tam ten silikon...)

    6. nieszczelności klapy:
    - pomiędzy szybą szklaną a plastikową (tu polecam poszukać klapy pod kolor, albo rzeźnić-rzeźbić...silikon?)
    - czasami ciekną osadzenia wkrętów, przelotki itp. (zdemontować poszycie klapy bagażnika, latarka w dłoń i hyc do środka, zamykamy za sobą klapę, pomocna ręka leje wodę od dachu aż po tylny spojler i światła i badamy... Tu tylko silikonik...)
    - wspomniane wyżej światła (uszczelniające pianki pod spodem świateł już nie są uszczelniające. Można podobno zamówić w serwisie nowe...).

    Po naprawach z przodu będzie wiadomo że zawiodły, kiedy znowu będzie mokro pod dywanikami. Z tyłu tak naprawdę rzadko zaglądamy pod zapas, wiec raczej dla pewności podczas opadów zdejmijmy pokrywki mocowania tylnych amortyzatorów. Jeśli znowu cieknie górą (prawie na pewno zgrzewy przy dachu), to będzie wilgoć i rdza na śrubach lub wkoło nich.

    Mama nadzieję że moja próba usystematyzowania moich i waszych doświadczeń wyprostuje komuś drogę przez mękę i zaoszczędzi sporo czasu i nerwów.
    Jakbym coś pominął to śmiało pisać - przejżę i dopiszę do listy.
    Jakby co to zapraszam na poszukiwania na YOUTUBE. Napiszcie to może podrzucę jakieś linki do filmików i pomogę w tłumaczeniach z angielskiego jakby ktoś się nie czuł na siłach.

    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez tomaton1980 ; 20-04-20 o 03:13

  4. #94
    Użytkownik Awatar bleedingman
    Dołączył
    Nov 2016
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Końskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam mam problem z wodą w bagażniku auta oraz w samej kabinie. Woda pojawia się tylko z prawej strony tak jak by od strony nadkola.
    Jeśli chodzi o kabinę za fotelem pasażera pod nogami wykładzina jest cała mokra jak by od środka od strony podłokietnika była najbardziej mokra.
    Od czego zacząć szukać przecieku? Co sprawdzić na samym początku?
    Podsufitka wydaje się sucha czy uszczelka tylnej klapy jest cała a bynajmniej sprawia takie wrażenie.

  5. #95
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Przeczytaj ten temat. Myślę że znajdziesz odpowiedź.

  6. #96
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. U mnie w honda civic na łączeniach dach a bok karoseri uległa zniszczeniu ta substancja uszczelniająca która była oryginalna. Musisz ściągnąć te gumu na dachu i to uszczelnić. Ja uszczelniłem to specjalnym siliconem do szyb samochodowych, który jest nieszkodliwy dla blachy. Woda ścieka z dachu do bagażnika zachaczajac o armatyzatory. Mi to rozwiązało problem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •