Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Stukanie na zimnym silniku zaraz po odpaleniu

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    65

    Domyślnie

    Okej , jutro wyreguluje zawory i dam znać czy jest lepiej ; )

  2. #22
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    na pierwszym filmiku Bseria to jakby kasowniki vtec -częste
    a w jakim stanie masz klawiaturę i kasowniki(jeżeli masz vtec)
    kolega ma ten sam problem B- seri i wymieniał kasowniki i winna jest zużyta-wyrobiona klawiatura ,
    olej też ma znaczenie ,szczególnie zimą przy mrozach

  3. #23
    Użytkownik Awatar TomiNeo
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    Same Hondy
    Skąd
    Praszka/Opole
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    mam w b16a2 to samo, na zimnym słychać a później cisza, jak dla mnie - norma.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    65

    Domyślnie

    Już wszystko wiem ... zawory są ok ale po zdjęciu pokrywy się przeraziłem ...nie wiem czy mam się cieszyć (że nie panewka) czy plakać ... uszczelka z pod pokrywy od strony rozrzadu została częściowo zmielona ...przez co dostał się olej na pasek rozrzadu i przeskoczył na wałku ssącym ; / To była przyczyna klepania zaworów na zimnym ... auto odstawiłem i w sobote zabiorę się za czyszczenie wszystkiego i poprawne ustawienie rozrządu . Całe szczęscie ,że to tylko jeden ząbek i nie narobilo szkód w silniku ... po remoncie taki numer potrafi człowieka załamać ... Co ciekawsze uszczelka OEM , znajomy mi powiedział ,że na rogach trzeba dać silikonu , ja tego nei zrobiłem i to pewnie przez to ... Mam nauczkę na przyszłość i nei pozostaje mi nic innego jak poskladac rozrzad i kupic nową uszczelkę . Dobrze ,że tylko tak się to skończyło . Mimo wszystko mieliście rację ...zawory ; ) Tylko ,że są dobrze ustawione i winowajcą był rozrząd .

    p.s. dla tych którym stuka na zimnym to nie jest normalne , bo ja tak wcześneij nie mialem , posprawdzajcie zawory i rozrząd ; )
    Ostatnio edytowane przez darius_bizi ; 12-02-14 o 15:17

  5. #25
    Użytkownik Awatar Panterek69
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Honda Civic VI Cou
    Skąd
    Kłodzko
    Posty
    54

    Domyślnie

    No to teraz mnie zaniepokoiłeś mam filmik jak z rana odpalam i stuka ale nie mam pojęcia jak bezpośrednio go wrzucić na forum .,...

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panterek69 Zobacz posta
    No to teraz mnie zaniepokoiłeś mam filmik jak z rana odpalam i stuka ale nie mam pojęcia jak bezpośrednio go wrzucić na forum .,...
    Spokojnie ...obadalem Twój filmik i u Ciebie jest ok , na zimnym delikatnie cykają zaworki to normalne , a u mnie to zawory nie cykały tylko stukaly/waliły ; ) Przez przestawiony rozrząd i ogromne luzy na zaworach ssących (nie domykały się )

  7. #27
    Użytkownik Awatar Panterek69
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Honda Civic VI Cou
    Skąd
    Kłodzko
    Posty
    54

    Domyślnie

    To super

  8. #28
    Użytkownik Awatar Jookoozzz
    Dołączył
    Apr 2013
    Auto
    EG3 / D13 +
    Skąd
    ...
    Posty
    633

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darius_bizi Zobacz posta
    Już wszystko wiem ... zawory są ok ale po zdjęciu pokrywy się przeraziłem ...nie wiem czy mam się cieszyć (że nie panewka) czy plakać ... uszczelka z pod pokrywy od strony rozrzadu została częściowo zmielona ...przez co dostał się olej na pasek rozrzadu i przeskoczył na wałku ssącym ; / To była przyczyna klepania zaworów na zimnym ... auto odstawiłem i w sobote zabiorę się za czyszczenie wszystkiego i poprawne ustawienie rozrządu . Całe szczęscie ,że to tylko jeden ząbek i nie narobilo szkód w silniku ... po remoncie taki numer potrafi człowieka załamać ... Co ciekawsze uszczelka OEM , znajomy mi powiedział ,że na rogach trzeba dać silikonu , ja tego nei zrobiłem i to pewnie przez to ... Mam nauczkę na przyszłość i nei pozostaje mi nic innego jak poskladac rozrzad i kupic nową uszczelkę . Dobrze ,że tylko tak się to skończyło . Mimo wszystko mieliście rację ...zawory ; ) Tylko ,że są dobrze ustawione i winowajcą był rozrząd .

    p.s. dla tych którym stuka na zimnym to nie jest normalne , bo ja tak wcześneij nie mialem , posprawdzajcie zawory i rozrząd ; )
    A ja mysle ze nie przeszkoczył przez olej tylko było zle złozone Ale mniejsza o to , wazne ze juz nie klupie...Ja ostatnio pokrywe chyba z 10 razy sciagałem, składane na starej uszczelce i nawet silikonu nie dawałem, olej tez sikał i nic sie nie przestawiło ...

    Uszczelka została zmielona? tzn? wciagło ja do głowicy czy pasek ja zaiwanił ?
    Ostatnio edytowane przez Jookoozzz ; 15-02-14 o 08:01

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    65

    Domyślnie

    Uszczelke zahaczyło kólko rozrządu ... już nei ma tego kawałka ... Ja myslę ,że to przez olej na 100% ... sam składałem rozrząd i był ustawiony na znakach , po odpaleniu wszystko ładnie ...a po tych 300km nagle zaczęło coś stukać i jak się okazało przeskoczył . Co tam mogło być źle złożone ? Skoro rozrzad ustawiony na znakach...uszczelka nowa , napinanie wg manuala ,napinacz , pokrywa dokręcona dynamometrem wg manuala .

  10. #30
    Użytkownik Awatar Jookoozzz
    Dołączył
    Apr 2013
    Auto
    EG3 / D13 +
    Skąd
    ...
    Posty
    633

    Domyślnie

    Napinacz słabo dokrecony i poluzował Tak to mozna gdybac cały czas, co by było gdyby było ... Wazne ze tylko tak sie skoczyło , bo inaczej by było takata
    Szerokosci...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •