Strona 912 z 924 PierwszyPierwszy ... 412812862902910911912913914922 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,111 do 9,120 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #9111
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiero30 Zobacz posta
    Słyszałem, że ubezpieczenie auta z instalacją lpg jest droższe. Czy rzeczywiści tak jest?
    Przy liczeniu składki ubezpieczenia jest brane pod uwagę tyle zmiennych, że na Twoje pytanie można śmiało odpowiedzieć że raz jest droższe, a raz tańsze.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  2. #9112
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Imię
    Marcin
    Auto
    VII/VIII gen
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    2

    Domyślnie Przeszczep

    Witam wszystkich, mam dylemat, gdzieś kiedyś widziałem na jakimś temat forum apropos przeszczepu "dokładek" z type s/r do wersji 5-cio drzwiowej, wie ktoś na jakiej zasadzie się to odbywało?
    Może ktoś udzielić rad, wskazówek? Googluje od dłuższego czasu na ten temat ale konkretów znaleźć nie mogę, jedyne co wiem (ile w tym prawdy nie wiem sam), że jak chcę przeszczepić dokładki z type s/r do 5D to najlepiej jakby "dawca" był z tego samego rocznika co moja wersja... Pomoże ktoś?
    Albo czy ktoś się orientuje czy w ktoś z okolic trójmiasta się tym zajmuje?
    Ostatnio edytowane przez Bor3k ; 17-08-21 o 11:24

  3. #9113
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    Wejdź np do mojego lub Bartekfk3 tematu w dziale Civic VIII gen. Trzeba obniżyć delikatnie końcówki wydechów, i z tyłu trzeba dać dłuższe spinki, ja dobrałem z innego auta(musiałbym sprawdzić na woreczku z czego to było) i odpowiednio sobie je dopasowałem.

  4. #9114
    Użytkownik Awatar Ptaktorpeda
    Dołączył
    Aug 2021
    Imię
    Kamil
    Auto
    Civic 8 4D, 2006r
    Skąd
    Kołobrzeg
    Posty
    11

    Domyślnie Alu Civic 8 4d 2006

    Witam wszystkich, pytanie o dobór alusow, naczytałem się już trochę ale pewności na 100% nie mam, gdyż posiadam Civic'a 8 4d z 2006 a wszędzie praktycznie tylko ufo.

    7,5J ET38 R17 oraz 8J ET45/40 R17
    Oba wejdą bez obcierania czy jakichkolwiek problemów?
    I jakie opony wtedy, bo bym ogólnie chciał 225/45 założyć
    Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli

  5. #9115
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ptaktorpeda Zobacz posta
    Witam wszystkich, pytanie o dobór alusow, naczytałem się już trochę ale pewności na 100% nie mam, gdyż posiadam Civic'a 8 4d z 2006 a wszędzie praktycznie tylko ufo.

    7,5J ET38 R17 oraz 8J ET45/40 R17
    Oba wejdą bez obcierania czy jakichkolwiek problemów?
    I jakie opony wtedy, bo bym ogólnie chciał 225/45 założyć
    Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli
    A może na początek lektura regulaminu tego forum, hę?
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  6. #9116
    Użytkownik Awatar Ptaktorpeda
    Dołączył
    Aug 2021
    Imię
    Kamil
    Auto
    Civic 8 4D, 2006r
    Skąd
    Kołobrzeg
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    A może na początek lektura regulaminu tego forum, hę?
    To się więcej nie powtórzy!

  7. #9117
    Użytkownik Awatar dmx
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Hania Ufo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    335

    Domyślnie

    panowie mam problem z klimą, po napełnieniu działała miesiąc...kompresor,wentylator wszystko działa....chciałem sprawdzić szczelność w jednym warsztacie to fachowcy praktycznie od razu stwierdzili że to pewnie chłodnica do wymiany bo nie ma czynnika...Gdzie w Warszawie wymienią mi chłodnicę do klimy nie za miliony monet i przede wszystkim żeby mi nie wcisnęli jakiejś chińszczyzny co też podziała miesiąc ??

  8. #9118
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dmx Zobacz posta
    panowie mam problem z klimą, po napełnieniu działała miesiąc...kompresor,wentylator wszystko działa....chciałem sprawdzić szczelność w jednym warsztacie to fachowcy praktycznie od razu stwierdzili że to pewnie chłodnica do wymiany bo nie ma czynnika...Gdzie w Warszawie wymienią mi chłodnicę do klimy nie za miliony monet i przede wszystkim żeby mi nie wcisnęli jakiejś chińszczyzny co też podziała miesiąc ??
    Powtórzę jeszcze raz to samo, bo nie dalej jak miesiąc temu pytałeś też o naprawę/serwis klimatyzacji, tylko w innym temacie.
    Jak nie musi być w granicach administracyjnych Stolicy, a kawałeczek dalej to polecam TPGarage w Piastowie.
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100057663331092
    Tylko że znowu masz pecha, bo od 13 do 19 września jest zamknięte, bo urlop.

    A co do jakości chłodnicy to na bank będziesz sobie mógł zdecydować co będziesz miał zamontowane, bo tam klient decyduje jakiego producenta części są montowane spośród dostępnych. Będziesz chciał najtańszą dostępną to taka zostanie zamontowana, a będziesz chciał Nissens'a to "dostaniesz" Nissens'a.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  9. #9119
    Użytkownik Awatar dmx
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Hania Ufo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Powtórzę jeszcze raz to samo, bo nie dalej jak miesiąc temu pytałeś też o naprawę/serwis klimatyzacji, tylko w innym temacie.
    Jak nie musi być w granicach administracyjnych Stolicy, a kawałeczek dalej to polecam TPGarage w Piastowie.
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100057663331092
    Tylko że znowu masz pecha, bo od 13 do 19 września jest zamknięte, bo urlop.

    A co do jakości chłodnicy to na bank będziesz sobie mógł zdecydować co będziesz miał zamontowane, bo tam klient decyduje jakiego producenta części są montowane spośród dostępnych. Będziesz chciał najtańszą dostępną to taka zostanie zamontowana, a będziesz chciał Nissens'a to "dostaniesz" Nissens'a.
    ok...dzięki skorzystałem z twojej poprzedniej rady i dzwoniłem od razu ale dostałem termin żeby zostawić auto za kilka dni więc pojechałem gdzie indziej ale po podejściu do tematu stwierdziłem że nie warto bo panowie zanim coś obejrzeli to stwierdzili że trzeba zderzak zrzucać bo to na bank chłodnica a nawet testu szczelność nie robili....poczekam w takim razie na 20 września i na ich wolny termin...dzięki
    p.s rozumiem że ten Nissens najlepszy a jakaś jeszcze chłodnica jest godna uwagi ??
    Ostatnio edytowane przez dmx ; 14-09-21 o 02:18

  10. #9120
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dmx Zobacz posta
    ok...dzięki skorzystałem z twojej poprzedniej rady i dzwoniłem od razu ale dostałem termin żeby zostawić auto za kilka dni....
    W TPGarage z terminami bywa różnie. Czasem da się prawie natychmiast po telefonie, bo serwis klimatyzacji da się zrobić nie wjeżdżając na podnośnik, a czasem na robotę mechaniczną trzeba czekać 3-4 tygodnie.

    Cytat Zamieszczone przez dmx Zobacz posta
    ok...więc pojechałem gdzie indziej ale po podejściu do tematu stwierdziłem że nie warto bo panowie zanim coś obejrzeli to stwierdzili że trzeba zderzak zrzucać bo to na bank chłodnica a nawet testu szczelność nie robili....
    Trafiłeś do wymieniaczy części, a nie do mechanika.

    Cytat Zamieszczone przez dmx Zobacz posta
    p.s rozumiem że ten Nissens najlepszy a jakaś jeszcze chłodnica jest godna uwagi ??
    Na pewno Showa. Ale pewnie będzie problem z dostępnością poza A.S.O., bo to pierwszy montaż. Cena pewnie też nie będzie zachęcająca znając podejście Honda Europe do części starszych samochodów. Znając ich, to będzie pewnie z 1800,- zł i czas oczekiwania 3 miesiące.

    Ja chłodnicę klimatyzacji Nissens'a mam wymienioną z OEM'owej w 2012 roku, a chłodnicę silnika - też Nissens'a od 2009 roku i nic się złego nie dzieje, więc dlatego polecam tą firmę.
    Przemek Ci na pewno powie przed robotą co jest do naprawy/wymiany i co jest dostępne i jak z jakością. O to możesz być spokojny.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •