Strona 859 z 924 PierwszyPierwszy ... 359759809849857858859860861869909 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,581 do 8,590 z 9235

Wątek: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź vol.2

  1. #8581
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil9489 Zobacz posta
    Trzeba zdjąć zderzak i musisz mieć konkretną przedłużkę (30 cm) na jedną z śrub ślizgu zderzaka który zasłania i trzyma lampę. Sprawdź róg przy grillu, często się tam lampy rozklejają. Jak ma być zrobione dobrze i zgodnie z sztuką to rozklej całą opalarką, uzupełnij butyl i sklej na nowo. Jak tanio i szybko to weź po prostu cała sekcje między kloszem a czarną obudową objedź naokoło na bogato czarnym silikonem.

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    Dzięki ta przedłużka to pod jaki klucz?
    Sznur butylowy zamówiłem już wczoraj, jak robić to porządnie

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #8582
    Użytkownik Awatar kamil9489
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebel Zobacz posta
    Dzięki ta przedłużka to pod jaki klucz?
    Sznur butylowy zamówiłem już wczoraj, jak robić to porządnie

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    No normalna przedłużka między klucz a nasadkę. W Castoramie m.in są. Rozmiar zależy od tego jakie masz klucze pod nasadki, pewnie 1/4 ale sprawdź

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  3. #8583
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil9489 Zobacz posta
    No normalna przedłużka między klucz a nasadkę. W Castoramie m.in są. Rozmiar zależy od tego jakie masz klucze pod nasadki, pewnie 1/4 ale sprawdź

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    ostatnie pytanie laika szykujacego się do działania, mam spryski do xenonow w zderzaku - czy je da się jakoś łatwo odłączyć i zabezpieczyć aby płyn nie uciekł a zderzak można było odłożyć na bok?

  4. #8584
    Użytkownik Awatar kamil9489
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebel Zobacz posta
    ostatnie pytanie laika szykujacego się do działania, mam spryski do xenonow w zderzaku - czy je da się jakoś łatwo odłączyć i zabezpieczyć aby płyn nie uciekł a zderzak można było odłożyć na bok?
    I tak i nie. Da się jak coś założysz na rurkę pompki od sprysków, jakiś kołek czy coś bo inaczej będzie ciekło. No ale odpięcie tego wężyka do najprostszych nie należy. Trza ścisnąć taką spinkę jakby co obejmuje łączenie aby to rozłączyć, najlepiej zabezpieczyć taśmą malarską lampy i grill, zdjąć zderzak od strony pasażera do połowy, wysunąć górę i tak na chama sięgnąć ręką do złączki co od dołu jest wbrew pozorom trudniej. Przyda się 2 osoba bo zderzak będzie opadał i wyginął się. Powodzenia

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  5. #8585
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil9489 Zobacz posta
    I tak i nie. Da się jak coś założysz na rurkę pompki od sprysków, jakiś kołek czy coś bo inaczej będzie ciekło. No ale odpięcie tego wężyka do najprostszych nie należy. Trza ścisnąć taką spinkę jakby co obejmuje łączenie aby to rozłączyć, najlepiej zabezpieczyć taśmą malarską lampy i grill, zdjąć zderzak od strony pasażera do połowy, wysunąć górę i tak na chama sięgnąć ręką do złączki co od dołu jest wbrew pozorom trudniej. Przyda się 2 osoba bo zderzak będzie opadał i wyginął się. Powodzenia

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
    poszło gładko wczoraj, zderzak zszedł bez problemów, może dlatego że grill miałem już wymontowany w weekend, ten wężyk od sprysków też bezproblemowo.
    reflektor prawie rozłożyłem, zabrakło mi torxa aby odkręcić jedną śrubę. natomiast powód wycieku jest inny - jest pęknięcie klosza w górnej części, taki mały "pajączek" - chcę działać dwutorowo:
    - na teraz rozłożyć całość, wyczyścić środek (trochę syfu widzę że jest wewnątrz), uszczelnić łączenie a pajączka potrakotować kropelką (ona stapia plastik więc szczelina powinna zniknąć) i zeszlifować na gładko jeśli będzie trzeba
    - docelowo poszukać OEM reflektora z kloszem w dobrym stanie i podmienić

    jeśli macie pomysły jak inaczej można z tym jeszcze postąpić dajcie znać

  6. #8586
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebel Zobacz posta
    uszczelnić łączenie a pajączka potrakotować kropelką (ona stapia plastik więc szczelina powinna zniknąć) i zeszlifować na gładko jeśli będzie trzeba
    Kleje cyanoakrylowe zostawiają białe pary, wiec nie wiem czy to najlepszy pomysl. Chyba, ze masz to rozlozone, skleisz sam klosz, odczekasz i ew usuniesz bialy nalot.

  7. #8587
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Kleje cyanoakrylowe zostawiają białe pary, wiec nie wiem czy to najlepszy pomysl. Chyba, ze masz to rozlozone, skleisz sam klosz, odczekasz i ew usuniesz bialy nalot.
    tak mam rozłożone więc potraktowałbym tylko przezroczystą cześć reflektora (klosz) i tylko od zewnątrz. to jest też w takim miejscu że nawet jeśli pojawią się białe pary to nie wpłyną na widoczność / przezroczystość / jasność lampy.
    inne sposoby jak power tape czy silikon moim zdaniem się nie sprawdzą w tej kwestii a innego pomysłu jak to ogarnąć na już nie mam

  8. #8588
    Użytkownik Awatar kamil9489
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebel Zobacz posta
    tak mam rozłożone więc potraktowałbym tylko przezroczystą cześć reflektora (klosz) i tylko od zewnątrz. to jest też w takim miejscu że nawet jeśli pojawią się białe pary to nie wpłyną na widoczność / przezroczystość / jasność lampy.
    inne sposoby jak power tape czy silikon moim zdaniem się nie sprawdzą w tej kwestii a innego pomysłu jak to ogarnąć na już nie mam
    Kup klej dwuskładnikowy poxipol ten 10 min i tym sklej ten pajączek. Oczywiście najpierw zmatow i porysuj powierzchnię aby dobrze chwyciło. Kropelka z czasem skruszeje, szkoda zachodu. Nadaje się do szybkich napraw ale nie trwałych

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  9. #8589
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Jeśli chciałbym wymienić skrzynkę bezpieczników wewnątrz samochodu muszę programować kluczyki? Jest tam moduł immo?

  10. #8590
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    Witam, Braciak do mnie podjechał i ma problem z UFO r18. Mianowicie spadające i falujące obroty. Reset zrobiony, przepustnica podmieniana, świece wymienione, żądnych błędów, a podczas podjeżdżania np. do świateł przygasa do ok 400-500 obr, po czym skacze do ok 1200, i znowu spadają. Jakieś pomysły, czy ten typ tak ma? Obojętnie czy klima włączona czy wyłączona.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •