Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: "Cykanie" silnika

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    1

    Domyślnie "Cykanie" silnika

    Ostatnio po odpaleniu silnika zajrzalem zobaczyc pod maske i silnik wydawal charakterystyczne cykanie. Czy to normalne? Nie jest to glosny dzwiek. Z zamknieta maska prawie nie slychac, w srodku w samochodzie w ogole. Moze tak ma byc i tak pracuje silnik? Jak to jest u Was? Dodam ze "cykanie" slychac zarowno na zimnym jak i na cieplym. Samochod ma dopiero przejechane 2,5k

  2. #2
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    W moim nic nie "cyka" silnik pracuje cichutko nawet zimny (przebieg prawie 20 tys. )

  3. #3
    Użytkownik Awatar Szczery
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 HB * EK3+ 4D
    Skąd
    Wodzierady/P-ce
    Posty
    1,235

    Domyślnie

    Założ gaz to bedziemy na wtryskiwacze wine zwalać.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć o jakim "cykaniu" mówimy. Ja też zauważyłem, że na działającym silniku po otwarciu maski słychać odgłos tak jakby coś się włączało co pewien czas. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju "cykanie". Dokładnie tak jak opisałeś, po zamknięciu maski prawie nie słychać, w środku w ogóle. Myślę, że jest to odgłos związany ze sprężarką klimatyzacji, która włącza się co pewien czas.

  5. #5
    Użytkownik Awatar cor7ez
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Ferio VTEC
    Skąd
    PO
    Posty
    3,124

    Domyślnie

    To sa wtryski

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  6. #6
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeusdg Zobacz posta
    Ciężko powiedzieć o jakim "cykaniu" mówimy. Ja też zauważyłem, że na działającym silniku po otwarciu maski słychać odgłos tak jakby coś się włączało co pewien czas. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju "cykanie". Dokładnie tak jak opisałeś, po zamknięciu maski prawie nie słychać, w środku w ogóle. Myślę, że jest to odgłos związany ze sprężarką klimatyzacji, która włącza się co pewien czas.
    Potwierdzam, że taki odgłos występuje i niezależnie od tego czy są to wtryski, czy sprężarka nie sądzę żeby było czym się martwić

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Auto
    Honda Civic IX
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ja też myślę, że nie ma się czym martwić. Jak to mówią: "Ten typ tak ma" W toyocie avensis co pewien czas włączał mi się pod maską wentylator ale robił to na tyle mało subtelnie, że od razu kręcił się z maksymalną prędkością. Było go mocno słychać na postoju, a w kabinie można było wyczuć wibracje. Sprawdzili w serwisie i doszli do tego, że "Ten typ tak ma"

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    84

    Domyślnie

    O takim cykaniu piszecie jak na filmiku 5:36 - 5:57?? (Trzeba naprawdę dać głośno wtedy można usłyszeć pojawiające się co chwilę specyficzne cykanie)
    http://www.youtube.com/watch?v=sJqcg7cRdHo

  9. #9
    Użytkownik Awatar karas
    Dołączył
    Jan 2006
    Auto
    civic ek3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    1,489

    Domyślnie

    elprzemo a jak według Ciebie powinien chodzic silnik benzynowy na jałowych obrotach - jak diesel????? Panowie no bez przesady niedługo na forum zaczną padać pytania typu: nacisnąlem hamulec auto się zatrzymało czy tak ma być???

  10. #10
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    charakterystyczne pyrkanie na jalowym mialem w twinporcie kiedys... te klapki od twinporta plastikowe tak chodzily.. z tego co sie orientuje to w r18 jest podobny system. Na cieplym mocno to zanika?

    dodam jeszcze ze moj tez tak ma kazda benzynowka, ktora mialem gdzies tam zawsze cykala, stukala, pyrkala... byle regularnie
    Ostatnio edytowane przez _posen ; 23-04-14 o 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •