Strona 791 z 924 PierwszyPierwszy ... 291691741781789790791792793801841891 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,901 do 7,910 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #7901
    Użytkownik Awatar palecbeckham
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Type EX 2.2
    Skąd
    Resko
    Posty
    381

    Domyślnie

    Czy w dieslu przy błędzie P2004, EGR może mieć coś z tym wspólnego?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. #7902
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    P2004 to czujnik w którym zacznij od przeczyszczenia styków na wtyczce i to powinno załatwić sprawe https://goo.gl/images/vkUTKg
    Tą wtyczke że zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Klocek przylegający do tarczy + korozja (tarcza potrafi zardzewieć nawet w trakcie pobytu na myjni)
    Nie wiem jak długo myjesz auto ale to co masz na tarczy to zmywalny nalot a nie rdza. Ratuje czasem youngtimery w których często nawet po 5 latach nie ma potrzeby demontażu tloczków w zaciskach a korozja z tarcz jest ścierana przez klocek (celowo pomijam szczegóły) i wszystko po kilkukrotnym odpowietrzaniu działa bez trzasków i strzelania. Więc nalot na tarczy nic nie ma do powyższych objawów.
    Ostatnio edytowane przez lukasnld ; 23-05-18 o 17:51

  3. #7903
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasnld Zobacz posta
    Nie wiem jak długo myjesz auto ale to co masz na tarczy to zmywalny nalot a nie rdza. Ratuje czasem youngtimery w których często nawet po 5 latach nie ma potrzeby demontażu tloczków w zaciskach a korozja z tarcz jest ścierana przez klocek (celowo pomijam szczegóły) i wszystko po kilkukrotnym odpowietrzaniu działa bez trzasków i strzelania. Więc nalot na tarczy nic nie ma do powyższych objawów.
    Nalot jest rdzawy i jest to to samo zjawisko chemiczne
    Mi też się zdarza mieć odgłos przy ruszaniu, szczególnie po deszczu albo myciu, szczególnie jak autem jedzie moja dziewczyna i zostawi zaciągnięty ręczny.
    Zresztą bardzo często na tarczach widać ślady jakby ktoś obrysowal ołówkiem klocek, chociaz to częściej na przednich

  4. #7904
    Użytkownik Awatar money
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Konad
    Auto
    Civic VIII 2006
    Skąd
    Krakow/Rzeszow
    Posty
    86

    Domyślnie

    Mam to samo co filipfm. Po umyciu czy po deszczu jak auto dluzej postoi to tez mam taki dzwiek jakby hamulec sie odblokowal ruszajac.
    Wracajac do dzwieku przy cofaniu, o ktorym wspomnialem strone wczesniej - zniknal na chwile po przejezdzie autostrada. Wczoraj pojechalem na myjke i problem wrocil... Wydaje mi sie, ze moze miec to zwiazek z oslonami tarcz, poniewaz sa troche podrdzewiale, niestety auta jeszcze nie mialem kiedy podniesc..

  5. #7905
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Nalot jest rdzawy i jest to to samo zjawisko chemiczne
    Mi też się zdarza mieć odgłos przy ruszaniu, szczególnie po deszczu albo myciu, szczególnie jak autem jedzie moja dziewczyna i zostawi zaciągnięty ręczny.
    Zresztą bardzo często na tarczach widać ślady jakby ktoś obrysowal ołówkiem klocek, chociaz to częściej na przednich
    Ja tak miałem gdy tłoczek nie odbijał jak powinien jednak mój Civic jest wołem pociągowym i nigdy chyba nie miał dnia wolnego by móc zweryfikować wasze objawy
    Ostatnio edytowane przez lukasnld ; 23-05-18 o 19:30

  6. #7906
    Użytkownik Awatar palecbeckham
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Type EX 2.2
    Skąd
    Resko
    Posty
    381

    Domyślnie

    P2004 to czujnik w którym zacznij od przeczyszczenia styków na wtyczce i to powinno załatwić sprawe https://goo.gl/images/vkUTKg
    Tą wtyczke że zdjęcia



    Niestety nie pomogło :-(
    Pozostaje wymiana?


    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez palecbeckham ; 23-05-18 o 20:51

  7. #7907
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasnld Zobacz posta
    Ja tak miałem gdy tłoczek nie odbijał jak powinien jednak mój Civic jest wołem pociągowym i nigdy chyba nie miał dnia wolnego by móc zweryfikować wasze objawy
    U mnie często stoi tydzień nie ruszany.

  8. #7908
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    palecbeckham - odnośnie tego błędu polecam napsikać delikatnie np silikonu w spreyu do otworów tego silniczka oraz przedmuchaj ten końcowy filterek

  9. #7909
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    w linku który ci podesłałem masz wyszczególnione miejsca które musisz sprawdzić Zwróć uwagę na węże podciśnienia

  10. #7910
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Auto
    FK1
    Skąd
    Lublin
    Posty
    103

    Domyślnie

    witam,
    czy tym sposobem https://www.youtube.com/watch?v=X0VDkEF_ZJY lub https://www.youtube.com/watch?v=wSpOdUhU8lw zakoduje tylko trzeci dodatkowy kluczyk w Hondzie Civic VIII 2006r ?
    Ostatnio edytowane przez ala ; 24-05-18 o 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •