Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Za nisko spadające wolne obroty - to nie krokowiec

  1. #1
    Użytkownik Awatar mielox
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic B18+T
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    51

    Domyślnie Za nisko spadające wolne obroty - to nie krokowiec

    Witam
    Bardzo bym prosił o pomoc w zdiagnozowaniu problemu, który stał się moją zmorą od pewnego czasu.
    Posiadam D16y7 z czapą od y8 kolektor od z6.
    Od pewnego czasu zauważyłem, że obroty silnika ( już na ciepłym) po odjęciu gazu na biegu jałowym/wciśniętym sprzęgle, lub np przy wypinaniu biegu przy dojeździe do skrzyżowania, potrafią spadać wg obrotomierza poniżej 500, silnik na chwilę zdusza się / wpada w wibracje do tego stopnia, że światła potrafią delikatnie przygasać, po czym wyciąga go z powrotem wyżej i pracuje normalnie.
    wcześniej przy tej samej czynności, obroty spadały jednak zatrzymywały się przy ok 1200 i dopiero po chwili opadały na prawidłowe ~800.
    Problem ten narastał stopniowo (dodam tutaj, że posiadam odelżone koło zamachowe, jednak po wymianie ze zwykłego na lżejsze zjawisko to nie występowało).
    Dodam, że przy pełnym obciążeniu prądowym ( światła, halogeny, dmuchawa, grzanie szyby, potrafił parę razy zgasnąć).
    Znalazłem podobne problemy na forum, jednak żadne z rozwiązań, w moim przypadku nie pomogło.
    Sprawa dotyczy tylko przejścia na wolne obroty.

    Co zrobiłem i nie przyniosło poprawy:
    Reset ECU, na nowo uczenie itp zgodnie z instrukcjami -> pogłębiło problem do czasu skasowania komputera obroty spadały, ale nie aż tak nisko.
    Czyszczenie silniczka krokowego, oraz przepustnicy, regulacja wolnych obrotów, ponowny reset ecu -> dalej to samo
    podmiana krokowca na inny, na 100% sprawny-> ten sam efekt.
    sprawdzenie łożysk alternatora, rolki sprężarki klimatyzacji, pompy wspomagania-> wszystko w najlepszym porządku, przy zrzuconych paskach efekt ten sam ( oczywiście ciut lepiej niż przy obciążeniu światłami itp)



    Skończyły mi się pomysły co jeszcze może być przyczyną a ewidentnie coś jest nie tak i raczej nie jest to dobre dla silnika (mam wrażenie tak jakby jakiś czujnik nie odczytywał, że obroty spadają bez obciążenia i pozwalał im spadać poniżej granicy, która wcześniej była wyżej.

    Poniżej wstawiam link do filmiku, jak sytuacja wygląda:

    http://www.youtube.com/watch?v=oggc2eJtydI#action=share

    Bardzo proszę o pomoc, i wszelkie sugestie co jeszcze posprawdzać i ewentualnie zrobić

  2. #2
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Jak dla mnie to co na filmiku jest zupełnie ok, nic poniżej 500 min^-1 nie opadło, normalna reakcja układu automatycznej regulacji biegu jałowego pod zmianie prędkości obrotowej...

    Dodam, że 500 1/min to ta kreseczka dosłownie minimetr czy dwa za kreseczką 0.

    U mnie działa dokładnie tak samo.

  3. #3
    Użytkownik Awatar mielox
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic B18+T
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    51

    Domyślnie

    Nie uznałbym tego za problem gdyby tak działo się od początku. Tak jak napisałem samochód potrafi zgasnąć przy pełnym obciążeniu - tak bardzo mocno go zdusza. W momencie w którym tak nisko spadają obroty czuć i na drążku i ogólnie w aucie wibracje, których kiedyś nie było.

  4. #4
    Użytkownik Awatar waldivip
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    243

    Domyślnie

    dodam ze miałem to samo u siebie pomaga regulacja sróbą na przepustnicy... ale znów coś obroty spadja trochę za nisko...

  5. #5
    Użytkownik Awatar mielox
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic B18+T
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    51

    Domyślnie

    Regulowalem przepustnice, to jak jest teraz to najlepszy efekt jaki udało mi się uzyskać metodą prób i błędów.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic Ej9 3D
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,031

    Domyślnie

    A świece? przewody jak się mają?

  7. #7
    Użytkownik Awatar redcode
    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    163

    Domyślnie

    Miałem podobny problem kiedy pękł mi kolektory wydechowy. Zdarzyło się w trasie którą miałem do zrobienia, że samochód zgasł mi 2 czy 3 razy przy hamowaniu przed skrzyżowaniem. Poza odrobinę innym dźwiękiem pracy silnika/ układu wydechowego nic na to nie wskazywało. Podmiana kolektora na sprawny, czyszczenie przepustnicy i reset ECU rozwiązały problem i do dziś mam spokój. Sprawdź może to jest Twój problem.

  8. #8
    Użytkownik Awatar mielox
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic B18+T
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    51

    Domyślnie

    Kolektor jest jak najbardziej ok. Świece są prawie nowe, (sprawdziłem dla pewności, barwa i jest ok) natomiast muszę przyjrzeć się przewodom, co prawda przebić widocznych nie mają, ale są już dość leciwe.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ja mam właśnie ten sam problem ...trzyma mi na jalowym 500 obr i nie idzie podbić obrotów śrubą regulacyjną ; / Już nie mam pomysłów , krokowy sprawny , świece przewody sprawne , kopułka i palec też , błędów nie ma . Ogólnie jest ok tylko wkurzające są te obroty -wszystko wpada w wibracje , poza tym docieram silnik i nie chcę go tak obciążać więc na światłach trzymam go ~1000 rpm .

  10. #10
    Użytkownik Awatar woz1938
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Wózek
    Auto
    EJ2 Turbo
    Skąd
    Rudnik nad Sanem
    Posty
    554

    Domyślnie

    darius_bizi mam tak samoo...tez zeby ladnie ruszyc bez duszenia trzeba go trzymac na 1000rpm bo inaczej jest roznie;/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •