Strona 917 z 924 PierwszyPierwszy ... 417817867907915916917918919 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,161 do 9,170 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #9161
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    2

    Lightbulb Czujnik Abs

    Witam jakiej firmy polecacie czujniki abs do hondy civic 8 gen. 2006 1.8
    Kupilem zamiennik za okolo 60 zł i pochodził z 2 godziny.

  2. #9162
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin1387 Zobacz posta
    Witam jakiej firmy polecacie czujniki abs do hondy civic 8 gen. 2006 1.8
    Nowy lub używany OEM - zależnie od grubości portfela.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  3. #9163
    Użytkownik Awatar Davido_
    Dołączył
    Feb 2014
    Auto
    Fn2
    Skąd
    3city
    Posty
    419

    Domyślnie

    Od siebie mogę polecieć Delphi, bez problemu działał w moim ex fn2. Używanego oem raczej nie polecam, duże ryzyko że będzie uszkodzony bo one nie wychodzą lekko.

  4. #9164
    Użytkownik Awatar lukasnld
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII 2.2 ict
    Skąd
    Venlo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Witam. Po raz kolejny kolektor wydechowy popękał. Nie przejmował bym się tym gdyby nie to, że nie przeszedł przegladu. Przebieg to zaledwie 460000 fabrycznym rozrządzie, łozyskach, przegubach itd.
    Czy kolektory z cr-vi accorda są kompatybilne z cyvikiem? Wiem że każdy jest popękany, bo dekadę temu sprawdzałem szczelność przy pierwszej wymianie, i każdy był nieszczelny

    Macie może jakaś alternatywę dla tego kolektora?
    Będę wdzięczny za sugestie

    Cytat Zamieszczone przez Carter Zobacz posta
    Witam,
    mam taki niepokojący problem który zdarza się rzadko, ale jednak sie zdarza.
    Mianowicie, podczas odpalenia samochodu(jak się zdarza, to zawsze na zimnym) dochodzi z silnika dziwny dźwięk, taki metaliczny.
    Myślałem oczywiście o rozrządzie w pierwszej kolejności, tylko jest to na tyle dziwne, że sporadycznie się to zdarza i na zimnym silniku też potrafi bez zająknięcia odpalić.
    Łańcuch jakby był luźny to hałasowałby cały czas podczas zimnego odpalania, czy się mylę?
    Rozmawiałem na temat rozrządu w serwisie hondy i jeden z pracowników mi powiedział, że jeśli rozrząd dojdzie do stanu w którym trzeba będzie go wymienić wyświetli się check engine, miesiąc temu podczas rozmowy telefonicznej następny pracownik aso mi potwierdził te informacje na temat rzekomej lampki checka.
    Jakoś trudno mi w to uwierzyć, w każdym razie nie słyszałem nigdy o takim czymś w tych autach...

    Film z odpalenia żeby zobrazować problem,

    https://www.youtube.com/watch?v=5SJm...nnel=KacperTyc
    Twój problem to łożysko alternatora, lub pompa wody. U mnie wymienili jedno i drugie, ale przyczyną był alternator. Zaczęło hałasować przy 350k ,a zanim zdiagnozowałem zrobiłem jeszcze dodatkowe 70k. Rozrząd mam nadal fabryczny przy 460k
    Ostatnio edytowane przez login ; 10-06-22 o 21:28

  5. #9165
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2022
    Posty
    1

    Question

    Dzień dobry
    Jestem posiadaczem Hondy Civic 8 gen. Wersja 4d 2007 rok (sedan).
    Przymierzam się do wymiany przedniego zderzaka, zastanawiam się czy wersja poliftowa zderzaka będzie pasować do wersji przedliftowej? Czy ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie?
    Ostatnio edytowane przez login ; 13-06-22 o 15:48

  6. #9166
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Tak będzie pasował

  7. #9167
    Użytkownik Awatar Echuu
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK2+EP2+EVO4
    Skąd
    KSSE
    Posty
    782

    Domyślnie

    czy ma ktoś może schemat jak podłączyć kamerę cofania pod fabryczną nawigację?

    już znalazłem u brytoli
    Ostatnio edytowane przez Echuu ; 20-07-22 o 17:16

  8. #9168
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2022
    Imię
    Szymon
    Auto
    Honda civic vii 1.
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem tu na forum nowy , posiadam Hondę civic vii 1.4 2004 16v 90km, chciałbym zrobić swap silnika na mocniejszy, co polecacie??

  9. #9169
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hokido87 Zobacz posta
    Witam jestem tu na forum nowy , posiadam Hondę civic vii 1.4 2004 16v 90km, chciałbym zrobić swap silnika na mocniejszy, co polecacie??
    A może na początek lektura regulaminu forum w jednoczesnym zrozumieniem czytanego tekstu?
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  10. #9170
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2022
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Noszę się z zamiarem wymiany kompletu sprzęgła w Hondzie Civic VIII sedan 1,8 benzyna. Polecono mi :https://allegro.pl/oferta/sprzeglo-l...00-11948044036
    oraz https://allegro.pl/oferta/zestaw-spr...ii-12359229970
    Zauważyłem, że wymiar zewnętrzny tarczy Exedy jest o 5 mm mniejszy niż LUK'a. Czy któryś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z w/w sprzęgłami w tym konkretnym modelu? Na forum Accorda wyczytałem, że na Exedy trzeba większych obrotów przy ruszaniu, ale to w Accordach, nie wiem czy w Civic'u też będzie się tak samo zachowywać . No i te różnice w średnicach zastanawiające. Znowu na forum Accorda wyczytałem, że sprzęgła o większej średnicy niż OEM mogą się gorzej zachowywać. Z góry dziękuję za odpowiedź. Z góry zaznaczę, że jest to mój pierwszy post i starałem się w pierwszej kolejności znaleźć podobny temat używając "lupki", ale albo nie było takiego tematu w tym konkretnym modelu albo,...nie umiem używać "lupki"...
    Ostatnio edytowane przez login ; 27-07-22 o 06:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •