Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: EJ9 swap D14 na H22

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Skąd
    DOLNYŚLĄSK
    Posty
    31

    Domyślnie EJ9 swap D14 na H22

    Witam, zwracam się z pytaniem jaki może być orientacyjny koszt przełożenia H serii do EJ9? Ktoś z forumowiczów przerabiał już taki temat? Interesuje mnie kompletna przekładka tak żeby wszystko fajnie grało i pasowało. A jak wygląda to na przeglądzie? Auto może go nie przejść? I czy koniecznie trzeba wprowadzać zmianę do dowodu? Wiadomo, że chciałbym mieć troszkę mocy a płacić jak za 1.4
    Proszę o pomoc, bo zastanawiam się czy taka operacja ma sens.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    158

    Domyślnie

    1.nie ten dział
    2.użyj szukajki
    3.jak nie masz przynajmniej 5-7k pln do wydania to sobie odpuść, chyba, że będziesz robił sam.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Skąd
    DOLNYŚLĄSK
    Posty
    31

    Domyślnie

    1. Gdzie powinienem przenieść temat?
    2. ...
    3. Do wydania miałbym nawet i 8k jakby trzeba było..

  4. #4
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Na przeglądzie nikt na to nie patrzy od kiedy silnik stał się zwykłą częścią zamienną.
    Naszykuj tak bliżej 10 tys. Oprócz silnika i osprzętu, robocizny (swap nie jest z tych P&P) wypadałoby zmienić zawias i hamulce.
    A czy ma sens? No pewnie, jeżdżę takim 3 lata i banan na gębie coraz większy.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Skąd
    DOLNYŚLĄSK
    Posty
    31

    Domyślnie

    bob właśnie na podobną odpowiedź liczyłem Czyli w dowodzie może być 1.4 a silnik inny? wiem że to nie do końca zgodne z prawem no ale.. 10tyś to nie za dużo już czasem? liczyłem jakieś 7 góra Tak samo wiem że przed swapem wypada przygotować auto zmieniając zawias i jakieś większe hamulce no ale wszystko po kolei.. milionerem nie jestem Na początku miała być del Solka z B serią pod maską ale okazało się, że ktoś z mojego miasta sobie buduje Solke H22 + kompressor.. i że tak powiem troche mi to nie po nosie ;D

  6. #6
    Użytkownik Awatar markotny
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ6 prawie B16
    Skąd
    Łask
    Posty
    5,150

    Domyślnie

    Przeniesione

  7. #7
    Użytkownik Awatar FaziRBK
    Dołączył
    Sep 2008
    Auto
    Ej9-H22, EG4, EC9
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    1,281

    Domyślnie

    Mnie wyszło nie całe 12tyś i jeszcze nie skończyłem Hebli, więc będzie 12k jak skończę. Z tym, że nie liczę w tym roboty bo robiłem sam od podstaw aż do końca

  8. #8
    Użytkownik Awatar Mateusz_Civic
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Accord CL7, Solka
    Skąd
    Głogów
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ganimedess Zobacz posta
    bob właśnie na podobną odpowiedź liczyłem Czyli w dowodzie może być 1.4 a silnik inny? wiem że to nie do końca zgodne z prawem no ale.. 10tyś to nie za dużo już czasem? liczyłem jakieś 7 góra Tak samo wiem że przed swapem wypada przygotować auto zmieniając zawias i jakieś większe hamulce no ale wszystko po kolei.. milionerem nie jestem Na początku miała być del Solka z B serią pod maską ale okazało się, że ktoś z mojego miasta sobie buduje Solke H22 + kompressor.. i że tak powiem troche mi to nie po nosie ;D
    hmm... chyba mowa o mnie ;p co dwie na miescie to nie jedna buduj taka sama z h-seria

  9. #9
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Zawsze trzeba mieć jakiś zapas, bo np. coś się wysra, albo okaże się że dany silnik jednak nie jeździł tylko w niedzielnym dupowozie i trzeba zrobić remont. Nie wszystko da się przewidzieć, a głupio będzie jak np. w połowie roboty okaże się, że trzeba odwiedzić Providenta. U mnie wszystko robił warsztat i od pewnego momentu przestałem notować koszty (zaczęły się problemy z sercem ), ale przy okazji jak już i tak auto stało rozebrane, zrobiłem wiele innych rzeczy niż sam swap.

    A wracając do dowodu rejestracyjnego, to po pierwszym swapie w EJ9 na B16, chciałem być full legal i zgłosiłem zmianę w urzędzie (chyba wtedy było to obowiązkowe) i w dowodzie miałem: model 1.4 KAT, pojemność 1595 cm3. Więc po swapie na H22 dałem sobie spokój...

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Skąd
    DOLNYŚLĄSK
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_Civic Zobacz posta
    hmm... chyba mowa o mnie ;p co dwie na miescie to nie jedna buduj taka sama z h-seria
    Hahhh dokładnie Mateusz ;D Jesteśmy z tego samego miasta jak widzę, zostało mi trochę ponad rok szkoły i właśnie początkowo miała być B seria ale jak wczoraj rano znalazłem twój temat to zrozumiałem że H seria w del Solce to będzie zabijaka w porównaniu do mnie.. Skąd jesteś dokładnie? chciałbyś może pochwalić mi się jak skończysz? bardzo chciałbym zobaczyć efekty prac ;D Może jednak nie zmienię planów... i będą dwie w GŁG :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •