Strona 864 z 924 PierwszyPierwszy ... 364764814854862863864865866874914 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,631 do 8,640 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #8631
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Poratuje ktoś nr OEM spinki mocowania wygłuszenia maski do 5d?
    Wejdź leniu na ilcats.ru wpisz VIN i będziesz miał numer OEM

  2. #8632
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2 Zobacz posta
    Wejdź leniu na ilcats.ru wpisz VIN i będziesz miał numer OEM
    Dzięki, nie znałem tej strony.

  3. #8633
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    4

    Domyślnie

    Siema,

    Mam problem ze swoją Hanią. (VIII gen, 2008, 1,4dsi) Od 2 lat pojawia mi się co jakiś czas check engine, świeci 1-2 dni i znika. Po sprawdzeniu (było już tego z 10x) zawsze był ten sam błąd P2A00.

    DTC: P2A00 - Usterka parametrów/zakresu czujnika A/F (czujnika 1) - Skład mieszanki paliwo/powietrze.

    DTC: P2A00 - O2 range/performance bank1 sensor1. A/F (SENSOR S1 CIRCUIT RANGE/PERFORMANCE PROBLEM). Usterka parametrów/zakresu czujnika A/F (czujnika 1).

    Z początku chodziło o mieszankę, a dwa ostatnie czeki to zakres pracy czujnika. Jako laik stwierdziłem sonda lambda jest walnięta, aczkolwiek poza lipcowymi 2-krotnymi błędami, ostatni raz sytuacja z miała miejsce dobre pół roku temu albo i dalej...

    Mechanik twierdzi, że to raczej nie sonda i ciężko będzie to namierzyć. Może to cewka, może pompa, może świece, może coś z katalizatorem.

    I tak sobie jeżdżę z tym problemem. Sonda Denso nowa to koszt 500zł, nie chciałbym w ciemno celować, tylko konkretnie naprawić usterkę i wymienić co trzeba.

    Ktoś coś doradzi?

    Pzdr.

  4. #8634
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    To trzeba zdiagnozować. Nikt nie będzie w ciemno celował tak jak Ty.
    Trzeba podłączyć interfejs i pojeździć.

  5. #8635
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Panowie, wrzuciłem w Giełdę, ale może tutaj ktoś częściej zerka: mam 4 naklejki i-VTEC SOHC w kolorze szarym (wymiar 20 cm x 5 cm), po 10 zł/sztuka; całkiem niegłupie do jakiegoś sedanika FD czy UFOludka z poczciwą R-serią . Jbc to zapraszam na PW (real foto z mojego sedesa)


  6. #8636
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda Civic FK2
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    115

    Domyślnie

    Mam parownik LPG schowany pod akumulatorem. Chciałem wymienić w nim filtr, ale po wyjęciu akumulatora zobaczyłem tylko metalową półkę, której nie da się zdemontować. Jak mogę się tam dostać? Od zderzaka, czy raczej od spodu po zdjęciu osłony silnika?

  7. #8637
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Filtr jest w elektrozaworze. A on jest niekoniecznie przy reduktorze. Tylko debil by to zamontował w mało dostępnym miejscu. Normalnie montuje się gdzieś w miarę dostępnym miejscu.

  8. #8638
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda Civic FK2
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzechuXX Zobacz posta
    Tylko debil by to zamontował w mało dostępnym miejscu
    Nie znam montera, więc nie będę go obrażał
    Z tego co wiem, mam reduktor Palacar (swoją drogą chyba nie robi szału), a on ma filtr zaraz przy obudowie. No nic, może uda mi się gdzieś wcisnąć rękę z telefonem to porobię zdjęcia.

  9. #8639
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Jeśli jest to reduktor w wersji z zintegrowanym elektrozaworze to faktycznie jest on przy samym reduktorze. Filtr jest pod metalową klapką montowaną na trzy śrubki.

  10. #8640
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Krystian
    Auto
    FD7 R18A2 Exe
    Skąd
    Wierzchosławice
    Posty
    249

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś co jest grane z tymi firmami teraz bo ja już zgłupiałem. Jest firma NTN, która produkuje łożyska zlokalizowana w Japonii i której łożyska do tanich nie należą. Nagle powstaje twór NTN-SNR, który niby to podlega pod NTN, a którego łożyska są praktycznie prze połowę tańsze. Do tego kupując od NTN-SNR ma oznaczenia takie jak NTN. Jak to w końcu jest?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •