Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Wątek: Woda w bagażniku civic ufo 2006 pomocy!!

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    civic 1.3 ufo 2.2
    Skąd
    Hałuszowa
    Posty
    37

    Angry Woda w bagażniku civic ufo 2006 pomocy!!

    HEJ

    mam problem z wodą w bagażniku, nie wiem skąd cieknie. może macie jakieś swoje sposoby na zlikwidowanie tego problemu
    POMOCY!!!!!

    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz gdzieś uszkodzoną uszczelkę klapy lub z lewej strony pod zderzakiem jest tak zwane odpowietrzenie budy. Są to takie kalpki które same sie otwierają jak np zamykasz drzwi, ewentualnie brakuje ci jakiś plastikowych zaslepek które są pod zderzakiem po bokach.

  3. #3
    Użytkownik Awatar piotrooh
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic 1,8 2006
    Skąd
    Poznań
    Posty
    22

    Domyślnie

    Miałem to w jajku. Najlepiej wsadź siebie do bagażnika i poproś kogoś o lanie wody na auto. W ten sposób możesz szybko zlokalizować przeciek. Pozostaje mieć nadzieję, że jak wspomniał uniu1 to jakaś pierdoła typu zaślepka albo uszczelka.

  4. #4
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrooh Zobacz posta
    Miałem to w jajku. Najlepiej wsadź siebie do bagażnika i poproś kogoś o lanie wody na auto. W ten sposób możesz szybko zlokalizować przeciek. Pozostaje mieć nadzieję, że jak wspomniał uniu1 to jakaś pierdoła typu zaślepka albo uszczelka.
    99% uszczelka
    niestety tez mialem ten problem po wymianie szyby w ASO tak cudownie ja wymienili i zorientowalem sie jak minela gwarancja na te 'usluge'
    woda przedostaje sie miedzy szyba a tzw. oknem dodatkowym

    sprawdzalem wlasnie tym sposobem, o ktorym mowi piotrooh tyle ze najpierw zdemontowalem plastiki od wewnatrz klapy i wtedy widac gdzie dokladnie leci
    niestety naprawa nie jest tania bo drogie sa jednorazowe spinki, ktore montuja to okno dodatkowe, uszczelka tez cos kolo 300pln

    mam biuletyn mowiacy jak usuwac ta usterke bo byla akcja serwisowa na to.

    jesli nie miales wymiewnianej tylnej szyby podjedz do dealera i to zglos i zapytaj co proponuja - moze uda sie zrobic to na koszt producenta

    powolaj sie na biuletyn nr: SJ-08-022-00

  5. #5
    Użytkownik Awatar przemsi
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    przemek
    Auto
    Civic 1.8 i vtec,
    Posty
    22

    Exclamation woda w bagażniku - Civic 5d, Hatchback 2006.

    Witam,
    Przeglądałem dotychczasowe wątki dotyczące zbierającej się wody w bagażniku (miejsce na oponę zapasową), jednakże w moim przypadku nic nie pomogło.
    Civic 2006, 1.8i vtec, 5D, HB.

    Rozebrałem wszystkie elementy plastikowe (do "gołej" blachy). Następnie polewałem wodą, i praktycznie nie znalazłem śladu wody. Po deszczu, bądź myjni - woda się zbiera ponownie. Nie jest jej dużo, ale regularnie pojawia się.
    Sprawdziłem wlew paliwa. W gumie otaczającej wlew była mała "dziura" oraz zapchany kanalik odprowadzający nadmiar wody(ten co przechodzi przez gumę). Woda zbiera się za równo w lewej jak i w prawej komorze podłogi bagażnika, także myślę że załatanie dziurki w gumie, dużo nie pomogło
    Na ang forach znalazłem takie info o wadliwych uszczelkach od tylnej szyby. Rozebrałem plastyki od klapy, i zbadałem że wszystko jest szczelne.
    Podobno jak jest takie coś:

    to tędy może woda gdzieś tam ściekać klapą przez uszczelkę do bagażnika, ale to nie w moim Civic'u.

    Czy jest gdzieś np.: w nadkolach bądź gdzieś indziej jakiś kanał odprowadzający wodę (?) który mógł się zapchać.


    Tak na poprawę humoru wrzucam link z YT, jak u kogoś woda ładnie leci:
    http://www.youtube.com/watch?v=3Zvdy7nNSig

    p.s. zdjęcia wykorzystałem z ang forum, jednakże w moim Civicu jest tak samo. Problem tamtego Civica nie został rozwiązany.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Posty
    532

    Domyślnie

    Kumpla do bagażnika i na karchera

  7. #7
    Użytkownik Awatar przemsi
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    przemek
    Auto
    Civic 1.8 i vtec,
    Posty
    22

    Domyślnie

    Robiliśmy tak, tzn z wiadrami wody ;-) nic nie leciało. . Jak na ironię losu. Ale podczas jazdy kiedy ' nadwozie pracuje ' wodazbiera się ponownie. Łatwo sprawdzić- wystarczy zdjąć nakładkę- zaślepkę od mocowania amortyzatora. Tam w tych dołkach pojawiają się krople. .. następnie spływają do bagażnika.
    Czy może woda polecić poprzez rylingi na dachu, pozniej jakoś do bagażnika?

  8. #8
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    skoro lejac wiadrami nic nie widac to wygladalo by na to ze jadac pęd powietrza wpycha wode jakas droga do srodka

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Skoro masz krople w dołkach przy mocowniau amorów towoda moze lecieć tąuszczelką co przechodzą przewody z budy do klapy. Zdejmij ją z otworu który jet w budzie i daj cienko silikonu bezbarwnego lub coś innego co przyklei tą uszczelke do blachy.

  10. #10
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez uniu1 Zobacz posta
    Skoro masz krople w dołkach przy mocowniau amorów towoda moze lecieć tąuszczelką co przechodzą przewody z budy do klapy. Zdejmij ją z otworu który jet w budzie i daj cienko silikonu bezbarwnego lub coś innego co przyklei tą uszczelke do blachy.
    Nie uzywa sie silikonu do klejenia do metalowych elementow - silikon jest kwasny i uzycie go w tym miejscu to recepta na rdze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •