Strona 922 z 924 PierwszyPierwszy ... 422822872912920921922923924 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,211 do 9,220 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #9211
    Użytkownik Awatar dmx
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Hania Ufo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    335

    Domyślnie wentylator chłodnicy nie załącza się

    Panowie

    Może ktoś z was ma jeszcze jakiś pomysł zanim zacznę wymieniać niepotrzebnie czujniki czy termostat.
    Do tej pory Hania śmigała bez problemów, jeżdżę nią ponad 3 lata i nie zepsuło się nic aż do wczoraj.
    Mianowicie postałem z 10min w korku i później na biegu jałowym kolejne 5-7min wypakowując graty z bagażnika, wsiadam do auta żeby odjechać a tu temperatura prawie MAX......zgasiłem,odstałem swoje,dolałem z 0.5l do zbiorniczka wyrównawczego choć nie zauważyłem wyciekówbraków i udało mi się wrócić do domu prawie 20km.

    Dziś wziąłem się za poszukiwanie usterki :
    zrobiłem diagnostykę i wyrzuciło mi błąd BA2991 (według neta coś z grzaniem ale dało się go skasować bez problemu
    bezpieczniki sprawdzone,żaden nie spalony
    wentylator podłączony na krótko do aku działa jak szalony
    termostat się otwiera bo rury gorące aż parzy
    pomyślałem o czujniku temperatury ale wszystko działa jak należy, zwiększonego spalania nie ma,auto nie szarpie,obroty na biegu jałowym normalne

    kończą mi się pomysły co padło, robiłem kolejną diagnostykę I nie ma już błędów a wentylator dalej stoi jak zaczarowany.
    pomóżcie

  2. #9212
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2023
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic 8 gen.
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć,
    Poszukuję prostej informacji, na którą nie mogę znaleźć bezpośredniej odpowiedzi w internetach.
    Czy Civic 8 gen. ma z tylu mocowanie isofix w standardzie? Według normy UNECE 44 wszystkie nowe modele od 2006 roku isofix powinny mieć, w instrukcji hondy jest to dość ogólnikowo napisane i sam już nie wiem.

    Dzięki za pomoc

  3. #9213
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2023
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam was.
    Mam problem z ogrzewaniem w samochodzie.
    Ustawienia nawiewu 22 st, tryb ręczny, AC OFF samochód na początku grzeje, ale po krótkim czasie (do 30 min) zaczyna wiać zimnym powietrzem. Zaznaczam, że temperatura w środku nie jest komfortowa.
    Jeżeli zadam mu wyższą temperaturę nic nie ulega zmianie, dopiero w momencie ustawienia HI zaczyna lecieć ciepło.
    Sprawdzałem czujnik temperatury wewnętrznej w danym momencie, wskazuje 26 st, ale w środku na pewno nie ma takiej temperatury.
    Czujnik temperatury zewnętrznej wskazuj prawidłowa temperaturę.
    Termostat wymieniony. Poziom płynu na odpowiednim poziomie, nie ubywa.
    Autodiagnoza układu klimatyzacji nie wykazuje błędów.

    Honda Civic VIII 2.2 CDTI

    Macie jakieś pomysł? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to czujnik temperatury wewnętrznej przekłamuje.

  4. #9214
    Użytkownik Awatar dmx
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Hania Ufo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    335

    Domyślnie check engine - brak błędów po samodiagnostyce

    Panowie szybkie pytanie, przejrzałem forum i czytałem o check engine ale z moim przypadkiem się nie spotkałem.
    Mianowicie jakiś tydzień temu po nocy kiedy były ostatnie przymrozki typu 1-2 stopnie w nocy, rano po odpaleniu zapalił się check.
    Zrobiłem samodiagnostykę błędów brak. (dtc no)
    Auto pracuje normalnie,odpala za pierwszym razem,obroty nie falują,jedzie normalnie,spalanie nie wzrosło, nie dymi...
    Akumulator jest nowy.
    Zrestartowałem kompa zdejmując klemę i check gasł, jednak następnego dnia znów po odpaleniu się zapalał,dało się tak zrobić trzy cztery razy teraz już nie da się zgasić nawet jak zdjąłem klemę na kilka godzin.
    Zauważyłem jednak że z tyłu silnika słychać jakieś stuki jakby klikanie ale tylko po przekręceniu kluczyka do
    pozycji II mimo tego auto kręci normalnie.

    Ktoś ma pomysł co się dzieje ?

  5. #9215
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dmx Zobacz posta
    Zrobiłem samodiagnostykę błędów brak. (dtc no)
    Bo nie wyświetlą Ci sie błędy metodą na sreberko. Musisz normalnie podpiąć komputer.

  6. #9216
    Użytkownik Awatar Kubuniek
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Jakub
    Auto
    CivicIX_LegendIII
    Skąd
    Żary - lubuskie
    Posty
    869

    Domyślnie

    Szybkie pytanko, bo nie wiem czy mam grzebać. W VIII gen mojej żony zrobiłem tylne hamulce. Wymiana tarcz i klocków. Niby nic szczególnego. Jednak teraz ptzy mocnym naciśnięciu hamulca podczas postoju np na światłach i po puszczeniu hamulca czuć, że klocki puszczają dopiero po około sekundzie. Czy to tak ma być?

  7. #9217
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubuniek Zobacz posta
    Szybkie pytanko, bo nie wiem czy mam grzebać. W VIII gen mojej żony zrobiłem tylne hamulce. Wymiana tarcz i klocków. Niby nic szczególnego. Jednak teraz ptzy mocnym naciśnięciu hamulca podczas postoju np na światłach i po puszczeniu hamulca czuć, że klocki puszczają dopiero po około sekundzie. Czy to tak ma być?
    Prowadnice smarowałeś ?



    /////////////////////

    Czy spoiler w UFO 5D polift z pakietu GP jest taki sam jak w 3D Type S ? Konkretnie chce dołożyć seeker, po który musze jechać ~300km lub kupować w ciemno.

  8. #9218
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    Seeker tylko do spoilera typer pasuje.

  9. #9219
    Użytkownik Awatar jogibabu
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Lbn
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witam. Około 5 lat temu wymieniłem odboje i osłony amortyzatora bo spadał na OEM z hapartu. Niestety osłona amortyzatora lekko popękała i zrobiła się dziura. Nie chcę iść w koszty i kupować od nowa całego zestawu więc czy wymiana samej osłony wystarczy? Czy będzie pasować z tym odbojem osłona np. febesta bądź kayaby? Będzie się to trzymać czy najlepiej kupić cały zestaw ale tu niestety pojedynczych na jedną stronę nie sprzedają?

  10. #9220
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    7

    Domyślnie Skaczący i zawieszający się obrotomierz

    Moja psychika jest na skraju wyczerpania. Albo ona albo ja.

    Zdemontowałem obrotomierz w celu zrobienia zimnych lutów. Początkowo chciałem zrobić to samemu (ekran radia był dość prosty). Jednak gdy zatrzymałem się na demontażu "małego ekraniku" to się poddałem i pojechałem do specjalisty. Sprawę załatwił w 30 minut. Z tym, że po za montowaniu obrotomierz zawiesza się, zatrzymuje w losowych momentach. Na teście wskaźnika też nie idzie płynnie tylko "skacze" co parę mm. Czy możliwe jest, że próbując zdemontować ten mały ekranik za bardzo wcisnąłem strzałkę? Czy nie ma to związku i coś innego jest winne? Jak myślę o tym małym wężyku który mi wypadnie i będę się z nim męczył kolejne 2h to robi mi się słabo.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •