Strona 800 z 924 PierwszyPierwszy ... 300700750790798799800801802810850900 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,991 do 8,000 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #7991
    Przyjaciel CKP
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasnld Zobacz posta
    Nieszczelność w dolocie, TIP, czujnik wału, czujnik wałka rozrządu przepływomierz, kable, świece, aparat zapłonowy uszkodzone ECU lub poprostu zwietrzałe paliwo
    Napisz bardziej szczegółowo. W jakim zakresie obrotów przerywa. Jakieś błędy?

    Ogólnie temat jest podły i ciężko go rozwiązać na odległość. Jedź na dobrego kompa i zrób pełna diagnostyke. Może to być czujnik temperatury ale też słabe ciśnienie paliwa np.przez zapchany filtr
    Problem z przerywaniem nie odpuszcza, a nawet się nawarstwia.
    Kiedy szarpie?
    Jazda bez klimy:
    - przy normalnym ruszaniu z miejsca, 1 bieg, zmiana na 2 bieg i po kilku chwilach szarpnięcie albo dwa, 3 i 4 bieg i jadę normalnie
    - jadę stałą prędkością na 4 biegu, 2tyś. obrotów i chcę przyspieszyć, wciskam (nie do dechy, nawet lekko) gaz i zaraz raz czasem dwa razy szarpnie i dalej przyspiesza normalnie
    Jazda z klimą:
    - przy normalnym ruszaniu z miejsca, 1 bieg i zaraz szarpie raz, czasem 2 razy i reszta jak wyżej tyle że częściej.
    Moje podejrzenia są takie, że w chwili przyspieszania coś na chwilę blokuje przepływ benzyny. Może to wina filtra paliwa, wody/syfu w zbiorniku paliwa, a może wina jest gdzieś indziej.
    Wyjechałem raz na trasę szybkiego ruchu i przy obrotach 4tkm i wyższych nie przerywało, jazda z gazem w podłodze.

    Auto podłączałem pod OBD2 ELM-em i innym urządzeniem i brak błędów.
    Sprawdzałem też DTC i wystąpiły błędy, które raczej nie są związane z układem paliwowym/zapłonowym (odczytałem na stronie):
    - B1188, B1225, B1241, B1235, B2983, B2991, B1905. Skasowałem.
    Wybieram się też na pełną diagnostykę do elektryka aby szukać dalej błędów elektroniki.
    Chcę też wymienić filtr paliwa, bo historii auta nie znam, a nalatane jest 172tkm. Czy w 1,4 i 1,8 jest taki sam filtr?
    Tak sprawa wygląda na dzisiaj. Nie mam pomysłów co dalej. A nie powiem, wkurzające to przerywanie jest.

  2. #7992
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Znam to bo ja miałem takie szarpanie przez 2 lata i wymieniłem wszystko 2 razy. Okazało się że ECU było walnięte.
    Jeśli obroty dochodzą do końca to czujnik wału będzie ok. Masz kogoś żeby pojechać na podmianke części? Filtr paliwa w zamienniku podobno nie działa jednak tu miałbyś szarpanie na wysokich obrotach. Sprawdź sobie multimetrem jak się zmienia rezystancja na TIPie (czujnik położenia przepustnicy) on ma takie objawy. Działanie wtryskòw sprawdzałeś? Dolot rozkręć i sprawdź dokładnie czy jest wszystko szczelne. Lambda jak oscyluje? Przepływomierz? Znam ludzi którzy nigdy nie doszli do rozwiązania takiego problemu ale jeśli masz trochę samozaparcia i chęci to dasz radę

    Przewodów wiązki silnika nic Ci nie zjadło?
    Ostatnio edytowane przez lukasnld ; 20-06-18 o 21:56

  3. #7993
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamCIV Zobacz posta
    Problem z przerywaniem nie odpuszcza, a nawet się nawarstwia.
    Kiedy szarpie?
    Jazda bez klimy:
    - przy normalnym ruszaniu z miejsca, 1 bieg, zmiana na 2 bieg i po kilku chwilach szarpnięcie albo dwa, 3 i 4 bieg i jadę normalnie
    - jadę stałą prędkością na 4 biegu, 2tyś. obrotów i chcę przyspieszyć, wciskam (nie do dechy, nawet lekko) gaz i zaraz raz czasem dwa razy szarpnie i dalej przyspiesza normalnie
    Jazda z klimą:
    - przy normalnym ruszaniu z miejsca, 1 bieg i zaraz szarpie raz, czasem 2 razy i reszta jak wyżej tyle że częściej.
    Moje podejrzenia są takie, że w chwili przyspieszania coś na chwilę blokuje przepływ benzyny. Może to wina filtra paliwa, wody/syfu w zbiorniku paliwa, a może wina jest gdzieś indziej.
    Wyjechałem raz na trasę szybkiego ruchu i przy obrotach 4tkm i wyższych nie przerywało, jazda z gazem w podłodze.

    Auto podłączałem pod OBD2 ELM-em i innym urządzeniem i brak błędów.
    Sprawdzałem też DTC i wystąpiły błędy, które raczej nie są związane z układem paliwowym/zapłonowym (odczytałem na stronie):
    - B1188, B1225, B1241, B1235, B2983, B2991, B1905. Skasowałem.
    Wybieram się też na pełną diagnostykę do elektryka aby szukać dalej błędów elektroniki.
    Chcę też wymienić filtr paliwa, bo historii auta nie znam, a nalatane jest 172tkm. Czy w 1,4 i 1,8 jest taki sam filtr?
    Tak sprawa wygląda na dzisiaj. Nie mam pomysłów co dalej. A nie powiem, wkurzające to przerywanie jest.
    Tak jest taki sam filtr paliwa.

  4. #7994
    Przyjaciel CKP
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasnld Zobacz posta
    Znam to bo ja miałem takie szarpanie przez 2 lata i wymieniłem wszystko 2 razy. Okazało się że ECU było walnięte.
    Jeśli obroty dochodzą do końca to czujnik wału będzie ok. Masz kogoś żeby pojechać na podmianke części? Filtr paliwa w zamienniku podobno nie działa jednak tu miałbyś szarpanie na wysokich obrotach. Sprawdź sobie multimetrem jak się zmienia rezystancja na TIPie (czujnik położenia przepustnicy) on ma takie objawy. Działanie wtryskòw sprawdzałeś? Dolot rozkręć i sprawdź dokładnie czy jest wszystko szczelne. Lambda jak oscyluje? Przepływomierz? Znam ludzi którzy nigdy nie doszli do rozwiązania takiego problemu ale jeśli masz trochę samozaparcia i chęci to dasz radę

    Przewodów wiązki silnika nic Ci nie zjadło?
    Na dniach jadę do elektromechanika. Zasugeruję mu też o czujnikach i elementach, o których wspomniałeś. Dziwne, czy nie że check nie zapala się?
    Chęci jeszcze są tylko nie mam za bardzo do kogo podjechać na miejscu aby to wszystko sprawdzić.
    Filterek pasuje, to ok.

  5. #7995
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Sprawdzenie tego samemu zajmie Ci max 3 godziny .... Sorry ale nie ma już mechaników tylko pozostali wymieniacze a klient płaci

  6. #7996
    Przyjaciel CKP
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Pozostanie mi chyba szukanie informacji jak wykonać poszczególne operacje sprawdzenia - TPS, wtrysków, sondy, rozbiórki dolotu - i po kolei robić. Doświadczenia za dużego nie mam. Garaż i miernik jest.
    Zapomniałem napisać, że cyka mi pod maską zawór (zdaje się) EVAP na ciepłym silniku. Na zimnym nie cyka. Z tego co wyczytałem nie powinien mieć wpływu na szarpanie.

  7. #7997
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Mogę Cię pokierować po kolei jak to posprawdzać. Pisanie chyba nie ma sensu więc najlepiej gdybyś miał WhatsAppa wtedy telefon by Cie nie zrujnował Tylko że ja mam diesla więc część informacji musiałbyś szukać samemu.
    Ogólnie nie jest to trudne ale najgorzej zacząć

  8. #7998
    Użytkownik Awatar Retro
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Robert
    Auto
    CIVIC FK2
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    54

    Domyślnie

    czasem słychać z przodu auta brzdęk/rozprężenie/metaliczny odgłos przy dodaniu lub odpuszczeniu gazu podczas jazdy lub ruszaniu w korku, nie regularnie ale zdarza się, częściej gdy już trochę pojeżdżę i wszystko jest rozgrzane. amory w miarę nowe, nowe sprężyny, przed wymianą też tak bywało.
    Ostatnio edytowane przez Retro ; 22-06-18 o 10:14

  9. #7999
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Retro Zobacz posta
    czasem słychać z przodu auta brzdęk/rozprężenie/metaliczny odgłos przy dodaniu lub odpuszczeniu gazu podczas jazdy lub ruszaniu w korku, nie regularnie ale zdarza się, częściej gdy już trochę pojeżdżę i wszystko jest rozgrzane. amory w miarę nowe, nowe sprężyny, przed wymianą też tak bywało.
    Niech ktoś kręci kierownicą a Ty patrz czy sprężyna przypadkiem nie jest sztywno na górze co by powodowało brzdęk przy skręcie.

  10. #8000
    Użytkownik Awatar Retro
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Robert
    Auto
    CIVIC FK2
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasnld Zobacz posta
    Niech ktoś kręci kierownicą a Ty patrz czy sprężyna przypadkiem nie jest sztywno na górze co by powodowało brzdęk przy skręcie.
    ale słychać przy jeździe na wprost, gdy ruszam lub odpuszczam gaz, gdy jest takie delikatne szarpnięcie autem, podczas kręcenia jest cisza, mechaniory przy zakładaniu prokita mówili że łożyska ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •