Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89

Wątek: Zrób to sam - wejście liniowe AUX do radia fabrycznego (4D)

  1. #1
    Użytkownik Awatar Connector
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic 4D 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    15

    Domyślnie Zrób to sam - wejście liniowe AUX do radia fabrycznego (4D)

    Witam,
    Pprzeglądając jedno z forów amerykańskich natknąłem się na patent zrobienia domowym sposobem wejścia liniowego. W części samochodów amerykańskich podpinano się do już istniejącej wiązki, u mnie jak i pewnie w większości wersji europejskich 4D, takowej nie było, było za to wolne gniazdo w radiu.

    Co potrzebujemy:

    -Kabelek zakończony 3,5mm Jackiem (odradzam słuchawkowe)
    -Stary kabelek łączący napędy optyczne komputera z kartą dźwiękową
    -skrzynkę piwa
    -odrobinę cierpliwości

    Przygotowujemy kabelek - ja kupiłem 1m kabla stereo i wtyczkę do samodzielnego zlutowania. Pamiętamy, że czubeczek i pierścień to kanały, obudowa/największa cześć wtyczki to masa. Kable od kanałów przeważnie mają własne izolacje wewnątrz. To co je oplata to przewód masowy.

    Z drugiej strony dolutowujemy 3 blaszki wyciągnięte z naszego kabla od napędu. Ładnie trzymają się pinów w naszym radiu.



    Potrzebujemy też zworki. Do zrobienia wedle uznania, można połączyć dwie blaszki z ww kabla, lub użyć jakiejś komputerowej.

    Podłączamy do radia wg schematu:



    My wykorzystujemy tylko trzy piny dla przygotowanego kabelka, dwa mostkujemy (5 i 15). Mostkowanie daje radiu "sygnał", że wtyczka jest w gnieździe.
    b3 = aux sgnd (ground for the signal) Masa
    b4 = aux sh gnd (shielding ground for preventing the signal interference from other devices)
    b5 = aux gnd (aux detection wire for switched type female jack)
    b13= aux l (left signal) Lewy kanał
    b14 =aux r (right signal) Prawy kanał
    b15 = aux det (aux detection wire for switched type female jack)

    Powinno to wyglądać tak: (na zdjęciu nie ma zworki, a musi ona być)



    Piny liczymy od lewej do prawej, od góry później dół. Żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok mostkujemy najpierw b5 i b15 i włączamy radio. Jeśli podłączyliśmy dobrze powinno nam się na wyświetlaczu pokazać "AUX" po naciśnieciu przycisku CD/AUX. Powinno się też przełączać między CD a wejściem liniowym.



    Wyprowadzamy kabelek gdzie nam pasuje, ja doprowadziłem do schowka za lewarkiem. Składamy wszystko i cieszymy się muzyką z mp3 i innych grajków

    Final effect:


  2. #2
    Użytkownik Awatar Młody ŁDZ
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EG8 + VTEC
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1,251

    Domyślnie

    Od siebie radzę użyć najwyższej jakości kabi aby się później nie rozczarować

  3. #3
    Użytkownik Awatar Connector
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic 4D 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    15

    Domyślnie

    Prawda, na początku odradzałem kable słuchawkowe - za pierwszym razem użyłem kabla od starych słuchawek z iPODa i miałem straszny przydźwięk, a muzykę słychać było tylko przy radiu odkręconym prawie na full. Wiem, że ludzie mieli podobne akcje właśnie z kablami słuchawkowymi

  4. #4
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Marzy mi się takie rozwiązanie. Przywiało mnie z innego działu - da się takie coś zrobić w kaseciaku?

  5. #5
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Wiesz coś może czy w seryjnym radiu z 5D z przedlifta (wersja z navi) będzie to wyjście ?

  6. #6
    Użytkownik Awatar wydma8
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    z iglo
    Posty
    714

    Domyślnie

    Panowie czy w 8gen hb 3d zabawa polega dokladnie na tym samym??

    SUPER SPRAWA

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    No generalnie mowa tu o alternatywie dla emulatorów zmieniarki które umożliwiają (między innymi) podłączenie AUX i kosztują około 260-330zł np tu XCarLink albo YaTour.
    Te emulatory podłącza się z tyłu do radia w gniazdo zmieniarki CD. Na fotce którą wyżej wrzucił Connector to pierwsze gniazdo z lewej.



    Jeśli chodzi wersje z wbudowanym navi to sytuacja się trochę komplikuje bo w to gniazdo podłączona jest właśnie nawigacja.
    Wyjściem z tej sytuacji jest dokupienie kabelka rozdzielającego Honda Y cable. Tak mam u siebie.
    .
    Plusem tych emulatorów jest to że dodatkowo mamy wyjście USB, kartę pamięci, opcjonalnie Bluetooth...
    Ale tu kolega podał w sumie DARMOWĄ alternatywę.
    Jeśli ktoś potrzebuje tylko wejście liniowe i zbędne mu inne gniazda to nie musi już przepłacać za emulator więc duży plus za info
    Ostatnio edytowane przez butler.gdansk ; 11-05-13 o 12:50

  8. #8
    Użytkownik Awatar Connector
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic 4D 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie wiem jaki komplet złącz ma radio w 5D, jeśli tylko znajduje się tam takie 20 pinowe złącze, to myślę że da się zrobić. Proponuje zajrzeć do serwisówki i odnaleźć schemat okablowania z podporządkowaniem pinów, tak jak na zdjęciu które wrzuciłem

  9. #9
    Użytkownik Awatar wydma8
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    z iglo
    Posty
    714

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie czy można gdzie kupić samą wtyczkę do radia??

  10. #10
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    connector ,a jak się zachowuje wyswietlacz po podłączeniu czegokolwiek,pokazuje coś konkretnie nazwy itp czy co?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •