Strona 807 z 924 PierwszyPierwszy ... 307707757797805806807808809817857907 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,061 do 8,070 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #8061
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Z tą bezawaryjnością to niestety nie tylko w Hondzie jest gorzej niż dawniej. Mając kiedyś 6 gen., teraz 8 gen. stwierdzam po wyglądzie choćby wnętrza, że materiały w 6 gen. były o klasę lepsze, mniej podatne na zużycie niż te w ufo. Ale tego spodziewałem się zaraz po kupnie ufo, oszczędności dało się od razu dostrzec.

  2. #8062
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Z tą bezawaryjnością to niestety nie tylko w Hondzie jest gorzej niż dawniej. Mając kiedyś 6 gen., teraz 8 gen. stwierdzam po wyglądzie choćby wnętrza, że materiały w 6 gen. były o klasę lepsze, mniej podatne na zużycie niż te w ufo. Ale tego spodziewałem się zaraz po kupnie ufo, oszczędności dało się od razu dostrzec.
    Ufo jest made in UK. 6gen był prosty i solidny za wyjątkiem blachy, ale głównie dotyczyło to wersji japońskich. Angielka już miała gorzej

  3. #8063
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Ufo jest made in UK. 6gen był prosty i solidny za wyjątkiem blachy, ale głównie dotyczyło to wersji japońskich. Angielka już miała gorzej
    Wiem o tym Porównywałem do 6 gen. 3d z Japonii.

  4. #8064
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Niestety doczekaliśmy czasów że coraz więcej ludzi woli kupować youngtimery i je odbudowywać niż nowe badziewie. Sam mam dylemat co kupić żonie kiedy ufo się w końcu skończy....

  5. #8065
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Ile wchodzi oleju do skrzyni w 2.2?

  6. #8066
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Auto
    VIII 1.8 2006
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cześć, takie pytanie. Wyświetlacz radia pokazuje tylko fragment (kawałek granej stacji, trochę ustawień klimy i tyle. Trzeba wymienić na nowy czy da radę to jakoś ogarnać? No i jeśli wymienić na nowy to tak przeglądam allegro i widzę same takie - https://allegro.pl/honda-civic-viii-...6.html#thumb/1 ale patrząc na filmy z demontażem na YT to te wyświetlacze mają odwrotnie wtyczki (np. tutaj https://www.youtube.com/watch?v=5oQjotRhexc). Te na allegro to są wersję z anglików czy jak? Jeśli tak to da się to jakoś poskładać?

  7. #8067
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnośnie spalania. Mam wrażenie że auto zaczęło palić więcej, trasa co tydzień ta sama, tankowane na tej samej stacji. Może to styl jazdy (obadam jeszcze) ale co mnie niepokoi to to, że wg. komputera spalanie miałem w granicach 7.5,a wg. dystrybutora wyszło 13 ponad. Przejechane 180km a 24 litry zeżarło. Dodam, że po mieście zrobiłem jakieś 40, na następny dzień trasa 70km , po tygodniu powrót(w tym czasie auto nie jeździło). Od roku w aucie nic nie naprawiane, ostatnio olej wymieniany ale zwiększenie spalania zauważyłem już przed wymianą. Nie upalam też, 120 km/h w trasie, czasami depne przy wyprzedzaniu

  8. #8068
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasnld Zobacz posta
    Podejrzewam że to auto kończy swój żywot. Najechane ma pewnie x km. Ja do swojego trupa przez ostatnie 6 lat dołożyłem 20k i padają kolejne rzeczy. Niezawodność hondy to chyba mit. Do 250 000 jakoś się wszystko trzyma a później to już dramat (pomijam cudowny silnik 2.2)
    Jak bym dobrze policzył koszty związane z częsciami eksploatacyjnymi to może 5k na te 180kkm (jakie zrobiłem Hondą) by mi wyszło a może nie.
    W między czasie w 1.9 TDI ojciec wymienił przy przebiegu 90kkm - 2 x Turbo, Wtryski , Wałek rozrządu, Szklanki od zaworów plus powinien wymienić katalizator , a generalnie powinien się cieszyć ze po tym jak się silnik rozbiegał udało się go zdławić zanim korba wyszła bokiem.
    Kolega kupił nowego golfa (w tym samym momencie kiedy ja używanego Civica) 1.4 TSI w wersji 185km , silnik wymienili mu na gwarancji tłoki pękły i rozwaliły blok, zdecydował się zatrzymać go po wymianie silnika, 2 miesiące temu znowu wymieniał silnik (tym razem już nie na gwarancji), silnik po kapitalce na podmianę kosztował go 7k PLN.

    Ostatnio kiedy widziałem hondę wymagającą 20k wkładu to było jak ubiła dzika jednocześnie rozwalając cały przód, prawe nadkole, z jednoczesnym wywaleniem poduch w desce (dzik załadował w prawy przedni czujnik zderzeniowy)

    280 KKm z czego 180 kKm na gazie (a podobno po 100kkm zdycha głowica)
    Naprawy + Eksploatacja z ostatnich 30 kkm to :
    2 x Olej + Filtry
    1 x Tarcze Tył + Klocki + Zacisk Lewy (używka)
    Spreżyny + Amortyzatory tył (bo wydawało mi się ze coś stuka - okazało się poźniej że to gaśnica stukała)
    1 x Klocki przód

    Dodatkowo z OC sprawców :
    Lakierowanie błotnika przedniego + Lakierowanie Zderzaka przedniego
    Wymiana Tylnej nakładki Zderzaka po odbiciu numerów rejestracyjnych sprawcy, plus lakierowanie klapy i zderzaka.

    Z ostatnich usterek to - zużyta wycieraczka z przodu, i przytarta prowadnica lewego przedniego zacisku (wymagająca przeczyszczenia i nasmarowania)
    Jak tak dalej pójdzie to pójdę z torbami.
    Szczególnie ze przy kolejnej wymianie oleju wypada ustawić zawory i już 4 raz może nie udać mi się założyć tej samej uszczelki.

    Oczywiście jak bym zaszalał i kupił nową obudowę skrzyni w aso (po tym jak znalazłem pękniecie skrzyni po zakupie samochodu 6 lat temu) , i zlecił przełożenie wszystkiego w aso , to nie wiem czy 30k by mi na wymianę pękniętego bloku skrzyni starczyło.
    Bo nowy korpus skrzyni kosztował chore pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez szczepar ; 25-07-18 o 00:11

  9. #8069
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Ja zapisuje każdy wydatek związany c. Civiciem. Większość robię samemu. Dawno tego nie liczyłem ale sam dwumas ze sprzęgłem 1300e rok temu. Zużyty sworzeń wachacza (czyli cały wachacz) 530zł.











    Żeby nie być goloslownym. Wg. mnie gdyby każdy spróbował sobie zapisać każdy wydatek w ramach eksperymentu to nie jeden by doznał szoku..
    Ostatnio edytowane przez lukasnld ; 25-07-18 o 15:28

  10. #8070
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Dawid
    Auto
    Honda Civic VIII
    Skąd
    Zelów
    Posty
    84

    Domyślnie

    Czy dostane gdzieś nowe sierpy nadkoli?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •